şükela:  tümü | bugün
  • filmde ilk defa görülen hoş bir bayan/erkek varsa adını öğrenip internette hakkında birşeyler okumak, belki resimlerine bakmak amaçlı yapıldığı da olur.
  • (bkz: emege saygi)
  • sinemada izlendiyse, para verdik biz buna, sonuna kadar izlemeliyim dedirtebilecek eylemdir.
  • cast arasında veya casttan sonra her an filmle ilgili son bir görüntünün veya sahnenin çıkabileceği hissine kapılan insanların yaptığı şey
  • cogunlukla sinema okuyanlar tarafindan gerceklestirilir. he bir de final muzigi guzelse himm son olarak da kalabalik bir salondan cikarken kalabaliga girmek istemeyenler tarafindan yapilir. bunlarin disinda da film cok guzelse saygidan bazi entel kimselerce "entelim ben" havasini etrafa gostermek icin uygulanir.
  • tarafımca, ne sebepten yapıldığı bilinmeden yapılan eylemdir. okuyorum ama niye?
  • malum sitelerden indirip altyazı ile izlerken çevirmen not bırakır zaten sorun yok, ama orjinal izliyorsanız, hızlı sardırarak izlemeye devam etmekte fayda var. çünkü bazen küçük skeçler veya filmin devamı çekilecekse yeni filmden bazı sahneler eklenir. bir komedi filmi izlediyseniz kesin çekim hataları koyarlar ki çok keyiflidir.

bunun dışında, hollywood aleminde ne kadar çok türk çalıştığını görüp şaşırma ihtimali var.

beni bağışlasın, bir cgi effect şirketinin baş tasarımcısı türk mesela. filmin sonunda lönk diye adını ortaya yazmışlar.

dekorcu ve (bkz: make up artist) vardı bir kaç tane mesela yine türk
  • arka fonda çalan soundtrackler de cabasıdır... cast bahane!

underworld evolution ve the matrix reloaded bunun en güzel örnekleridir...