şükela:  tümü | bugün
  • konusma sırasında söz döner dolaşır seyredilen filmlere gelir, hemen atılırsın abi gecen gün bi film seyrettim yarmış herifler dersin filmin adını verirsin, tavsiye edersin.

eğer ortamdaki herkez aynı kafa yapısındaysa kendi beğendiğin filmleri onlarında beğeneceğini süşünüyorsan sıralarsın teker teker... hem ben çok film seyrederim, hem kültürlüyüm nidasıyla... arada bir tavsiye ettiğin filmi izleyen olursa sen ordaki şu sahneyi anladın mı, ben anladım naberrr dersin...
  • çok gergin bi iş hakikaten.
    herhangi bi filmden konuşurken muhabbet uzuyor, başka filmlerden bahsediliyor ve üstüne birileri diyor ya "aaa hangi filmi izlesem, hangilerini tavsiye edersin?" gibi bi cümle, o an soğuk soğuk terlemeye başlıyorum, bildiğim tüm filmleri unutuyorum anında. ne tür filmleri sever karşıdaki öğrensem de olmuyor yahu, romantik komedi, duygusal filmleri beğeniyorsa karşıdaki insan, çareler çaresiz. en son ağladığım film stepmom, ki 1998'den beri tonlarca dram içeren film çekildi.
    o yüzden film soran olursa ve benim gibi geriliyorsanız tek yanıtınız "kurtlar vadisi filistin" olsun, kimsenin bi daha soracağını sanmıyorum o noktadan sonra. o kadar kötü duruma düşmek istemiyorsanız imdb'nin listesini yanınızda dolaştırın, o zaman da durum tuhaf ama daha kabul edilebilir bi tuhaflık olur sanki.
    "aaa bak sen bi anda sorunca aklıma gelmedi şimdi" de güzel yanıt aslında.
  • bi yandan gurur verir. kendini böyle sinema eleştirmeni gibi görürsün.
    ama öteki yandan bok gibidir. çünkü o beğenmezse sinema eleştirmeni sıfatın yerle yeksan olur. "mal mal filmler izliyorsun hacı sende, mınakodumun enteli" cümlelerine maruz kalırsın.

-hacı be bi film söyle de izleyelim..
    -(h) uu beybi... nasıl bir film istersin..
    - böyle the shawshank redemption , se7en tarzı olsun. göt olayım istiyorum sonunda.
    -hacı göt olacağını bile bile filmi izlersen göt olmazsın ki..
    -doğru haklısın. güzel bi'şey öner işte.
    -oldboy ?
    -nasıl bir film..?
    -hoş. sinema eleştirmenleri tarafından son derece beğenildi. izleyip beğenmeyeni tanımıyorum. hele tek seferde çekilmiş montajsız dövüş sahn...
    -siktirit onu, göt var mı göt sonunda..?
    -var mına koyim. git izle işte..

daha kötüsü fast & furious, maskeli beşler tarzı film önerisi isteyen arkadaşlardır. onlarla ilişkiyi tekrar gözden geçirmek gerek.
  • eger cok güzel bir film tavsiye edilecekse, acayip heyecanlanilir gaza gelinir, en carpici detaylar abartilarak daha da serbetlendirilir, bir isportaci edasiyla film arkadasa yada tanidiklara pazarlanir bütün bu emekler film izlendikten sonra vay be tavsiye ettigin film hakkaten güzelmis anliyosun bu islerden cümlesini duymak icin verilir, sonra seesizce dagilinir.
  • (bkz: sourlines hava yolları)

gerilim ve korku dolu bir başyapıt.
  • (bkz: iyi forumlar)