şükela:  tümü | bugün
 • 19-25 ekim 2007 tarihleri arasında beyoğlu emek sinemasında gerçekleştirilecek etkinlik.
  programı henüz açıklanmamış olmakla birlikte gösterilecek filmler arasında;
  altın palmiye ödüllü 4 luni, 3 saptamini si 2 zile
  cannes jüri özel ödüllü persepolis ve
  irina palm,
  paranoid park ,
  eastern promises,
  control,
  joe strummer: the future is unwritten var.

  http://www.iksv.org/filmekimi/
 • indirimli hafta içi gündüz seansları 3,5 ytl. olacak; sonbahar sinema coşkusu.
 • programı sonunda açıklanmış etkinlik: de, ilk izlenim olarak şunu söyleyebilirim ki, gala filmlerinin seçim kriterleri bi tuhaf..
  ancak diğer filmler insanı mest ediyor: persepolis zaten delice merak edilenlerden, andrei zvyagintsev yeni filmiyle geliyor misal, kim ki-duk var sonra.. beni çarpanları şimdilik bu oldu..
  hairsprey'in amerika'daki gişe başarısı da seçim için ekstra bi kriter olmuş sanırım, festival sonrası türkiye'de gösterime girmesi kesin gibi..
  emir kusturica da programda yerini almış, tabii ki gala olaraktan (türkiye'de "özellikle" sevilmesi galaya seçilmesinde önemli bi kriter olmuş sanırım..)
  ancak, catherine breillat'nın ne işi var onu hala çözemedim.. festivalin programına sansasyon film kontenjanından girmiş sanırım (önyargı böyle bişii olsa gerek..)

  *: geçen seneye beklenen, olmayınca !f, ardından iff'e de beklenen inland empire neden yok peki?? sanırım bu filmi türkiye'de izlemek bi hayale dönüşecek, onu anlamış bulunuyorum..

  edith massey: tuya de hun shi adlı filmse sinopsisi ve tek karelik fotoğrafıyla göz dolduruyor, ilginç bi deneyim olacağı kesin gibi..
 • uzun zamandır merakla beklenen bir çok filmi sonunda istanbul'la buluştururan, programına bakılınca bir nevi 60. cannes film festivali seçkisi olmuş; çok da güzel olmuş etkinlik.
 • biletleri 6 ekim'de satışa çıkacak etkinlik.. festivalde gösterilecek filmlerin bazılarının vizyon tarihleri açıklanmış.. yer bulamayacak olanların yüreğine su serpmek için:
  persepolis: 26 ekim
  irina palm: 2 kasım
  eastern promises: 9 kasım
  soom: 7 aralık
  hairspray: 18 ocak 2008
 • biletlerin beyoğlu'nda yalnızca emek sineması gişesinde satılması sonucu sanırım tarihinin en uzun bilet kuyruğunu kaydeden festivaldir. bundan ötürü olsa gerek insanları beşerli gruplar halinde iksv'den bilet satın almaya götürdüler. saat 9'da sıraya girdim, 10:25'te satış başladı, 11'de biletlerimi aldım. ben çıkarken sıranın ucu emek sineması sokağından taşmış, sola taksime dönmüş, enginlere sığmamış bir yandaki ağa camiinin sokağına sapmış, düz devam etmişti. virgin inşaatının yarısından itibaren kuyruğa acı ve keder hakimdi..
 • bilet satışının emek sineması gişeleri ve biletix ile birlikte tophane antrepo 3 önündeki gişede de başlayacağından kitapçığında bahsedilmemiş festival. kuyruğu görüp, görevlilerle konuşup, galatasaray lisesinin yanından tophaneye inmek suretiyle biletlerimize kavuştuk, sabah sabah spor oldu. ancak emek'te kalanların tophaneye yönelmemesinin iki sebebi vardı, antrepo 3'te satışın başladığını bilmiyorlardı ve orada satış olsa bile gişenin biletix'e ait olması ve hizmet bedeli ödeme ihtimali söz konusuydu. iksv'nin kitapçıkta bu durumu muallakta bıraktığı yetmezmiş gibi, iksv kuyrukta bekleyen onca insana "burada beklemeyin antrepo gişesinde de satış var hem orada kuyruk da yok" deme insanlığını göstermedi; üzerine "lale kartı alırsanız, sizi iksv binasına götürürüz, biletlerinizi rahatlıkla temin edersiniz" cinliğini yapmayı tercih etti.

  "filmekimi biletleri, 6 ekim cumartesi günü, saat 10.30'dan itibaren biletix aracılığıyla ve emek sineması gişelerinde satışa sunulacaktır. biletler, biletix satış noktaları, biletix çağrı merkezi (0216 556 98 00) ve www.biletix.com üzerinden satılacaktır. filmekimi ana gişesi olan emek sineması'ndan satın alınan biletlere hizmet bedeli eklenmeyecektir. emek gişeleri 6 ekim cumartesi gününden itibaren, her gün 10.30-20.00 saatleri arasında açık olacaktır. biletler pazartesi günü hariç antrepo 3'teki bienal gişesinden de satın alınabilir." -kitapçıktan

  bu izahat da iki yönlü hata var. biz düzeltelim geç de olsa, üzerimize vazife olmasa da;
  bilet satışı aynı gün ve saatte antrepo 3'te de başlıyor. antrepo 3'ten alınan biletlere de hizmet bedeli eklenmiyor.
 • bilet kuyruğunun saat 10:30 sularında yani gişenin henüz açıldığı saatte; emek sinemasından ağa camii'ne ulaştığı festivaldir. erken kalkan çarçabuk bilet alır...
 • 19 ekim'de başlayacak olmasına rağmen 2 gün önce * satışa sunulan biletlerin bugün-yarın tükeneği festival.galalar zaten tükendi yanılmıyorsam , onun dışında ise bikaç filmde hala yer var.biline...
 • depresyon hırkasıyla e$ zamanlı olarak te$rif eden semi-film-festivali. son yıllardaki festivallerin en sükseli filmlerinin müzik dünyası etrafında dönmesi geleneğini de sürdürmü$. istanbul'da ilk [ve belki de tek] gösterimi yapılacak 21 film içinden, bendenize göre *enteresan 10 tanesi $öyle;

  persepolis / marjane satrapi & vincent parronnaud
  control / anton corbijn
  4 luni 3 saptamini si 2 zile / cristian mungu
  eastern promises / david croenenberg
  bikur hatizmoret [band's visit] / eran kolirin
  across the universe / julie taylor
  deux jours a paris / julie delpy
  joe strummer - the future is unwritten / julien temple
  paranoid park / gus van sant
  import-export / ulrich seidl

  juli* isim-köklü yönetmen istilası var sanırım bu sene.

  not: sold-out olsa da, film ba$lamadan yarım saat önce emek sineması önüne giderek kolayca bilet bulunabilir.