şükela:  tümü | bugün
464 entry daha
 • nihayetinde sikik bir arap ülkesidir. şaşırtmamıştır. arapsevicilerin de anasının amına girsin bu ihanetler.
 • türk düşmanı rezil ülke, pkk itlerini destekleyenlere hoşt demek düşer ancak !
 • geçmişten bu güne türkiye cumhuriyeti aleyhine kaç tane terör örgütü varsa (asala'dan tikko'ya, dhkp-c'den pkk'ya varana değin) bicümlesine hem eğitim hem lojistik destek sundukları gayet iyi bilinen bir kabile toplumu olmalarından mütevellit son eylemleri de zerre kadar şaşırtmamıştır.

  musevi kardeşlerim bunların kundaklı eniklerine varana kadar öylesine güzel şekilde içlerinden geçiyor ki ve bunda da o kadar da haklı ki.
 • barış pınarı harekatı sebebi ile arap birliği ülkeleri ile birlikte türkiye'yi kınamış ülke.

  daha da ey israil diye nara atmayız filistin için herhalde?
 • "filistin" miti, büyük ortadoğu projesi kapsamında türkiye cumhuriyeti'nin temel yapı taşı olan "türk milleti" kavramını ortadan kaldırmak, türk devletini ulusal ve milli değerlerden, islamcı ve arapçı bir ideolojiye çevirmek için kullanılmış ve halka ezberletilmiş bir hurafedir.

  2000'li yıllardan itibaren israil devleti'nin kontrolü altında filistin ile türkiye arasında yapay bir "ümmet" bağı kurulmuş, türk dış politikası 2009 yılında dünyanın en önemli siyasi ve ekonomik buluşma noktası olan davos zirvesinde herkesin gözü önünde yapılan "one minute" şovuyla türk ulusal ideolojisinden "arapçı" ideolojiye 180 derecelik bir dönüş yapmıştır.

  bu gün geldiğimiz noktada islamcı medya tarafından oluşturulan "filistin" algısı yüzünden, filistin devleti tarafından türkiye aleyhine alınan her kararda halkımız şaşkınlığa uğramaktadır. oysa ki arap birliği ile ortak hareket eden, realitede türkiye ile tarihsel ve kültürel hiç bir bağı olmayan (ermenistan veya yunanistan gibi türk imparatorluğu'na isyan ederek ayrılmaları dışında) bu ülkenin, türkiye aleyhine hareket etmesinden daha doğal bir durum yoktur. doğal olmayan tek şey, tarih boyunca araplar tarafından ihanete uğramış, arap toplumu tarafından hiçbir zaman ümmetin siyasi bir parçası kabul edilmemiş, kültürel ve sosyolojik olarak araplarla hiçbir bağı olmayan türk milletinin hala "filistin" davası adı altında dış ve iç politikada bir takım ödünler vermesidir. bu durumun devlet dış politikası ve stratejik yapılanmasında hiçbir izahı yoktur.
 • kınadığına dair en ufak bir kanıt olmayan ülke.
 • iran ve türkiye kendilerini buranın büyük abisi olarak konumlandırır.

  (bkz: kudüs/#72640668)
  (bkz: hamas/#88138382)
26 entry daha