*

şükela:  tümü | bugün
 • hersey hazirdir
  kalemler silgiler notlar fotokopiler hesapmakinasi kahve
  masada 3+ kisisinizdir, ortamda az bi los i$ik vardir
  aksam 8dir
  bir baslarsiniz geyige
  bir muhabbet bir eglence kahkahalar
  saat 12 de soyle bi kendinize gelirsiniz, "abi yeter hakkaten calismamiz lazim oturun calisalim"
  lakin olmaz calisilmaz, eglenilir doyasiya
 • finallerin insan üzerindeki olumsuz etkilerinden sıyrılmak isteyen gençlerin , bu baskıyı normal zamanlarda yapmadıkları saçma aktivitelerle geçiştirmeye çalışmaları sonucunda oluşan ve tüm okulu , kantini , kafeleri , hocaları ve öğrencileri kaplayan geyiksel havadır.
 • bi ilerki asaması için (bkz: dum ka ka çetesi)
 • yasak olanin tatli gelmesinin pratik orneklerinden biridir. yurttaysaniz, calisma odasina gitmeden once son bi laf daha soyleyim hevesiyle yanip tutusursunuz,calisma aralarinda odaya gelmek sizin icin kara delige cekilmek gibi bir seydir, finaller bitsin gece gunduz konusacam dersiniz,koridorda gordugunuz insanlara bile satasmak gelir icinizden ve sonra geyigin ortasinda birden ertesi gunku sinavda cikacak sorularin konustugunuz seylerle ne kadar alakasiz olacagi gelir akliniza, perde kapanir, kitap ve siz basbasasiniz...
 • finallerde kıça giren boynuzlarıyla çirkin bir görüntü yaratan şen şakrak süreç.
 • ders çalışması gerektiğinin bilen ve bu gerçeğin getirdiği baskının altında ezilen mazlum öğrencinin kaçış yoludur. misal, hocanın final paperi olarak verdiği ödevin teslim gününden bir gece önce, hocanın msn'i olup olmadığını tartışmak, "ulan böyle emaili olan bir adamın kesin msni de vardır" diye iddiaya girmek, sonucu öğrenmek için hocayı msn'e eklemek ve reaksiyonunun ne olacağını tartışmaya başlamak, bir yandan da acaba blokladı mı diye de arada sırada msnblockdan kontrol etmek, daha sonra gene çalışmamak için bu tecrübeyi sözlüğe yazmak final dönemi geyiklerinin ne kadar tehlikeli olabileceğini gösterir.
  (bkz: abesle iştigal)
 • öğrenciliğin en güzel, en özlediğim zamanlarıdır. tabi o zamanlar böyle değildi.

  bi kere finalden başka hiç bişeyi sallamazsınız. evde yemek var mı yok mu aman efendim temizlik mi yapılacak. çünkü tutuşmuşsunuzdur. sonra evde herkes geç vakte kadar uyanık olur. gece saat kaç olursa olsun bi yemek faslı geçer mutlaka. gecenin üçünde makarna yaptığımı hatılıyorum.

  ve tabi ders çalışmaktan kaçmak için bulunan ilk fırsatta bir arkadaşın kapısı çalınııır, sonra diğer kapıdan bi başka arkadaş çıkar, diğer kapıdan bi başkası* derkeeen başlar kapı önü muhabbeti. hadi bi çay alalım diyerek sohbet mutfakta devam eder. bu durum ders aralarında eğer ertesi gün ki sınavınız ciddi ise sabah 5 e kadar falan devam eder. ahh en güzeli öğrencilikmiş meğer:)
 • öğrenciliğin en güzel en özel zamanlarıdır.ciddi konulardan başlanır.iş geyiğe doğru gider.hatta ihaleye bile dönebilir.
 • sorularınızı hazırlayıp çoğalttıktan sonra, arkadaşlarınızla buluşup öğrencilerin olmadığı boş barlarda, mekanlarda yakalayacağınız ortamdır.