şükela:  tümü | bugün
  • 2002-2018 dönemi kapsar.

ozellikle de akplilerden ve sempatizanlarindan özellikle rica ediyorum. madem burasi bir bilgi paylasim platformu, o halde görelim nelerdir bunlar diye.

ya da yenikapı’da ilan edilecek sanirim.
  • #76995930'e ek olarak benim de açıklanmasını merakla beklediğim zaferlerdir.

kolaylaştırıcı olarak bianet tarafından paylaşılmış olan filistin - israil: 1897'den 2017'ye derlemesini de iletmek lazım.

hatta bir de dipnot:
    --- spoiler ---
    31 mayıs 2010: “rotamız filistin yükümüz insani yardım” sloganıyla yola çıkan gazze’ye özgürlük filosu’na israil donanması uluslararası sularda saldırdı. mavi marmara gemisindeki 9 türkiyeli yardım gönüllüsü öldürüldü, 50’yi aşkın gönüllü de yaralandı.
    --- spoiler ---

yukarıdaki konuya istinaden akp'li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan "türkiye’den böyle bir yardım götürmek için günün başbakanına mı sordunuz?" diye seslenmiş (2003-2014 yılları arasında 11 yıl başbakanlık yapmıştır) ve hatta o dönem 15 akp milletvekilinin gemiye binmesine "israil gemiye saldırabilir" gerekçesiyle izin vermemişti.
  • doğru yazılışı için (bkz: filistinliler)
  • hiçbir kazanım yok.

rüşvetçiler, komisyoncular, sahtekarlar boka batmış vicdanlarını tatmin ediyorlar.
  • (bkz: 404 not found)
  • #76996347 no'lu girdiye ek olarak, ali şeker tarafından paylaşılan haberin de eklenmesinin gerektiğini düşündüğüm zaferler.

--- spoiler ---
    filistinlilerin katledilmesi sonrası mavi marmara anlaşması dahil israil ile yapılan anlaşmaların iptal edilmesi önerisi akp oylarıyla reddedildi.
    ...
    --- spoiler ---

kaynak *

diğer yandan türkiye büyük millet meclisi, genel kurul tutanağı, 26. dönem 3. yasama yılı, 99. birleşim 15 mayıs 2018 salı tutanağından bir alıntı yapmak istiyorum.

--- spoiler ---
    bir insanlık dramını yoktan var eden bir zulümle insanlık olarak ortak mücadele etmek mecburiyetindeyiz. filistin meselesi adil şekilde çözülmeden orta doğu'ya barış ve huzur asla gelmeyecektir. orta doğu'daki sorunlar çözülmeden ise küresel ölçekte sürdürülebilir istikrara, refaha ve barışa asla kavuşulamayacaktır. oysa bugün, bazı çevrelerin, filistin meselesini çözmek için çaba harcamak yerine bölgemizdeki huzursuzluğu, istikrarsızlığı, krizleri daha da derinleştiren, çatışmalara, buhranlara kapı aralayan adımlar atmış olması bölgedeki bütün olumlu ortamı maalesef yok etmiştir. amerika birleşik devletleri aldığı bu kararla ve attığı adımla, bölgede bugüne kadar zar zor da olsa işletilen, devam eden barış sürecini tamamen imha etmiştir, barış umutlarını yok etmiştir. amerika birleşik devletleri aldığı bu karar ve attığı adımla, israil askerlerinin dün gerçekleştirdiği katliamın israil'le beraber birinci derecede failidir. israil askerleri ve israil hükûmeti bu katliamdan elbette birinci derecede sorumludur ama bu katliama sebep olan, abd yönetiminin attığı adımdır, aldığı tavırdır, yaptıklarıdır. dolayısıyla israil askerleri kadar, israil hükûmeti kadar abd yönetimi de buradaki katliamdan, yaralanmalardan birinci derecede sorumludur. filistinlilerin kanında israillilerin eli vardı, ellerinden filistinlilerin kanı damlıyordu ama artık abd'nin elinde de masum filistinlilerin kanı vardır.

bu vesileyle, abd yönetimini ve abd'yi, terörist israil devletini yaptıkları bu haksızlıktan, zulümden, katliamdan dolayı şiddetle ve nefretle türkiye olarak bir kez daha kınıyor, bir kez daha lanetliyoruz. (ak parti ve mhp sıralarından alkışlar)
    --- spoiler ---

tutanağın önceki ve sonraki sayfalarına da göz atmanızı tavsiye ederim. bu kadar laf söyleyip ardından önerinin reddedilmesini mantık çerçevesinde yorumlamak güç.