şükela:  tümü | bugün
  • hayef'in açık ara en iyi hocalarından biridir. sırf filiz hoca yüzünden öğretmenlik yapasım gelmişti, neyse ki sonradan geçti. bölüm hocalarından bile çok severim/severiz kendisini, öğretmenler günü kutlu olsun.
  • iyi bir akademisyen nasıl olmalı sorusuna verilebilecek en güzel yanıt. bilgisiyle, öğrettikleriyle, sıcakkanlılığıyla, samimiyetiyle örnek bir insan. akademik camiada sayılarının artması temennisiyle.
  • sanki eğitimci değil de, kemanla klasik müzik çalacakmış gibi duran bir isme sahip abla. keman çalarken tahayyül ettim de, yakıştı.
  • sadece hayef değil edebiyat fakültesi'ni de işin içine katarak derim ki; i.ü içerisindeki az sayıdaki akademisyenlerdendir. ılk başlarda tarzı, konuşması farklı gelse de alışınca fark edersiniz ki, dersleri tadından yenmez!
  • istanbul üniversitesi hayef'teki en nitelikli akademisyenlerden birisidir. prof'u geçtim, doçent hocası bile olmayan elt'nin bölüm hocalarından sonra dersleriyle kalitesini iyice hissettirir. eğitim ritüelleri kitabı türkiye'de üzerinde pek durulmamış önemli bir meseleyi konu alır ve öğretmen adaylarınca okunması gereken bir eserdir. biraz fazla mıymıntı bir ders anlatımı olduğu için en ön sıralarda oturmak icap eder.
  • kardeşim bir insan koskoca eğitim tarihini taaa antik yunandan cumhuriyet dönemine kadar anlatır da bir kelime nota, yazıya bir şeye bakmaz mı arkadaş? yok bakmıyor ve takır takır bilgi saçıyor bu kadın. ilk ders bir yadırgıyorsunuz ancak sonrasında dünyanın en sempatik ve en tatlı akademisyeni olduğuna kanaat getiriyorsunuz. ben gibi tarihten nefret eden bir insana bile tarih sevdirmiş hocadır ve hani bilgisinden sual olmaz derler ya işte hah filiz hoca onlardan biridir efem. evet.