*

şükela:  tümü | bugün
 • final zamanı gözünü sınav* bürümüş öğrencinin, sözlükte dolaşmakla kalmıyıp, bunu entrylerinde de yansıtması sözkonusudur.
 • bütünlemenin verdiği sonsuz güvenle gerçekleştirilen eylem.
  (bkz: final haftası)
 • "hah hah anlıyorum tamam oha çok gaz oldum nasıl da çalışıyorum aha kalemin ucu bitti dur lan uç bulayım nereye koymuştum? uç deil bu ne peki bu? mouse... kablosu var bilgisayara bağlı... açayım dur bi şöyle sakin mp3ler koyarım arka fonda çalar huzurlu huzurlu çalışırım. açmışken bi internete bakayım belki biri finalle ilgili bişey öğrenip mail atmıştır. ay ne yavaş açılıyo bu hotmail o açılırken bi köşede de sözlük dursun göz ucuyla bakıveririm..." ile başlayan ve şu an ile sonlanan, çektirdiği vicdan azabıyla bu tür entryler girmeme sebep olan durum.
 • can egrisi mi desem olmayan butunleme mi desem, lm egrisi saga kayar mi desem ne desem bilemedim, gezmek tozmak ya da sadeceye kaseyi yaymak varken final diye anlamsiz seylerle beynimizi yemeleri sonucu beni muazzam sucluluk hissine itiyor.
 • insanın kendine engel olmaması sonucunda sorumluluklarını askıya alma örneklerinden biri. final zamanı bittikten sonra sözlüğe bu kadar takılmak zevk verir mi bilinemez çünkü bu durum da yasaklar hep tatlıdır türüne bir örnek olabilir...
 • finallerine calismak yerine sozluk sayfalarinda cirit atan, anket yapan , ukte dolduran bireylerin harcadigi zaman ve bunun final sorularinin olasi cevaplarina olan izdusumu goze alindiginda gote giren entry anlayisinda yeni bir perspektif yakalanmis olur.
  kirin kicinizi adam gibi ders calisin be. o okul boyle bitmez.
 • sınav için toplanan mevcut bilgilerin yetersiz kalıp, kutsal bilgi kaynagindan da gerekli bilgiler ile destelenmesi için gerekli aktivite.
 • bugün itibariyle başlayan finaller süresince derse oturup, 2 saat çalışıp, 4 saat mola verip tüm zamanını entry girmeye ayıran * zihniyetin en büyük handikaplarından olan durum.
 • ''uff yeter be çalış çalış anasını satayım,tramva geçirecem.sıkıldım ya''diyip kitapları,ders notları bir kenara atıp,sözlükte vakit geçirme hadisesi.akabinde ''lan acaba son konulara bi daha mı baksam,bi bok da anlamamıştım o konulardan.bari kalmasam dersten!''şeklinde düşünüp durumu eyleme geçirmeye üşenip,sözlükte vakit geçirmeye devam edip için içini yeme durumu.durumu daha farklı bir şekilde düşünürsek sözlük olmasa da farklı aktivitelerle finalleri çalışma eylemi yine askıya alınacaktır.
 • bir cok universite ogrencisi sozluk yazarinin gerceklestirdigi eylemdir.kisi kendini tatmin etmek, ulan calisiyorum aslinda bakiyim su sozcugun anlamida neymis falan gibi yaklasimlarla finale hazirlandigini zanneder, avunur.tabi baska bir sekilde de olabilir bu ornegin kisi finallerine calismistir, herseyi biliyordur ve final zamaninda sozlukte vakit geciriyordur.