şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha önce vatanını peşkeş çekmemiş, bu vatanın her bir karışı için ayağında ayakkabı olmadan üstünde elbise olmadan ingilize, fransıza, italyana, yunana karşı savaşmış ailesini vatanı uğruna hiçe saymış emperyalistler köpeklere her cephede savaş verirken vatanını ingilizlere satarak orada da kayıplar vermiş ecdadımın torunuyum ben.
  bu yüzden zamanında beni arkamdan vurmuş vatanını arapların keyfiyeti ile emperyalistlere kucak açmış filistinlileri yani arapları desteklemiyorum.

  edit : bu yazdıklarımdan israili destekliyor yada tasvip ediyor çıkarımı yapan mallar var şaşırdım mı tabii ki hayır.ümmetçiler sizi..
  zorunlu edit : israil bir terör devletidir değildir o tüm dünyanın bakış açısına göre değişen bir şey ama şu varki mitng düzenlemekle orada belirttiğiniz kundaktaki bebeği kurtaramıyorsunuz ne gibi yaptırımlar uygulayabiliyorsunuz bunları konuşalım hollanda için portakal kesip fransa için peugeot araba almayıp israil için de cola dökmekle olmuyor bu işler . kabul edin etmeyin adamlar icraat yapıyor ve tüm dünyayı iplemeden çünkü bir ideolojileri var ve bu ideoloji taş atmakla miting düzenlemekle engellenemeyecek ölçüde büyük
  zorunlu edit 2: bu yazdıklarımdan fettoşcu diyen var. adamlar akıl tutulması yaşıyor öncelikle şunu bildireyim ne kadar fetöcü varsa allah bin belasını versin onların yolundan gidenlere ve ülkeyi terkedenlere de beter olsun
  yazımda filistin halkı haketti manasını çıkaran da aynı mal. gözünle okuyacaksan oku götünle değil
  edit 2: yaptırımlardan bahsediyorduk israil'le anlaşmaların iptali önergesinin reddi
 • yazarla ayni hisleri tasiyorum.
  pkk’ya destek veren, kibris isgaldir diyen, her uc filistinliden ikisinin israil vatandasi olmayi istedigini bildigim icin filistin’i desteklemiyorum. hani dedelerinin bedelini torunlar oduyor ya pkk ve kibris bugunku mesele, sizler arap sevicisiniz ve arapca mustehak diye bir kelime var; mustehak!

  ilkokulda ya istiklal ya olum unitesi olurdu siz onu olmeyi bayilmak sandiginiz gibi anlamamisiniz.

  millet olmayan hicbir olusumun 21. yuzyilda yasamaya hakki da gucu de yoktur gordugunuz gibi.
 • kıbrıstaki türk askerine işgalci diyen bu sinsi arapları bende desteklemiyorum. daha doğrusu s2mde değil israil'i de filistin'i kudüs'ü de. biz 2 kaşık üzüm hoşafı yarım dilim kuru ekmek, ayakta delik çarıkla kurtuluş savaşı yapıp vatanını 7 düvelden korumuş bir milletiniz. bunlarda sk kadar israil'e karşı yapsın, cuma namazı çıkışı böğürmekle olmuyor anavatan savunması.

  zamanında tatlı yahudi parasına toprak satarken iyiydi değil mi amklarım.
 • filistin hiç bir zaman dostumuz olmadı ama biz bunun için oradaki zulme karşı değiliz, biz insanlık adına orada zulme karşıyız.
 • lan sizin gibi kanı bozuklar mı kurtardı vatanı? ayağında çarık, kuru ekmek diyor bir de. onlar ümmetin ordusu ,islamin son ordusu idi.şimdi mezardan dirilip kalksalar ,sizin gibi her fırsatta dine ve emirlerine küfür eden şerefsizlerin yüzüne tükürürdü. bu kadar geri zekâlık fazla artık. yalnız filistinlilerin değil, dinine ,ırkına bakmadan bütün mazlumların yanına koşan ecdadın adını ağzınıza almayın. ben de şanlı şerefli ecdadım gibi filistinlileri destekliyor,israili ve burada ki destekçilerini lanetliyorum. amk çocukları.

  edit: 1 saat telefon kapattik ,ateist paratoneri gibi olmuş yazdıklarım. mesaj kutusu dolmuş. tek tek uğraşmayayım. küfür etmeyenler hariç diğerlerinin bende amk diyerek başlıyorum. islamin ordusu değil,yallah arabistana diyen mi ,melekler gelsin savaşsın diyen mi,israil size iyi yapıyor canlı bombasınız diyenler bir sürü çeşit çeşit gerzek.vay efendim araplar hainmiş, bizi satmışlar, o yüzden iyi oluyor diye kanı, ruhu pislenmiş körelmiş adamlara ne desen az .tekrar okuyun bak orada yazmışım ki bütün mazlumların yardımına koşan bir ecdad vardı diye.adam bununla gurur duyacağına hakaret ediyor .şehitlik bilmez , halifenin yani ümmetin yardımına koşan arap ,acem,kürt, afgan,hint vb gibi envai çeşit ırktan ama tek din üzerine olan kahramanları görmez. takılmış bozuk plak gibi arap bizi sattı. o gün hainlik yapan arap nasil varsa ,bugün de sizin gibi israil destekcisi gerzekler var.
 • american-ısraeli cooperative enterprise (amerikan-ısrail ışbirliği girişimi) adlı düşünce kuruluşunun başkanı, ortadoğu analisti mitchell g. bard derki;

