şükela:  tümü | bugün
 • benim önerim filistinde yaşayan dört milyon arabı filistinden çıkarıp karadeniz'e yerlestirmek. şimdi malum bu gelen suriyeliler turkiye'yi çok sevdiler, hemen ayak uydurdular artık siksen de gitmezler. demek ki turkiye arap coğrafyasında yaşayanlar için bir nevi cennet. eee araplar ve yahudiler bu saatten sonra bir arada yaşayamayacağına göre tek çözüm arapları filistinden çıkarmak. arapların yerleştirebileceğimiz en uygun yer ise karadeniz. hem musluman bir ülke hem de çok seviyorlar. karadeniz sehirlerine dağıtırız. bizim hasmetli zaten çocuk yapın nufusu arttırın diyor, nüfusu da arttırmış oluruz. projenin finansmanını da israil yapar. savunma butçesi hayli azalacağından bence bes senede kendini amorti eder. herkesin savaşı, antisemitizmi, hitleri..vs konusarak hiç bi sik yapamadığı yerde insanlığa bir katkım olsun diye bu projeyi hazırladım.
 • ekşiciler bile çözemez.
 • " günümüz koşulları çerçevesinde ulaşılabilecek adil bir çözüm, uluslararası belgelerde temelleri gösterildiği gibi, 4 haziran 1967 öncesi sınırlar içinde, başkenti doğu kudüs olan bağımsız filistin devletinin kurulması, filistin topraklarındaki israil yerleşimlerinin boşaltılması, filistin’i bölen ve bir hapishaneye çeviren duvarın kaldırılması, 194 sayılı bm kararı uyarınca filistinli mültecilerin geri dönme hakkının uygulanması, israil hapishanelerindeki filistinli siyasi mahkûm ve tutukluların özgürlüklerinin iadesindedir...

  ... tüm haklarıyla egemen bir devlet olarak tanınmasını gündeme getirmeyen “filistin’le dayanışma” girişimleri samimiyetten uzaktır. sorunun kudüs’ün kimin başkenti olduğundan başlatılması ve orada bitirilmesi yetersizdir ve aslında demagojiktir.

  filistin halkının dostları olarak, türkiye cumhuriyeti hükümetini filistin devletinin birleşmiş milletler’e tam üyeliği için harekete geçmeye çağırıyoruz. dünyanın her yanındaki barış güçlerini de aynı doğrultuda kendi hükümetlerine baskı yapmaya davet ediyoruz... "

  türkiye barış komitesi
  http://haber.sol.org.tr/…en-filistin-cagrisi-225107