şükela:  tümü | bugün soru sor
  • youtubeda yeni açılmış olan, filmleri ve bir hikaye anlatan diğer görsel medyaları analiz edip yorumlayan, podcastler ve videolar hazırlayan kanal. göz atmaya değer.

edit:
    link
  • venom'dan çıktıktan sonra filmle ilgili videoları izlerken denk geldiğim bir youtube kanalı. kanalın yeni olduğunu video bitiminde fark ettim, şimdiden gayet akıcı videolar yapabiliyorlar ama ufak tefek hataları da yok değil.
  • kendilerine değil de arka plana netlik vererek göz kanatan iki kişiyi barındırır.

üzgünüm ama içeriğe odaklanamadım ve hemen kapattım. zira özellikle yaptıysanız sebebi neydi ki? yok değilse ne işiniz var yayıncılıkla :)
  • en son yayınladıkları videoyu izlediğimde videodaki can isimli arkadaşın tabiriyle "cringe" olduğum oluşum.

evet güzel kardeşim cringe kelimesini kullandığında ne kadar havalı olduğunu izleyen herkes hissetti. kesinlikle türkçe karşılığı olan kelimeleri ısrarla ingilizce telaffuz etmelisin çünkü çok havalısın. bu tarz işleri neden çoluk çocuk yapmamalı diye kampanya başlattığım gün en başa senin videonu koyacağım can kardeş. düzgün türkçe kullanımı ile siz akıl küplerinin tabiriyle "youtuber" da olunur mu yea diye ağzınızı yayarak soracaksınız muhtemelen. evet oluyor (bkz: murat şen). bir sürü film izleyen, film konusunda kendini aşmış kişiler olduğunuz için aklınıza tiyatrocu/seslendirme sanatçısı olan murat şen gelecek hemen. ama benim bahsettiğim kişi o değil. iki gram beyninizi yapacağınız işi düzeltmeye kullanmak istemeyebilirsiniz ama youtube mecrasına yeni atılacaklar için buraya tıklayarak 1-2 şey öğrenmelerini sağlayabilirim sanırım.

bu kadar ingilizce saçmalığından sonra gelelim videodaki tavırlarına. her sahne sonunda videoyu durdurup "ooooo en çok ben biliyorum" bakışı atmayı bırakmalısın. hayatını sinemaya adamış insanların bile eleştiri yaparken böyle tavır takınmadığı bir mecrada senin gibilerin en çok ben biliyorum tavırları insanı güldürüyor. buraya tıklayarak 7-8 saniye boyunca takındığın tavırdan bahsediyorum. "çooooğğğk miliiiğ saniyeliiğk bir yeeeğğr var orda orayıııııığ gösteeerrrğğğmek istiyoooruuğğğm" cümlesini kuran bir insan mümkünse sinema eleştirmesin.

mesela neden videoda çok bildiğini hissettirmek için durmadan göz kırpıyorsun ? inceleme videosu mu çekiyorsun yoksa eski sevgiline göndermeli video mu hazırlıyorsun ? eğer bu mimikler, bu konuşma tarzı ile devam edeceksen tiktok videosu çekerek daha çok insana ulaşabilirsin can. boş yere youtube gibi bir mecrada heba olma çünkü senin için en konforlu yerler tiktok, scorp gibi leş ortamlar
  • süresi baymayan, güzel film inceleme videoları çeken youtube kanalı.