şükela:  tümü | bugün
  • bazı oyunlar vardır ki oynarken yaşattığı senaryosu ile size kocaman bir vayy bee adamlar yapmış dedirtir. sürükleyiciliği ve yaratılan muhteşem karakterleri ile birer başyapıt filmi olma potansiyeli olan oyunları paylaşıyorum.

1- metal gear - hideo kojima'nın ilmek ilmek en ince ayrıntısına kadar yaratmış olduğu "snake" karakteri ve baş döndürücü senaryosu ile filmi yapılsa başyapıt olabilecek bu efsane oyunun filmini yıllarca beklemekten harap oldum.

2 - skyrim - bu oyunda çok ayrıntılı orta dünya oyunu olduğu için belki dizisi yapılsa daha uygun olur.

3 - fallout - fallout evreninden harika bir post-apokaliptik türde bir film çıkabilir.

4 - metro - bu oyunun senaryosu da harika. sovyet zamanı soğuk savaşta nükleer savaş başlasaydı nasıl bir dünya'da yaşardık teması ile tüyler ürpertici bir film izleyebilirdik.

5 - god of war
    6 - far cry

daha aklıma şuan gelmeyen senaryosu bu oyunlar gibi efsane olan bir çok oyun var ve böyle hazır senaryosu olan oyunların neden filmleri yapılmaz hiç anlam veremiyorum.
  • (bkz: ultima online)
  • (bkz: to the moon) replikler, karakterler; zaten film gibi oyundur kendisi, tamamlansın daha iyi.

(bkz: grim fandango) karizmatik iskeletiyle, misler gibi absürt komedi çıkar ortaya.
  • (bkz: eve online)
  • (bkz: god of war)
    güzel ve özenle seçilmiş cast, hikayesi film setine uygun bir şekilde aktarılmış, işinde uzman hikayeyi berbat etmeyecek yönetmen ve büyük yapımcı desteğiyle film sektöründe yeni bir efsane doğabilir.
    oyun serisinde olduğu gibi üçleme olarak çekilir ve yeni gelecek serilerle devam eder.
    biliyorum böyle bir şey olması mümkün değil. ama keşke olsa..
  • (bkz: bioshock) tüm serisi. hatta en çok (bkz: bioshock infinite)
  • (bkz: age of empires)
    dur o yapılmıştı zaten
    (bkz: diriliş)
  • tabii ki baldur's gate'dir. hatta kimse yapmasın, ben yapacağım onun filmini. jaheira'yı da ben oynayacağım. seri olacak, üçleme yaparız belki. evet.

serinin ilk filminin jeneriği : link
    serinin ikinci filminin jeneriği: link
    serinin üçüncü filminin jeneriği: link

ne güzel olmaz mıydı?