şükela:  tümü | bugün
  • öğrendiğim kadarıyla şu an filistin i yöneten grup ısrail e yakın ve hatta yandaş. bu sebepten filistin li halk sahipsiz ve organize olamaz halde. tam bir felaket..

buna ek olarak etrafı çevrilmiş ve her mal girişi ısrail in elinde. yani yediği ekmeği bile ısrail den geçiyor. bırak silahlı sapan bile bulamaz haldeler.
    iş işten çoktan geçmiş. bu hale gelmeden önce topyekûn savaş yapmaları gerekirdi. uyutuldu ve uyusturuldular.

edit: başlığı ben açmadım ama bana kalmış. hazır editlemisken; yukarıdaki üstün körü bilgi, filistin li bir arkadaşımla kahve içerken dinlediklerimden alıntıdır. atıp tutmayın hemen. ne kindar ne egoist oldu yazarlar len.
  • halkın sahipsiz olması da enteresan bir konu.
  • vatanını para karşılığında satmasının bedelini ödediğindendir.
  • filistin kendi içinde ikiye ayrılmış bir devlet. el fetih ve hamas taraftarları var.

israil'e karşı birleşemeden hiç bir şey de olmaz. önce kendi içlerinde aynı fikirleri savunuyor olmalarıgerekli.
  • filistinlilerin arap olmasından kaynaklanır.

ayrıca tıpkı türkiye'de bizim yaptığımız gibi yıllarca vatan topraklarını yabancılara, yahudilere sattılar. paraları tatlı tatlı yediler sma sonra paralar suyunu çekti, topraklar da gitti. sonuç ortada.

türkiye için ibret olması lazım.
  • topyekün savaş?

o konuda bende kırgınım filistin’e,

şöyle sınırdan ateşleyecekler obüsleri, tomahawk ları . yukardan filistin savaş jetleri güdümlü füzeler ile destekleyecekler . leopardlar da karadan tel avive doğru sürecek.

bu filistinliler bunu niye düşünemiyorlar bilmiyorum.
  • gerizekalı ve hazırcı olmalarından dolayıdır.

(bkz: burası bizim bize ver)
    (bkz: filistin’in israil’e topraklarını para ile satması)
  • arap ne anlar lan vatandan. para bilir onlar. para ile vatanını satan kabilecei uamyamlardan vatan savunması beklemek salaklıktır.
  • çünkü filistinliler acıtasyondan çok güzel para kaldırmaktadırlar
  • topraklari zamaninda sattiklari icin olabilir.