şükela:  tümü | bugün
  • bayazıtta esnaf hastanesinin hemen yanındaki sokakta bulunan ve istanbul üniversitesi iktisat fakültesinin kitaplarını basan ve rahmetli yüksel ülken hocamı hatırlatıp beni bööyle uzaklara götürüp nostaljik yapan kitabevi.
  • hukuk kitapları da basan, ancak bunları sahaflara vermeyerek sadece kendisi satan kitabevi. eger filiz'in bastıgı bir kitap arıyorsanız, illa ki kendi binalarına gitmeniz gerekir. ayrıca ne yazıkki kredi kartı geçmez, hazırlıklı gidin.
  • der yayinevi ile birlikte ikitsat fakultesi kitaplari piyasasina hakim oligopolcu kitabevi.
  • mahkeme duvarı suratlı dinazor müsibetlerin işlettiği kitapçı; kredi kartı geçmiyor çünkü gerek yok adamlar monopol, herife sorarsın şu kitap ne kadar fiş almazsan x lira. suratına küfür eder gibi söylerler bunu da. bir de siyah peruklu beyaz kaşlı bir adam bulunur orada gülmeden edemezsiniz. kitap alırsınız düz siyah manav veya balıkçı torbasına koyar verirler. ucuz kitapları yoktur ve çoğu düz mavidir üzerinde yazı bile yazmayacak neredeyse. sayfalar da dağılıveriyor hemen. kısacası gördüğüm en saçma sapan kitap evidir. ne yapalım; hoca kişisi istiyor biz de almak zorunda kalıyoruz.
  • kalite bakımından bok gibi kitaplar basan;kitaplarını sadece kendi dükkanında satarak para kazanmamak için yemin etmiş yayınevi.
  • kitap kakalamak gibi bir huy sahibi kitabevi.
    "kişiler hukuku mu? onu alanlar hep oğuzman'ın pratiğini de aldılar."
    ayrıca piyasadaki en dandik kitap baskıları da yine filiz kitabevi elinden çıkma. örneğin, medeni kanunların iç kapakları, google earth'den görülebilecek * bir pembe tonunda.
  • ciddi ciddi para basmasına rağmen neden hala gayri ciddi kitap bastığını anlayamadığım kitabevi. kitaplarında fazlasıyla hata bulunmanın yanında bir kısmında da pilot kalemle düzeltme yapılmış daha da okunmaz hale getirilmiştir. ayrıca aldığım kitapta sonradan farkettim ki kitapların üstüne basabilmekteler.
  • insanı kısa süreliğine de olsa aldığı hukuk eğitiminden soğutan sözde kitabevi
  • istanbul hukuk'un bir zamanlar resmi kitabevi. ama artık oldukça sıktı, hele bastığı kitapları dışarıya vermemesi ise ayıptır.
  • artık kitaplarını dışarıya vermektedir veya ben öyle bilmekteyim. büyük kitapçılara hukuk kitabı almaya gitmiyorum fakat kadıköy'deki legal'de ve şişli üzerindeki hukuk üzerine yoğunlaşmış kitabevlerinde görülebilirler. teknolojiden bu kadar uzak bir kitabevi için yine de iyi gibi duruyor. siteleri sittin senedir yenilenecek sözde. adres değiştirdiklerini bile beyazıt'ın ortasında "lan yerinde yeller esiyor buranın" derken öğrenmiştim.

kitapları ise hakikaten boktan, elimdeki dural/öğüz kişiler hukuku kitabı resmen printerdaki kartuş bitmişcesine soluk bir baskıya sahip. sayfaları desen hep birbirine yapışık, kitabı karıştırırken elimde nüfus cüzdanımla hazır bekliyorum sayfaları açmak için. o kadar leş baskıya sahip bir kitaba 27 lira vermek de insanın içini acıtıyor he.