şükela:  tümü | bugün soru sor
  • artık nerden görüldüyse, hem türk filmlerinde hem türk dizilerinde her daim seyirciden reaksiyon alan bir hadise. özellikle birol güven bu saçma klişeden çılgın gibi ekmek yemiştir. tarık tarcan'ın filmlerinin ana olay örgüsünü oluşturur.

    açıklarsak, işyerinde erkeğimizin patronu "sana terfi verecem ama aileni görmem lazım" der veyahut yabancı uyruklu büyük para sahibi iş veren "size bu ihaleyi verecem fakat önce tarık'ın ailesini analiz edeceğim. ben aileye çok önem veren biriyim " gibi aileden sorumlu devlet bakanı misali, iş akdinde olmayan saçma bir düşünceyle evi ziyaret etmek ister. ama allahın hikmeti o gün içinde veyahut birkaç gün önceden iş alan kişi karısıyla kavga etmiştir. işte biz seyirci olarak burda "aman allahım, karısını da kaçırdı bakalım işi alabilecek mi" tarzında olumlu sonuç çıksa da bizim cebimizin dolmaycağı bir durum için telaşlanırız. neyse efendim sonra patron azarı yemek istemeyen çalışan bi yerlerden imitasyon yenge bulur. patron bunlara soru sorar kaç senedir evlisiniz biri iki, biri üç diye bağırır. sonra eve türlü insan girer çıkar evin sahte hanımına "aa sen burda ne arıyorsun" , "aa sen kimsin?" diye sıkıştırıcı sorular sorar.. ama sonunda salak patron tüm kulamparayı yutar buna iş verir. sahte ev hanımıyla ya sevgili olunur, ya teşekkür edilir falan...

    özetle benim diyeceğim, birolcuğum yıllardır aynı klişeyle kafa ağrıttığın yetmediği gibi ben türkiye'nin en iyi mizah yazarıyım demen beni delirtti. bütün foyanı aha böyle ortaya çıkardım* sevgilerle..öpüyorum...
  • patron eve geldiğinde, evin hanımı çekip gitmemiş olsa bile mutlaka aksi bi durum oluşur. mutlaka patronun görmemesi gereken birileri zortlar aniden. hemen koltuğun arkasına atarlar bu kişiyi. nedense patron da çakmaz hiç. o kadar salak mıdır patronlar merak etmekteyim. bu patron, koltuğun arkasına saklanan koskoca adamı bile göremiyorsa iş yerinde ne de güzel oyunlar oynanır buna. bir patron da çıksa dese ki "ben kül yutmam ulan!! siz kimi uyutmaya çalışıyorsunuz?" ama yok ille de yutturulur bir şekilde. canlarım benim. ne kadar da kahramanlaşıveriyor yurdum insanı sitcomlarda.
    gerçek hayatta patron eve yemeğe geliyorsa da paranoyak olur bunları gördükten sonra. "kesin bir işler dönüyordur" deyip huysuz bir kedi misali havayı koklardım ben olsam.
  • gercek dunyada gorulmez bir hadise ama turk filmlerinde niyeyse patronlari sevimli gosterme cabasi iceren bir durum:)
  • iş yaptığınız insanlar amerikalıysa, sadece filmlerde değil gerçek hayatta da vuku bulabiliyor. baklavayı da çok seviyor köftehorlar.