şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5-14 ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek yılın en muazzam olaylarından birisi.

  edit: açıklanan ilk film jean-luc godard/le livre d'image(the ımage book) oldu. film cannes'da özel altın palmiye ödülünü kazanmıştı.
 • filmlerin full+full tam listesi

  (bkz: http://obicimsinema.com/filmekimi-2018-filmleri/)

  favori filmler:

  -burning / beoning
  -knife+heart / un couteau dans le coeur
  -mandy
  -happy as lazzaro / lazzaro felice
  -under the silver lake
  -girl
  -the house that jack built
  -climax
  -the favourite
  -suspiria
  -pity

  tüm filmler:

  the kindergarten teacher
  shoplifters
  arctic
  asako i & ii
  sorry angel
  a star is born
  we the animals
  blaze
  non-fiction
  climax
  diamantino
  dogman
  the man who killed don quixote
  the world is yours
  close ennemies
  under the silver lake
  everybody knows
  the image book
  leave no trace
  the house that jack built
  knife + heart
  capernaum
  kings
  girl
  the field guide to evil
  coincoin and the extra humans 1
  coincoin and the extra humans 2
  ash is purest white
  loro
  mandy
  don‘t worry, he won‘t get far on foot
  happy as lazzaro
  museum
  ray & liz
  the favourite
  at war
  the trouble with you
  cold war
  la quietud
  burning
  suspiria
  3 faces
  long day‘s journey into night
  vision
  whitney
  woman at war
  the summer
  pity
 • lars von trier’ in the house that jack built filminden sonra gaspar noe'nin climax' ı da eklenmiş listeye. ağlamak istiyorum.
 • normal satışı 23 eylül cumartesi, 10.30’dan itibaren biletix’te, atlas ve rexx sinemalarında başlayacakmış.

  siyah ve beyaz lale üyeleri için öncelikli satış 19 eylül; kırmızı ve sarı lale üyeleri için 20-21-22 eylül tarihlerinde başlıyormuş. her sene olduğu gibi bu sene de sağlam filmlere zor bilet bulacağız ya da bulamayacağız kim bilir...

  edit:
  http://m.t24.com.tr/…k-built-da-filmekiminde,677487

  http://filmekimi.iksv.org/tr/bilet-satis

  bilgiyi şu iki linkten edinmiştim fakat aslansimsek nickli yazar tarihlerin geçen seneye ait olabileceğini söyledi. 2018 için henüz tarihler belli olmamış, siz yine de internette yazılanlara güvenmeyiniz, resmi siteyi sık sık kontrol ediyor olunuz.
 • burning'i izlemek için dört gözle beklediğim film festivali. ayrıca, lee chang-dong, steven yeun ve yoo ah ın'i keşke söyleşiye getirseler, dediğimdir.
 • ankara'da 12-16 ekim tarihlerinde cepa cinemaximum'da , izmir'de ise 19-23 ekim tarihlerinde izmir konak pier'de gerçekleştirilecek olan festival. biletler 29 eylülde satışta.

  diğer şehirlerle ilgili herhangi bir duyuru yok iksv cephesinde. eskişehir, diyarbakır, bodrum gibi yerlerin akıbeti ne belli değil. buralardaki festival izleyicileri açıklamayı hak ediyor.

  öte yandan yıllardır kızılay büyülüfener'de gerçekleşen ankara gösterimleri bu yıl cepa avm cinemaximum'a alınmış. sebebi nedir bilinmez. iksv ve mars grup işbirliği iyice perçinlenmiş. bağımsız bir sinemadansa tekel bir sinema zincirinin tercih edilmesi üzücü. festival ruhu diye bir şey kalmadı iyice.

  izmir'de ise güzel bir değişiklik ile en az avm atmosferi olan (izmirliler bilir) konak pier tercih edilmiş. geçen iki yıl, gösterimler mavibahçe avm gibi ulaşımı zor bir yerdeydi. konak pier isabetli olmuş.
 • ve noe'nin climax'inden sonra lanthimos'un the favourite'ı da listeye eklenmiş. programın yakında açıklanacağı duyurusu da yapılmış. ellerimizi ovuşturarak bekliyoruz haliyle.
 • filmler ve gösterim çizelgesi açıklanmış olup bilet satışı, siyah ve beyaz lale üyeleri için 25 eylül, kırmızı ve sarı lale üyeleri için 26-27-28 eylül, genel satış ise 29 eylül cumartesi olarak belirlenmiştir.
 • bilet fiyatı 25 tl
 • bir hevesle bugün kendime çizelge oluşturmaya çalıştığım ama bir oturuşta beceremediğim festival.
  gönlümden geçen çok film var ancak hem daha ucuza mal etmek için hafta içi seansları seçmeye çalışıyorum hem de derslerime gideyim istiyorum ve hak verirsiniz ki bu şekilde pek de verimli bir sonuç alınamıyor.

  bu bir şikayet entry'si mi yoksa mutluluk mu benim de kafam karıştı biraz*, elime biletlerimi alınca son duruma bakıcaz artık*