şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • kendi kullandığım ürün bosch'un tka6a044 serisi kahve makinesi. öncesinde arzum'unkini kullanıyordum. evde çok kahve içen birisi olmama rağmen makineye öyle yüksek paralar ödemek istemiyorum. bu alet de f/p olarak çok başarılı. şu an kahvemi içerken yazıyorum ve kahve oldukça sıcak. daha önce arzumunkini kullanıyordum o bir tık zayıf kalıyor yanında. kahve öğütmek için de bosch'un öğütücüsünü kullanıyorum. daha önce birkaç kez kendi içinde kahve öğütücüsü olan makine kullanıp memnun kalmadığım için ikisini ayrı kullanmayı tercih ediyorum.
  • benim tavsiyem biraz daha farklı olacak.
    filtre kahve ve espresso farkını bilmeyen kişilerden tavsiye almayın.
  • (bkz: delonghi)
    ister espresso ister filtre kahve makinesi arıyor olun delonghi kalitesi sizi asla pişman etmez.
    hem filtre hem espresso yapan bir yandan kahve öğütüp bir yandan süt köpürten giriş seviyesi makinelerini çok fazla tercih etmemekte fayda var.
  • fakir aroma master

uzun süre araştırdıktan sonra electorlux ekf7700 olarak karar vermiştim fakat mağaza gezerken teşhir fakir aroma master görünce ve fiyat olarak da normal fiyatının neredeyse 3'te 1'i olduğu için fakir'i tercih ettim.

avantajlarından bahsetmek gerekirse
    -filtre kahve makinelerinin neredeyse hepsi su haznesine koyduğun tüm suyla demleme yaparken bu modelde kahve oranına göre otomatik su miktarını belirliyor ve sadece o kadarını kullanıyor.
    -demleme sıcaklını ve kahve-su oranını ayarlama imkanı sunuyor (manuel mod). otomatik mod isterseniz 93 derece su ve 1 gram kahveye 15ml su olacak şekilde demliyor.
    -sadece su modunu seçerek istediğiniz sıcaklıkta ve miktarda su alabiliyorsunuz.
    -istediğiniz saatte kahvenin demlenmesi için saat kurabiliyorsunuz.
    -son olarak görünüşü çok şık.

dezavantaj olarak filtre kağıdınız chemex sürahisi yerine arada bir aparata koyabilsek daha iyi olurdu. bu sayede doğrudan bardağa demleme yapabilirdik.
  • kiwi marka kullanıyordum eskiden gayet memnunduk sonra french press'e geçtik.
  • kahvenin konulduğu haznenin çelik-metal malzemeden yapılmış filtre kahve makinası tavsiyesi verebilecek olan var mı? makinaların çoğunun iç kısmı plastik.bazı markalar da dışını çelikten yapıyor,içini açıp bakıyorsun siyah petrol karası plastik.kaynar kaynar o plastikten geçiyor kahve her seferinde.ne kadar sağlıklı bilemedim.

tavsiyelerinizi bekliyorum değerli kahve sever arkadaşlar.
hesabın var mı? giriş yap