şükela:  tümü | bugün
  • istanbulda florya ve güneslide okulları bulunan, fdd dershaneleri ile aynı yönetime sahip özel okullardir.

(bkz: ibrahim taşel)
  • asla gidilmemesi gereken okullardandır.

(bkz: final temel lisesi)
  • ankara final okulları batıkent şubesinden son 6 ay içerisinde 10 kadar öğretmen istifa etti ve bir çok öğrenci gelecek sene kaydını yenilemeyecek. bunların sebebi tabiiki de kötü bir yönetimdir. ayrıca aldığım duyumlara göre seneye pek çok öğretmen de ayrılacakmış.
  • yukarıdaki entry'de sofa adlı yazarın belirttiğine göre ankara batıkent'te kaçak öğretmen çalıştıran kurumdur.

peki ben şaşırdım mı ? hayır .

peki kaçak öğretmen çalıştırma sadece bu şubede mi vardır ? hayır .

istanbul'da benim net olarak bildiğim 3 şubesinde kaçak öğretmen çalıştırıyor, hatta öğrenci çalıştırıyor .

yok ki gerçek bir gazeteci , bunları araştırsın , haber yapsın .

oraya iş görüşmesi için gitmiştim, orada çalışan bir arkadaşım aracılığı ile.

öğretmenlere değer vermeyen bir kurum olduğunu düşündüğüm için çalışmadım. ancak orada çalışan öğretmen arkadaşlarım var.

anlattıklarını yazsam normal bir ülkede oraya baskın üzerine baskın yapılır .

bir iki örnek:

- öğretmenlerin maaşı aldıkları ücret üzerinden gösterilmiyor .

- maaş veriliyor , ama bu maaş kaç saatlik bir çalısmaya karşılık geliyor , belli değil. ders saati ücreti 12 ay üzerinden hesaplandığında 20-25 lira arası ücrete denk geliyor . bu da resmen bir emek sömürüsüdür.

- maaşlar zamanında ödenmiyor.
  • ankara batıkent şubesini bildiğin taşralı yobaz kekolar yönetiyor.
  • duyduğum en itici reklam şarkısına sahipler.. her duyduğumda ya kulaklıklarımı ani şekilde çekip çıkartıyorum. ya da radyo kanalını değiştiriyorum. o kadar katlanılamaz. o kadar iğrenç.

"bilgi başarı sevgi yuvasıığ"

bizim lisede de müzik hocası okula marş yapmıştı, orgla çalıyordu. bunlar zengin okulu olunca piyanoyla çalmışlar. iğrençlik aynı iğrençlik.
  • dershanecilik sisteminden çıkagelmişlerdir. ders bakımından çok iyi olsalar da sosyal etkinlik konusunda hemen hemen her okul onları alt etmiştir. (bkz: dershanecilik)
  • yenimahallede açılan anadolu lisesi pavyon işletir gibi işletilen kurum. yüksek sesli müzik, saçma sapan anonslar ilçe sınırları içinde yankılanıyor. 2 metrekare bahçe içinde çocuklara top oynatıyorlar filan. çocuğunuzu buraya vereceğinize kağıt toplayıcı yapın, hayatta daha fazla şansı olur.
  • ankara yenimahalle şubesi çöpleri yangın merdiveninde biriktiren okulumsu. binanın dibinde 2 tane kocaman çöp konteynırı var ama onlar çöplerini yangın merdivenine yığıyor. bir yangın çıksa çocuklar çöpleri aşıp merdivenden inemez, inecek olsalar o çöp yığınlarının üzerinden atlamaya çalışırken hepsi yuvarlanır.

okul işlettiklerinin farkına varmalarını dilediğim şirket. bu entry'ye fotoğraf da eklenecek.
  • öğretmeni asgari ücretle çalıştıran , zamanında maaş yatırmayan kurumdur.