şükela:  tümü | bugün
  • ust edit: 1) videoyu filme alan buyuk ihtimal anne. onu suclu bulamiyorum. belki de ekonomik olarak ona bagli ve durdurmaya gucu yok. donecek bir ulkesi yok belki. o sebeple bunu kaydederek belki de durdurmaya cabaladi. sonucta video kaydedildi ve yayildi. bunu bilerek te yapmis olabilir bilmeyerekte. suclamak icin elde delil yok.
    2) baslikta filistinli ibaresinden bile rahatsiz olanlar icin alt edit 2 yazilmistir.
    3) babasi yaptigi aciklamada videonun eski oldugu, karisinin evi terkettigi ve kendisinden intikam almak icin bu videoyu paylastigini soylemis. ayrica kendisinin kotu niyetli olmadigi sadece cocuga yurumeyi ogrermeye calistigini soylemis ve bakin ne guzel yuruyor demistir.

babanin acikamasi:
    https://www.google.com/…s-ballistic-1.1569131766242

suudi arabistan emniyetinin resmi sosyal hesabindan paylasilan bu videoda, habere gore 3 yasinda ( bence daha kucuk) bebegine yurumeyi ogreten bir babanin goruntuleri var. paylasimda, babanin gozaltina alindigini ve 4 cocugunun korumaya alindigini bildiriliyor.

https://twitter.com/…tatus/1175556846180077568?s=19

ya da

https://twitter.com/…tatus/1175606840731848705?s=19

haberin turkce cevirisi ( google translate)
    riyad polisi, 3 yaşındaki kızına işkence yapmak için bir filistinli sakini tutukladı ve dört çocuğuna ilgili makamlarla koordineli olarak gerekli bakımı sağladı.

edit: cocuk daha fazla dayak yememek icin susuyor hemen. aglamaya korkuyor. dayagin siddeti artinca anca sanirim annesi olan kisiye bakiyor yardim icin. evde uyuyan diger cocuk bu dayak olaylarinin normallestiginin en buyuk kaniti.

2) paylasma amacim; turkiye'nin, filistin davasi ve kardesimiz filistinlileri tanimasi amacina bir nebze katkim olmasi.

3) bir kisi uzerinden tum filistinlileri yargilamamam konusunda bir ton mesaj geldi. birincisi oyle bir yargilama yok. baslik bile filistinli dehseti degil. ayrica ben surekli devlet eliyle filistinli guzellemesi yapilan ulkede, filistinli aleyhine bir paylasim yaptim ve bu da filistinlileri surekli; mazlum, hakli, ornek gosteren bu flooda bir katki olsun dedim. filistinliler kotu demedim. ve evet ayrica evet, filistinliler kotu, genel olarak cocuk doverler mi bilmem ama genel olarak bes para etmez insanlar. ama bu baslik bunun konusu degil. simdi en basit tanima gore, ben filistinliler kotu dersem evet irkci olurum ama sen filistinli oversen sen de irkci olursun. bir millet ya da grup icin iyi ya da kotu tum sifatlar seni irkci yapar. ben filistinliler bes para etmez demenin neticesini kabul ederek bunu diyorum. cunku bu benim sahsi gozlemlerim, tecrubelerim bana bunu dedirtiyor.
    3) bu filistini ovme ve ovdurme turkiye'de bir is mi? burada israili veya suriye'yi elestirmek, kufur etmek serbest. filistin deyince neden hopladi millet. cunku filistin turkiye'de devlet politikasi. filistin, turkiye'nin dis politikada yaptigi en buyuk hatalardan biridir. ben filistin davasi dedigimiz seyin savunucusu degilim. yani bu paylasimin filistinlilerle bir alakasi yok. turkiye'de filistini ovme ahalisi ile bir alakasi var. tum filistinliler cocuk dovmez, ama turkiye'de resmi bir filistinli ovme hareketi var ki onlara gore hepsi mazlum ve melek.
  • neresinden baksan dehşete düşüren eylem.

korku filmi izlesem daha az korkardım. ayrıntılar daha da acı. bu işkence seansı sürecinde arkada mışıl mışıl uyuyan başka bir çocuk var. o da mı aynı yollardan geçti? tüm olanları biri kameraya alıyor. anne olabilir mi? çünkü küçük bebek yardım ister gibi kameraya bakıyor. şiddetin kanıksandığını gösteren bulgular bunlar.

söyleyecek söz bulamıyorum.
  • ve dünya birkaç saniyeliğine kötüleşiyor..
  • 3 yasinda cocuk yurumuyorsa hastadir arap dostum. fakat sen daha hastasin.
  • nasıl bir dünya olduk bu nedir ya? cahilliğin dini, dili, ırkı olmaz. arap diyorsunuz bakıyoruz peygamberin hayatına. allah'ın peygamberi namaz kılarken çocuk sırtına çıktı diye secdeyi uzun tutarmış. sözüm ona bu görüntüden islamı, arap medeniyetini, bir toplumu veya bir ülkeyi değerlendirmeyin.
    bak burada da batı medeniyeti örnekleri var
    https://tr.euronews.com/…p-fransa-yi-ayaga-kaldirdi

edit: yanlış anlaşılmalar gereği iş bu entry yeniden düzenlenmiştir.
  • senin o iğrenç tipine o jöle göbeğine boş beynine s.....!!!

yazık yazık çook yazık o küçücük çocuğa. videoyu da kim çekiyor neden müdahale etmiyor anlamış değilim ama paylaşarak iyi yapmış o ayrı. diğer çocuklarına da kim bilir neler yaptı. şerefsiz g.t!

bana da daha küçük gibi gözüktü ama gene de bilemedim. ama 3 yaşındaysa ve yürüyemiyorsa zaten bir sıkıntı vardır çocukta belki de bu adam yüzündendir o da kim bilir.

tanım:bir adet o.ç. içeren videodur
  • çok kötü oldum videoyu izlerken. allah bebekleri böyle cani anne babalardan korusun.
  • sıradan bir filistinlidir.

biz boşu boşuna israil'i desteklemiyoruz.

edit: burada hiç kimse israil'in yaptığı yanlışları savunmuyor. israil'in hatalı politikalarını da yeri geldiği zaman eleştirdik/eleştiririz. lakin terör örgütlerine karşı verdikleri mücadelede sonuna kadar arkalarındayım. hamas veya hizbullahın pkk ile arasında bir fark yok!
  • bu yaratığın derhal kısırlaştırılması gerekiyor ki başka çocukları olmasın. yalnız işlem sırasında anesteziye gerek yok bu kültür , eğitim ve akıl yoksunu insan müsveddesi için.