  “o dönemin romantik kurgusunun aksine, arapların çoğu ı. dünya savaşı’nda türklere karşı müttefiklerin yanında savaşmadılar. ıngiliz başbakanı david lloyd george’un belirttiği gibi, arapların çoğu, türk yöneticileri için savaştı. faysal’ın arabistan’daki taraftarları, bir istisnaydı.” araplar’ın topluca ihanet etmesi bir yana, bazıları osmanlı ordularını fiilen desteklemiştir de. konu hakkındaki uzmanlardan biri olan prof. dr. zekeriya kurşun’un ifadesiyle, “ı. dünya savaşı’nda türk ordusu ile beraber çeşitli cephelerde türklerle omuz omuza çarpışan arapların büyük yararlıklar gösterdikleri bir hakikattir.” arap milliyetçiliğinin öncüsü müslüman değil;
  “hıristiyan” araplardı.

  bu yalanı hala tekrarlamak ya cahillik yada art niyettendir.
 • (bkz: arabın devlet kurma hakkı yoktur)
  devlet kurmak teşkilatlanma ve merkezi yönetim yeteneği gerektirir.
  ordu ve yürek gerektirir.
  oysa arap kabilecidir.
  din devletinde dahi merkezi yönetimi değil savaş ganimeti esaslı haraç sistemini benimsemiştir.
  bu sistemi osmanlı da kabul etmiştir ve tek çeşmesi olmayan topraklara asırlarca hükmettiğini deklare ederler. oysa sadece haracını almıştır.
  arap devlet kuramaz. aslına bakarsanız %5 kadarını hariç tutarsanız araptan bir bok olmaz. bugün toplumda yaşamanın temel kuralı olan temizliğe dahi uzak kalan yarı hayvan yarı insan bir topluluktan bahsediyoruz. bunun parayla alakası yok.
  arap taşeron olur. ingilize veya amerikalıya köpeklik eder. israil 6 günde ebesine atlar. arap yenilmelere doyamaz.
  arap koftur. kavmi necip derler. bugün medeniyete katkıları milyonda 1 dahi değildir.
  dünya kaynakları yetersiz olmaya başladığı an kill civilization butonu olsa ilk yok edilecek toplum arap toplumlarıdır.
  arap dünyası koca bir oksijen israfıdır. yastıkta sperm olmak yerine cana gelmiş olmaları dünya vatandaşları için büyük bir kayıptır.
  arap yeşil düşmanıdır. arap kadın düşmanıdır. arap eşitlik düşmanıdır. arap hayat düşmanıdır.
  arabı al yunan adalarına koy iğrenirsin o adadan.
  sadece filistin değil tek arap toplumunu desteklemiyorum.

  mesaja ozel cevap: fas ve cezayir gibi magrip kokenli devletler saf arap degildir. kulturu baskadir.
  suriye ise asur kultrunden gelir. arap asimilasyonu azdir. ısimlerinde bile arapca seyrektir. ornegin sanherib malki isimli futbolcudan ele alirsak sanherip asur eski kralinin adidir. asurlar varken islam yoktu. keza burada iyonya, frigya, lidya devletleri yok ama yasayanlar onlarin ardili. tamamk orta asya gocmeni degil. araplastirma projesi olsa dahi tam arap kulturu hakim olmaz. hele orta asyadan gelen teskilatlanma hic olmaz. arap olsaydik 1918'de teskilatlanip 4 senede dusmani tokat manyagi yapamazdik. bu bir kultur. arapta olmasini beklemeyin. baska itiraz gelirse editleyecegim. azicik ogrenip oyle yazin diye.
 • hamas ve pkk yi besleyen, turkiye'ye her daim dusman ancak basi dertte olunca yardim isteyen, turk'leri sirtindan vuran bir millet icin cok dogru onerme. bitmedi arap hayranliginiz. adamlar afrin'de terorist yetistirsin, kibris'ta isgalcisiniz desin. bitseler de kurtulsak.
 • benim de içinde bulunduğum grubun söylemi.
  önce filistinliler kendi kendilerini bir desteklesinler de sonra biz düşünürüz.
  bm de orda burda yahudi yerleşimleri için kıçlarını yırtıyorlar ama israil’in inşaa ettiği yerleşimlerin neredeyse tamamında filistinliler para için çalışıyor.
  ula ülken işgal edildiyse onların hesabına ne çalışıyorsun gerizekalı!
  aç kal öl daha iyi.
 • din bağlayıcı değildir , nitekim 2. dünya savaşında milyonlarca alman ingiliz fransız avrupanın ortasında birbirini öldürmüştür , kendi problemlerini ulus siyaseti içerisinde kendileri çözmeliler.