şükela:  tümü | bugün
 • birden cok masada surdurulen poker turnuvalarinda, oyunda kalan toplam oyuncu nufusu en son masaya kalacak kisi sayisina dustugunde kalan oyuncularin oyunu bitirmek icin birlestigi masa.
 • netflix yapımı şef yarışması. efsane tabaklar çıkıyor.
 • yemek yapmayı seven, farklı kültürlerin mutfaklarını merak eden kişiler için oldukça faydalı bir netflix programı.
  yarışma olması katılanların amatör şefler olduğunu gösterebilir ama tüm şefler ülkelerinde tanınmış, birçok ödül almış hatta michelin yıldızı sahip restoranları olan şefler.
 • final yarışında garantici davranıp en iyi bildiğini yapan amerikalı şefe biraz milliyetçi torpil yaptıklarını düşünüyorum. japon mutfağına gönül vermiş kanadalı genç kardeşimizle, yarışmada tecrübe ettiği ürünlerden doğaçlama bir final tabağı harmanlayan avusturalyalı mark abimizin, birinciliği amerikalı tosundan daha çok hak ettikleri görüşündeyim.

  chef's table sevenlere ve ülkemizde uygulanmaya çalışılan fakat estetikten ve profesyonellikten uzak bir şaklabanlığa evrilmiş masterchef'ten tiksinenlere çok iyi gelecek bir netflix programı.
 • benzerlerinin aksine gerçekten gastronomik değerlendirmeyr dayalı, yarışmacıların tv ekstrası değil ödüllü ve profesyonel şefler olduğu bir yarışma. son jürisi ise bu işle alakalı insanların tanıdığı büyük şeflerden oluşuyor. yüzde yüz tavsiye ederim.

  --- spoiler ---

  kazanan şef için düşüncelerim;

  gönüllerin şampiyonu tabii ki zorlu bir hayattan gelen, kendi mutfağı dışında bir alanda kendini kanıtlamaya çalışan ve her konuşması göz yaşartan kanadalı arkadaş oldu. ben de ona gitsin isterdim ödül. ama anladığım hikaye çok güzel olsa da uygulamada sıkıntı vardı, çok fazla tat aynı tabaktaydı.

  kazanan amerikalı arkadaş ise bütün yarışmayı hakkıyla götürdü ve son yemeği bildiği birley olsa da, mesele zaten o masaya mükemmel bir ürün çıkarnaktı. ben de olsam o aşamada en iyi yemeğimi yapar ve öyle değerlendirilmek isterim. yani haksız bir kazanım olduğunu düşünmüyorum.

  tabii yine de gönüller kanadaya gitti.
  --- spoiler ---
 • henüz 6. bölümündeyim ama şu bölüme kadar çok beğendiğim şefler yarışıyor yarışması. tüm yarışan şeflerin üst segment restoranları ve en az bir adet michelin yıldızı var. bu da yarışmacıları ve ortaya çıkan işi üst kalite yapıyor.

  eğer benim gibi görsel sanatlara ilgiliyseniz yarışmanın "yarışma" kısmından çok, sunum aşamasına gelip de tabakların o şahane halinin gösterilmesi kısmı daha çok heyecanlandırabilir.

  muhtemelen netflix üzerinden izlendiğinden dolayı, çoğu ağdalanmış sahne kesilmiş durumda. bu yüzden de her bölüm 1 saat olduğu halde izlerken fenalık geçirmiyorsunuz ve hemencecik akıveriyor.

  --- spoiler ---

  1. bölümde ülkemiz meksika'yken elenen meksikalı arkadaşı şov için elediklerini düşünüyorum. hani "bakın nereli olduğunuzun önemi yok iyi değilseniz yollarız" gibisinden. harcadılar adamı.

  --- spoiler ---
 • doğu ve batı arasında köprü olmamıza, mutfagimizla o kadar ovunmemize rağmen bu yarismada bir tane sefimiz yok. niye yok? bence türkiye'de neden bilim ve sanat gelismiyor sorusunun cevabı ile aynı.
 • bir yemek pişirme meraklısı olarak, izledikten sonra türkiye'deki aynı tarz yemek yarışmalarının şovdan öte geçemediğinin farkına varmama sebep olan program. farklı mutfaklar, farklı pişirme teknikleri, enfes sunumlar ve en önemlisi de pişirirken nasıl yaptıklarını anlatmaları.
 • ağız sulandıran program.

  her mutfağa ayrı ayrı bayıldım. her şefe ayrı ayrı hayran kaldım. bir de üstüne 26 yaşında ispanyol bir kız vardı yarışmacılar arasında, gençliğinden ve tecrübesinden çok etkilendim. o kadar etkilendim ki elenince ağladım.

  bir de her bölüm heyecanla bekledim ki bir türk bayrağı dalgalansın diye ama hevesim kursağımda kaldı.

  şimdi sırada japonya var. sezonu bitirince favori mutfağımı da buraya editleyeceğim.

  yemek düşkünüyseniz mutlaka izleyin. bu bir (bkz: netflix) nimeti.
 • gerçek bir yemek yarışması izlemek isterseniz tavsiye ederim.
  farklı mutfaklari, farklı malzemeler uzerinden bambaşka sonuçlara ulaşan yetenekli ascilarla gozlemleyebiliyorsunuz.
  yarışma boyunca türkiye de olsa hangi yemeği seçerdim ikinci tura hangi malzemeyi koyardim diye düşünmeden duramadim. yemek dolma derdim ikinci tura ise patlıcan koyardim diye düşünüyorum.
  her bir grubun çok özel tarzı vardı, favori ekibim finalden önceki programda elendi ama farklı bir siralamada veya farklı jurilerle herkesin şansının olabilirdi, birazcık öznel olduğunu düşünüyorum. hatta jüriler yemekleri kimin yaptığını bilmeden oylasalar mark ve shane ekibinin daha önceden elenebilecegine de inanıyorum.

  şefler ve takımlar;

  timothy hollingsworth, darren maclean
  johnny spero, jessica lorigo
  rafael gil, esdras ochoa
  charles michel , rodrigo pacheco
  benjamin bensoussan , manuel berganza
  ash heeger , alex haupt
  colibrí jiménez , collin brown
  ronald hsu , shin takagi
  graham campbell , aaron bludorn
  james knappett , angel vazquez
  shane osborn, mark best
  monique fiso, amninder sandhu

hesabın var mı? giriş yap