şükela:  tümü | bugün
 • benim önerim filistinde yaşayan dört milyon arabı filistinden çıkarıp karadeniz'e yerlestirmek. şimdi malum bu gelen suriyeliler turkiye'yi çok sevdiler, hemen ayak uydurdular artık siksen de gitmezler. demek ki turkiye arap coğrafyasında yaşayanlar için bir nevi cennet. eee araplar ve yahudiler bu saatten sonra bir arada yaşayamayacağına göre tek çözüm arapları filistinden çıkarmak. arapların yerleştirebileceğimiz en uygun yer ise karadeniz. hem musluman bir ülke hem de çok seviyorlar. karadeniz sehirlerine dağıtırız. bizim hasmetli zaten çocuk yapın nufusu arttırın diyor, nüfusu da arttırmış oluruz. projenin finansmanını da israil yapar. savunma butçesi hayli azalacağından bence bes senede kendini amorti eder. herkesin savaşı, antisemitizmi, hitleri..vs konusarak hiç bi sik yapamadığı yerde insanlığa bir katkım olsun diye bu projeyi hazırladım.
 • ekşiciler bile çözemez.
 • " günümüz koşulları çerçevesinde ulaşılabilecek adil bir çözüm, uluslararası belgelerde temelleri gösterildiği gibi, 4 haziran 1967 öncesi sınırlar içinde, başkenti doğu kudüs olan bağımsız filistin devletinin kurulması, filistin topraklarındaki israil yerleşimlerinin boşaltılması, filistin’i bölen ve bir hapishaneye çeviren duvarın kaldırılması, 194 sayılı bm kararı uyarınca filistinli mültecilerin geri dönme hakkının uygulanması, israil hapishanelerindeki filistinli siyasi mahkûm ve tutukluların özgürlüklerinin iadesindedir...

  ... tüm haklarıyla egemen bir devlet olarak tanınmasını gündeme getirmeyen “filistin’le dayanışma” girişimleri samimiyetten uzaktır. sorunun kudüs’ün kimin başkenti olduğundan başlatılması ve orada bitirilmesi yetersizdir ve aslında demagojiktir.

  filistin halkının dostları olarak, türkiye cumhuriyeti hükümetini filistin devletinin birleşmiş milletler’e tam üyeliği için harekete geçmeye çağırıyoruz. dünyanın her yanındaki barış güçlerini de aynı doğrultuda kendi hükümetlerine baskı yapmaya davet ediyoruz... "

  türkiye barış komitesi
  http://haber.sol.org.tr/…en-filistin-cagrisi-225107
 • suriye, filistin ve hicaz'da:

  - türk müsünüz?

  sorusunun birçok defalar cevabı:

  -estağfirullah! idi.

  zeytindağı, falih rıfkı atay
 • filistin sorunu diye bir sorun yoktur. olsa dayanamazdın. o israil sorunudur.

  çözülmek istenirse çözülür.

  tek çözüm israillilerin zorba terör oluşumunu ortadan kaldırmaktır. ancak ondan önce fkö denilen yapı bitirilmelidir.
 • (bkz: kıyamet)

  evet bu sorunun tek çözümü dünya hayatının sona ermesi
 • zeytin dagindan kuduse bakarken dedim ki "hersey suradaki uc bes duvar ve tas icin mi?" insanlarin gozlerinden oyle bir nefret fiskiriyor ki bir tarafin son neferi son nefesini verene kadar bu meselenin cozulmesi pek olanakli gorunmuyor. filistinliler bati seriada bile bir tur acikhava hapishanesinde yasiyorlar ve her gecen gun etraflarindaki cember daha da daraliyor. atilan yumusak ya da sert her taktiksel miyopik duygusal musluman adimi; sabirla ilmek ilmek orulenn stratejik yahudi adimlari karsisinda kaybi daha da buyutmus. filistinliler tevekkule baglamislar artik olayi: "allah nasi olsa soz verdi haci kasmayalim biz bigun nasilssa kovacak bu yahudileri burdan" modundalar, onemli bir kismi.
 • israil bir devlet olmadığını ilan etmeli, filistin ve bölge halkına yaptığı zulümler için resmi özür dilemeli, soykırım, işgal ve tehcir için tazminat ödemeli, savaş suçu işleyen tüm vatandaşlarının uluslararası adalet divanında savaş suçları kapsamında yargılanmasını sağlamalı ve ellerindeki nükleer/kimyasal silahları teslim etmelidir.

  karşılığında vatandaşlarının eşit ve hür insanlar olarak tüm hakları korunmalıdır.

