şükela:  tümü | bugün soru sor
 • filistin'de toprak alımına ilk izin veren devlet osmanlı devletidir. bir ülkede toprağın satılıp satılmaması konusunda belirleyici olan unsur kişilerin iradesi değil, devletin çıkardığı kanunlardır.
  bu konuyla ilgili tüm detaylı bilgileri hüseyin kazım kadri'nin hatıralarında bulabilirsiniz.
  konuyla ilgili bir başka önemli kaynak ise ilan pappe'nin yazmış olduğu modern filistin tarihi isimli kitaptır.
  her iki kitapta güvenilir kaynaklardır, okumanızı tavsiye ederim.

  her millette mutlaka kendi topraklarının bir kısmını başka milletlere satan insanlar çıkabilir. bu konuda verilecek en iyi örneklerden birisi türkiye'dir, doğu ve güneydoğu bölgelerinde yahudi ve israillilere satılan topraklar bulunmaktadır.
  aynı şekilde ege ve akdeniz bölgesinde de benzer şekilde yüksek sayıda yabancılar tarafından satın alınan mülkler ve araziler bulunmaktadır.
  türkiye içerisinde toprak sahibi olan yabancılar kalkıp türkiye insanını öldürüyor mu? bir ülkede mülk sahibi olmanız size o ülkede yaşayan diğer insanları katledebileceğiniz anlamına gelmez.

  zannedilenin aksine siyonist çeteler filistin topraklarının büyük bölümünü satın almalar üzerinden değil, katliam ve işgaller üzerinden elde etmiştir.

  filistin kurtuluş örgütü kurulduğundan bu yana yahudilere toprak ve taşınmaz mülk satışı kanunen yasaklanmıştır. bu yasayı ihlal edenlerin cezası idamdır.

  esas sorulması gereken soruyu kimse sormuyor, ben sorayım. israil neden filistin halkını katlediyor?
  halk korkutularak ülkelerini terketmesi isteniyor. bölge değil "ülkelerini terk etmeleri" isteniyor. yani size birisi gelip diyor ki "çık git evinden, hatta bu ülkeyi terket". bu size ne kadar mantıklı geliyor?
  toprakları işgal etmek, mal-mülkü ele geçirmek, nüfus azaltmak, filistin topraklarında ki işgalini güçlendirmek için israil her geçen gün baskıyı arttırıyor. filistin halkı kendilerine sıkılan gerçek mermilere karşı ülkesini terketmemek için taşla sopayla direniyor. 1870 yıllarından beri filistin ara vermeden direniyor. kaç ulus bunu yapabilir, bunun takdirini size bırakıyorum.

  siyonistler tarihi gerçekleri yokedip, tarihi kendi çıkarları doğrultusunda yeniden yazmaya çalışıyor.

  siyonistler filistin'in 5000 yıldır kendilerine ait olduğunu iddia ediyorlar. bu mantıkla bakıldığında türklerin orta asyaya amerika'da yaşayan batılıların avrupa'ya geri dönmesi gerekir!
  siyonistler yahudiliğin bir din değil, bir ırk olduğunu iddia ederek siyonist bir devlet kurgulamaya çalışmaktadırlar. halbuki bir çok milletten insanlar yahudiliği kabul etmiş ve yahudi olmuşlardır. dolayısıyla yahudilik bir ırk değil, bir etnisite değil bir dindir ve farklı uluslardan oluşmaktadır. çekik gözlü veya siyahi yahudilerin olması bunun bir kanıtıdır.
  dolayısıyla siyonizmin yahudilerin bir ulus olduğu ve devlet kurma hakkına sahip olduğu yönündeki iddiaları çökmektedir.

  israil işgal ettiği topraklardan çekildiğinde zaten israil adında bir devlet kalmayacaktır.