şükela:  tümü | bugün
  • izlediğimiz her filmde bize ben bunu bi yerden hatırlıyorum ,bu yapıldı be ya da bu sahne şu filmden arak dediğimiz yerler vardır. bi de asla böyle bişi dememize gerek olmayan binlerce kez ısrarla tekrarlanmış olaylar sözler hareketler vardır. katilin inatla ölmeyip on kere daha dirilmesi, filmin son on saniyesinde bi daha gözünü açıp devamı çekilirse yedim sizi diye bakması, katilden kaçan esas kızın sokaktaki panayırın arasına karışması, esas çocuğun filmin başında sopa yedikten sonra çok çalışıp önüne geleni pataklaması ....
  • esas oğlan dayak yerken aklına bişey gelir/oraya sefgilisi gelir/bişekilde damarına basılır ve dayak yemekte olan esas oğlan gaza gelir ve herkesi döver...
    (bkz: bilimum raki filmleri)
  • kursun bitmez...
    10 tam otamatik silahlli adam srekli ates etse gene vuramaz, kahraman 6 patlatla hepsini indirir...
  • tam hersey cozulecekken bi telefon gelir...
    hedeniz elimzde yanlıs bi harekette ........
  • çocuğun tüm sene hazırlandığı beyzbol maşına babası gelmez, çocuk tribe girer.
    o çocuğun odasına bir şey demeden, tatlısını yemeden hışımla çıkmasını izlerken, ve daha beteri beyzbolunda kurallarını senelerdir anlayamamışken, babası olup o minik iblisin dübürüne, makatına sokasım gelir sopasını.biberleyesim gelir hayalarını."eşşoğlueşşek benim akşama kadar anam zkiliyor işte, bi de senin topuna mı gelecem?oturup ders çalışacaana, hırt gibi top peşindesin!" diyesim gelirdi.
  • aslında baba çocuğun beysbol oynamasını istemez, kavga ederler, ama sonra baba maça gelir, arkalarda oturur, sonra gözyaşları içersinde baba-oğul sarılırlar... (bkz: baba ogul kutsalruh)
  • mahkemeli film türünün yaratıcısı olan holivudda, itiraz etmelerin, reddeilmeler gibi erol evgin in bile ayırt edebileceği ayrıntılar dışında, bir de ne hikmetse zenci ve kadın başyargıçlar vardır.zenci değilse kadındır, kadın değilse zencidir.bu zorlama mesajı almaktan daral gelir, ister istemez "büyükmüşsün amerika, şahaneymişsin fırsat eşitliği" denir.
  • kötü adamlar bir şekilde yüksek bir noktaya çıkarılır, yerçekimi ivmesi ile düşerek ölürler.uzun süre düşerken bağırmaları, dehşete kapılan yüz ifadeleri görünsün diye hep yukarı doğru bakarak düşerler.bide düştüklerinde bulunamazlar ki ikinci bölüm çekilebilsin popülariteye oranla, yok averaj bi kahramansa ölsün gitsin.ne güzel memleket...
  • basroldeki yakisikli kahramanimiz coni hiçbirzaman arabasina binmek icin anahtar kullanmaz,gece gündüz aciktir o arabanin kapilari.indikten sonrada kilitleme ihtiyaci duymaz gene.kendi arabasini bulamadigi durumlardada otoparklardan kontak anahtari üzerinde duran?! arabalari kullanmayi tercih eder.kapi aciktir,anahtarda yerindedir ,sevinir.kötü adamlari yakalamak üzere yola cikar.
  • korku filmlerinde kimligi belirsiz bir korku nesnesi ni(sapık katil,mutasyona uramis canavar vs.)görmemizden önce yüksek ses efektli feyk ler atilir bize.ilk başlarda kahramanlarimizin kati zannetiği kıpırtılar sesler ya kedi çikar yada kapi anlamsizca kapanir.3-4 adet feykten sonra bize gösterilir gerçek canavar.