şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda bir çok film ve dizide rastladığım, nedenini ve amacını anlayamadığım güzellemedir.

en son gördüğümü, altered carbon dizisinin s1b2'sinin 33:20'nci diliminde gördüm.
    cool ve güzel polis kızın annesi, kızının evine geliyor. ortalığı toparlayıp kızının pasaklı olmasından dem vuruyor. ardından, kızı için getirdiği paketten çıkardığı bir haç işareti biblosunu kızının evinin masasının ortasına koyuyor.
    bunun üzerine kız, bibloyu hemen eline alıp pakete geri koyduktan sonra annesine dönüp "anne, artık gider misin" diyor.

.

edit: daha anlaşılır olması için açıklama:

eski kafalı ve sinir bozucu tip inançlı, güzel ve cool olan genç inançsız resmediliyor.
    yakışıklı ve karizmatik erkeğin sigara içmesi gibi bir özendirme söz konusu.
  • günümüzde inanmayanların sayısını bilsen küçük dilini yutarsın. insanlar bunu dillendirmiyorlar, hepsi bu. dillerde olan sadece kalıplaşmış cümleler artık.
    bilgi çağında yaşıyoruz, artık öyle ne denirse ağzımız açık dinleyip hayrete düşmüyoruz.
    mensup oldukları dinin kutsal kitabını anladıkları dilde okuyan bireyler var artık her yerde.

benim asıl dikkatimi çeken şey: doktor olmasına rağmen herhangi bir dine inanan insandır - okumadıysa demekki.
  • aşırı merak ettim. sadece haç biblosu getirdiği için mi annesinin gitmesini istiyor. eğer öyleyse kız yeni mürted (hristiyanlıktaki tabirini bilmiyorum, söyleyen olursa sevinirim) olmuş olabilir. ilk zamanlar insan fazla duyarlı olabiliyor çünkü. zamanla daha hoşgörülü olup, anasını üzmeyecektir.

bu nasıl güzelleme yahu.