• (bkz: herbokolog)
  • uzun süredir aboneliğimi sürdürdüğüm, özellikle neden kestane ve efsane serilerinde filmler hakkında anlamsız eleştiriler yapan kanal.

abisi filmler ve filimler en azından belli standartlara göre kestane veya efsane seçerken absürt marvel filmlerine bile efsane diyebilmiş kadar ergen avcısı ve her videoda belli ettiği zack snyder nefretiyle en kötü tabiriyle çıtırlık filmlere bile kestane diyebilmiş kadar primci ve dediğim dedik bir youtuber.

kanalın başlarında güzel bir enerji veriyordu ancak artık izlenecek gibi değil. ergen kitleye oynamak yerine eskisi gibi ilgi çekici içerik yapamazsa daha fazla takip etmenin amacı kalmaz.
  • öncesinde ne kanalını duydum ne bi şey, youtube random önüme attı. kk bu kişiyi babalatv yayını sonrası muhatap alıp meclise çağırmış, gel konuşalım diye. 55 dakikalık görüşme için sabahın köründe meclise girip hava karardıktan sonra çıktığını görüyoruz yüklediği videoda. abonelerinden yol parası dilenip flörtüyle meclis lokantasında 236 tl'lik yemek yemiş, fişini de gösteriyor. akşam bir öğün daha abone parası saçtığını "çok doydum, öyle bir doydum ki" demesinden anlayabiliriz. ha pardon, onu şeye karşılık söylüyor. kk'ya demiş ki, biz youtuberlar hep bilgisayar başında oturuyoruz, belimiz ağrıyor. sizin koltuğun markası modeli nedir, çok rahatmış, oturan bir daha kalkamıyor", kk da "ben hayatta hiçbir koltuğa kendi isteğimle oturmadım" demiş, bu da diyor ki "hee ben de yedim, öyle bir yedim ki çok doydum." zeka fışkırıyor her lafından, ağzının kenarından içeri giren bıyığından, yamuk yumuk kadrajından, kadrajına soktuğu parmağından, duvardaki çapsız dekorundan, kepekli tişörtünden. kk'ya istifa etmesini söyleyecekmiş, etmezse de ölmesini dileyecekmiş. videonun altındaki tüm olumsuz yorumları da silmiş. üslup, saygı, sıfat, birikim, iq, hepsi üst seviye.
  • dost kayaoğlu ile yaptığı dalga boyu isimli video serisinde; ali isimli üyesi yanlış bir bilgi verince, yanlış bir şeyler söyleyince çok utanıyorum.

çünkü her yorumunu, verdiği her bilgiyi sonsuz bir özgüvenle dile getirerek, "lağn oğlum biliyoz da konuşuyoz herhalde aq" triplerine giriyor ki kendisiyle alakam olmamasına rağmen o'nu dinlerken ben yerin dibine giriyorum. bu arada hafızası falan da çok kötü, oradan da çok yanıldığı oluyor.

aslında bazı konularda bilgisi olan da bir arkadaş kendisi, ancak tabii ki hepimiz gibi o da her konuya hakim değil... ama bu genç yaşta öyle bir yersiz özgüveni ve öyle bir tarzı var ki kendisini dinleyene/izleyene rahatsızlık verebiliyor. bu kendini beğenmişlik, kendini övme durumları kanaldaki videolarında da vuku buluyor zaten...
  • ıcerik secimini cok begendim
    neden efsane
    neden kestane serileri ilgimi cekiyor ancaaaaak;
    her videoda “bunu benden baskasi soylemez”, “bunu kimseden duyamazsiniz”, “bu anlattiklarimi sinema-tv bolumlerinde bile anlatmazlar” vs diyerek surekli kendini ovmelere doyamadigi ve bu muhabbeti devamli yaptigi icin izlemekten cok sikildim.
    1-2 videosuna soyle bir bakip kapatmak zorunda kaldim.
    yeter yahu! birak seni baskalari ovsun biraz.
  • indiana jones ve kristal kafatası filminin neden kestane olduğuna dair yaptığı videoda sağlam saçmalamış kanal. ayrıca filmler ve filimler kanalında tutuyor diye videoalara küfürü de bolca kullanmaları olmamış.

------- spoiler ---

film indiana serisinin en kötüsü orada bir sorun yok. ama sanki hayatında ilk defa indiana jones izlemiş gibi seri içinde normal olan olayları eleştiriyor, ya da nükleer bomba sahnesinde mantar bulutu indiana'nın birkaç yüz metre ötesinde" diyor. hadi matematik, fizik bilmiyorsun, nükleer bombadan da anlamıyorsun, filmin patlamadan önceki sahnesinde bombanın kasabadan kilometrelerce ötede olduğu gösteriliyor. hayatında bir iki savaş filmi izleyen bile mantar bulutlarının patlama noktasında olduğunu bilir. yani mantar bulutu indiana'nın en az birkaç km uzağında.

sahne saçma tamam. ama eleştirirken insan düzgün eleştirir bir şeyi. hani basınç, g kuvveti diye teknik laflar sokuşturuyorsunuz ama daha temel film takip etmede kalıyorsunuz.
    --- spoiler ---
  • (bkz: çöp çöpoğlu)

tipini sokakta görsek abi 1 tl var mı tirrekci sanıp yolumuzu değiştirecegimiz kişilerin her bir videosunda bunu sinema okulunda öğretmezler bu bilgiyi hiçbir senarist bilmez bir ben bilirim ben atom fiziği de bilirim über süper ilimde bilirimci diye triplere girmesi komik.

evet seslendirmeyi yapan ile bu uzun saçlı eleman aynı kişi olmadığını biliyorum ama bu adamın videolarını izlerken yoruluyorum. bitmek bilmeyen uzunlukta cümleler hele birde her bir boku ben bilirimci tavri yanında hiç çekilmiyor.
  • sadece gülüp eğlenmek değil aynı zamanda da bilgilenmek için ideal bir youtube sinema eleştiri kanalı. ben bu kanalı henüz yumurtadan yeni çıkıp filmler ve filimler ile 'neden efsane' serisini çekerken tanıdım. sonra fark ettim ki, evet, filmler ve filimler güzel ama benim için amaç sadece eğlenmek değil ki. sonra sardım makarayı filmograf'a. ilgimi çeken tüm videolarını da izlemişimdir. kanal sesi burçin olsun metin yazarı ali olsun işlerini son derece titiz yapan insanlar. ben bu kanalda bir video izlediğimde beni entelektüel bilgiyle doldurabiliyorlar. filmograf'tan önce benim için film değerlendirme ölçütü kostüm, makyaj, dekor, müzik, oyunculuk ve efektten ibaretti. artık biliyorum ki bu işin kurgusu, hikâye örgüsü, senaryosu, özgünlüğü var oğlu var. benim gibi teknik detayı sevenler için biçilmiş kaftan. iş sinema olunca bir bu kanal, ikinci fame focus benim için.
  • neden efsane ve neden kestane serilerini severek takip ettiğim youtube kanalı.
  • (bkz: yenilgi 14 piro max), demokrat diktatör kemâl kılıçdaroğlu kendilerini görüşmeye davet etmiş. kendileri de tarihin en efsane giydirmesini yapmışlar. onursuz herif istifa et demenin medeni yolu olmuş!istifa et ulan!
hesabın var mı? giriş yap