şükela:  tümü | bugün
  • www.filgezi.com adresine sahip yenimsi seyahat sitesi. interrail, work and travel gibi konular üzerine bilgilendirici makaleler var.
  • yeni nesil gezi bloglarindan, usluplarini, jargonlarini en begendiğim. umarim boyle devam ederler. gezmek deyince sadece en uzaklara değil, yakınlara da gidilebildiğini göstermiş; hem dışarılarda hem de buralarda nasıl gezilir, nereler görülür nasıl keyif alınır üstüne kafa yorulmuş. ayrıca gezi/görü işiyle alakalı bi sürü faydalı bilgi de mevcut.
  • seyahat kavramina yeni bir anlayisla bakan yeni jenerasyon bir seyahat ve gezi blogu. artik elini sallasan instagramda, facebookta hesap acip gittigi 2 yeri koyup kendine seyyah diyen "blogger"lara carptigi icin ilgi cekici ve faydali bir icerik uretimi bence daha cok onem kazaniyor. iste bence filgezi bunu yapabilmis. wikipedia`dan kopyala-yapistir bilgi kullanmadan destinasyonlari tek tek ele almislar. ayrica en bayildigim tarafi da turistik kliselerden uzak ve seyahat esnasinda sahiden ise yarayacak pratik bilgiler de vermisler. umarim yolculuklari uzun soluklu olur.
  • viral ya da sponsor peşinde koşmayan , tripadvisor kafasından uzak, turistler için değil, gezginler için şahane bilgiler içeren güzel bir yaşam ve seyahat blog'u.
  • filgezi takip ettigim ve anladığım kadarıyla bir seyahat komünü. ınterrail yazılarından itibaren takip ediyorum. renkli eğlenceli ve sade üslupları var. belki beni de bir gün yazar olarak kabul ederler kim bilir. ayrıca şu yazıları da okumaya değer: istanbul’da gezilecek yerler
  • www.filgezi.com bloguna sahip seyahat şeysi. enerjilerini seviyorum. hele instagramda bir kurtuluş rotası vermişler ki aman! kurtuluş der geçersin yani...
    neyse böyle topluluklar mutlu ediyor beni.
    kurtuluş rotası dediğim de şurada: link
  • hayatımda gördüğüm en kötü lizbon yazısına sahip, üslubu leş, insanları yanlış yönlendiren bir blog. lizbon gezimin son gününde denk geldim blog'a, 1 hafta boyunca gördüğümün tam aksi bir lizbon yaşamam gerekiyordu söylediklerine göre. bir kere, değil avrupa'da, euro'nun 5.4 olduğu günümüze türkiye'de yiyemeyeceğimiz ucuzluktaki portekiz'e bok atmak sağlam işkembe ister.