  şimdi yapmazsa 50 yıl içinde zaten bunlar gelecek başına. inanmıyorsunuz ama biz kazanacağız.

  edit: ayrıca filistin sorunu yoktur israil devletinin soykırım ve savaş suçları vardır.
 • vadedilmiş toprak diye bir şeyin olmadığını herkese yaymak.elden ele bir zahmet.
 • türk hükümeti filistin konusunda ısrarla israile sert açıklamalar yapmakta

  tayyip erdoğan dünyada hiçbir liderin cesaret edip de yapamadığını yapıp israil devlet başkanına van münit, siz öldürmeyi iyi bilirsiniz diye çıkış yapmasından bir iki hafta sonra filistini yöneten sözde kardeşlerimiz, güney kıbrısı ziyaret etmiş, türkiyeyi işgalci olarak nitelemiş ve türkiyenin güney kıbrıstan def olması gerektiği gibi sert bir açıklama yapmış, kamuoyuna haberlerde filistin liderinin gözlerindeki nefret de açıklamasıyla beraber yansımıştı

  yahudilerin avukatı elbette değilim, mescidi aksayı da gerekirse canım pahasına savunurum, ama siyonizm icad edildi edileli '150'yıldır' üstelik 'kimsenin cesaret edemediği şekilde' filistini savunacağız sen geleceksin güney kıbrısta yunanı tutacaksın, türkiyeyi işgalci olarak nitelendirecek, kıbrıstan çıksın diyeceksin, ya senin ağzından çıkanı kulağın duymuyor ya da kötü niyetlisin filistin halkı gibi bir derdin yok

  bu nedenle asıl olay yahudi vahşeti değildir, o da var ama asıl olay filistin halkını yönetenlerin filistin halkının baş düşmanı olduğu gerçeğidir, arkadaş adamların başındaki adam pisliğin tekiyken sen savunsan ne olur savunmasan ne olur. filistin halkının kendini yönetenlere karşı uyarılması gerekmektedir.

  filistin halkı müslümandır ve müslüman müslümanın kardeşidir, her şekilde savunuruz ama uyarılırlar akıllanmazlarsa kendi bilecekleri iş.

  bugunkü cuma hutbesi aslında olayı özetliyor, kardeşim sen kendini düzeltmezsen allah da senin başını beladan eksik etmez bu kadar açık ve net

  'türkiye cumhuriyeti, filistin sorununu 150 yıldır devlet politikası olarak görmesine rağmen kıbrısta türkiyeyi işgalci olarka gören mevcut filistin yönetimi iş başında kaldığı ve türk düşmanlığı yapmakta ısrar ettiği müddetce konuya tarafsız kalacaktır, bunun yanında israil mesicidi aksayı derhal boşaltmalıdır mescidi aksa kırmızı çizgimizdir' şeklinde bir açıklama yaparak orta yolu bulmak yerine yine en üst perdeden gereksiz uyarılarla milli ve dini menfaatleri hiçe saymaktadır. he kardeşim, dünya siyasetinde yalova kaymakamı düzeyinde saygınlığı kalmamış bir hükümetiniz var amiyane tabirle kim takar yalova kaymakamını derler adama

  müslümanlar kardeşimizdir, her ne olursa olsun savunmalıyız diyenler.. arkadaş bu nasıl kardeşlik ki biz her seferinde savunuyoruz 150 yıldır devlet politikası yapmışız ama kardeş dediğimiz adamlar her seferinde bizi arkadan vuruyor! biri bu kardeşliğin ne tür bir kardeşlik olduğunu açıklayabilir mi!

  filistin halkını yönetenlere lafım, adamın asabını bozmayın!