şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aniden kendimi derin bi boşlukta bulduğum, okul olmadığı zamanlar naaptığımı düşünmeye başladığım, bünyeyi alkole vermek için sabırsızlandığım gün.
    (bkz: sudan çıkmış balık)
  • final psikolojisine saplanmış bir öğrenci için hiç gelmeyeceği düşünülen harika gün.
  • hayatta yeni final dönemlerinin başladığı gündür.
  • sınavların bitmiş olmasının verdiği rahatlık ve bünyenin dayanılmaz uyku isteğinin kesişimidir. iyi veya kötü geçmiş olsa bile önemli olan geçmiş olmasıdır, olan olmuş, giren girmiştir.
  • tatil boyunca hissedilecek mabad sızısının insanın içine özden işlediği gündür.
  • önce bir sevinç narasının atıldığı sonra da arkadaşlarla birlikte taranmamış saçlar* ve traşsız başlar* eşliğinde gezip,tozup eğlenilen,öğrenci milletinin hasretle beklediği gündür.
  • önemli olan finallerin bitmesi değil finallerin ne şekilde bittiğidir.
  • finalleri takmadıysan diğer günlerden farkı olmayan gün . böyle bir bünyede tek fark tatile girmek.
  • finallerin bittiği gün
    o gün ölmek yasak
    (bkz: tek yasak)
  • yarın 15.00'de 3 haftalık final haftasının son finaline gireceğim, yani yarın finallerin son günü. 16.30 civarı çıkacağımı tahmin ediyorum ve ilk yapacağım şey koşarak bir içki alıp şu bir aylık sıkıcı ve koşturmaca dolu proje ve final haftalarını bitirmeyi kutlayacağım. kimse beni daha fazla tutamaz, gerçekten bıktım ve hiçbir şey yapmayacağım, çalışmak adına!

yoğun bir çalışma döneminden sonra sonunda rahatlanan ve mutlu olunan gündür.