• sarkiyi bitirebilmek icin mike portnoy'un etkisiz hale getirilmek zorunda kalindigi dream theater sarkisidir. sarkinin kayitlari sirasinda konusulanlarin eklenmis hali ile sarkinin sonu asagidaki gibidir.

james labrie :we'll meet again my friends....
    mike portnoy: ubtakta tıktık takata tass..
    james labrie: someday soooooooooooon...
    mike portnoy:tampara tampa çakıtak, tıpaktı çakıtak, takata takata tikiti takata, tatakta tıss tıss
    john petrucci:mike essek gibi asildin ama bitirmiyo muyduk oglum burda?ben mi yanlis hatirliyom?
    mike portnoy:baba ayni melodiyi bi dortluk daha donuyoruz...hadi...daha guzel olucak...valla bak.
    john petrucci:iyi bakalim.
    (dortluk bittikten sonra hala)
    mike portnoy: gümbürsteke tikiri takara, gübekte dısdısçakta, takara tukura dıptıstı, turrrrrrrrr...
    john petrucci:la havlee...allahim sen bana sabir ver yarabbim.
    (bu arada diger yandan)
    mike portnoy:upçakcıkıtıkı upçakcıkıtıkı upçakcıkıtıkı upçakcıkıtıkı, tapaçi takıtı tapaci tıkıta, upça takıtı tısstıss...
    john petrucci:james abicim bak senin elin bos bi icerden benim hanimin el cantasindan biber gazini kapiver sunun iyicene agzina yuzune sik.hadi gulum.ben gitcem ama bak gitari birakamiyorum.
    james labrie :agzimdan aldin abi.bi kosu kapiyim geliym.

narrator:...blabla here in washington and as you can imagine the moon has grown darker as well and people here beginning to resign themselves to the possibility that they are whitnessing here another tragedy in a long string of misfortunes...reaction from everywhere and certainly from bla bla...
  • sözlükte hakkında 2 açıklama bulunan şarkı, ancak ikisinde de hatalı bir kısım var. düzeltmek istedim:

victoria önceden miracle ile birlikte olup onu bırakıp yerine kardeşi sleeper'la birlikte olmaya başlıyor deniyor.
    ancak öyle değil. victoria önceden sleeper ile birlikte. ancak sleeper'ın vurdumduymaz yaşantısı ve çeşitli bağımlılıkları sebebiyle onu terk ediyor. sonra da kendisini teselli eden miracle'ın kollarında buluyor kendini.

yine de victoria sleeper'ı unutamıyor. aynısı sleeper için de geçerli. ve bağımlılıklarından kötü alışkanlıklarından kurtulup victoria'ya koşuyor. victoria rahatlıyor, çünkü asıl sevdiği her zaman sleeper idi.

gizlice buluştukları bir sırada miracle bunları basıyor, önce sleeper'ı sonra da victoria'yı öldürüyor. sleeper'ın cebine bir intihar notu bırakıp suçu kardeşinin üstüne atıyor.

oturup kastım kim okur bilmiyorum ancak asıl hikaye bu şekilde. kalanını merak ediyorsanız wikipedia'da çok daha ayrıntılı bir şekilde açıklanmış.
  • this feeling inside me
    finally found my love, i've finally broke free
    no longer torn in two
    i'd take my own life before losing you

arabanın lastikleri asfaltı eziyordu. kafam pencereye dayanmış, gözlerim kayıp giden yolun silik izdüşümlerinde, aklım kaybolan geçmişin ve yabancı gibi giyinmiş geleceğin -ki o da sanki geçmişe tutunmuş da onunla yitiyordu- sahnelerinde...

finally free çalıyordu...

bu harmanlanmış kederlerin değirmeniydi finally free.

üzgün, yitik, solmuş hayaller ve özlenen duygular... derin iç çekişler...

finally free bir şarkıdan ötedir. melodilerden ve sözlerden oluşmuş bir aynadır...
  • sözlerini de yazayım tam olsun...

finally free
    music by dream theater
    lyrics by mike portnoy

hypnotherapist:
    "you are once again surrounded by a brilliant white light. allow the light to lead you away from your past and into this lifetime. as the light dissipates you will slowly fade back into consciousness remembering all you have learned. when i tell you to open your eyes you will return to the present, feeling peaceful and refreshed. open your eyes, nicholas."

the miracle:
    friday evening
    the blood still on my hands
    to think that she would leave me now
    for that ungrateful man

sole survivor
    no witness to the crime
    i must act fast to cover up
    i think that there's still time

he'd seem hopeless and lost with this note
    they'll buy into the words that i wrote

"this feeling inside me
    no longer torn in two
    i'd take my own life before losing you"

victoria:
    feeling good this friday afternoon
    i ran into julian
    said we'd get together soon

he's always had my heart
    he needs to know
    i'll break free of the miracle
    it's time for him to go

this feeling inside me
    no longer torn in two
    he'd kill his brother if he only knew

their love renewed
    they'd rendezvous
    in a pathway out of view
    they thought no one knew
    then came a shot out of the night

the sleeper:
    one last time
    we'll lay down today
    one last time
    until we fade away
    one last time
    we'll lay down today
    one last time
    we fade away

as their bodies lie still
    and the ending draws near
    spirits rise through the air
    all their fears disappear, it all becomes clear
    a blinding light comes into view
    an old soul exchanged for a new
    a familiar voice comes shining through

nicholas:
    this feeling inside me
    finally found my life, i'm finally free
    no longer torn in two
    i learned about my life by living through you

this feeling inside me
    finally found my life, i'm finally free
    no longer torn in two
    living my own life by learning from you

we'll meet again my friend someday soon

cnn report:
    "news in london, france, russia and italy have deleted their lead story, all anticipating the outcome of the man considered to be a member of american nobility. and as you can imagine, as the skies have grown darker here over washington, the mood has grown darker as well and people here are beginning to resign themselves to the possibility that they are witnessing yet another tragedy in a long string of misfortunes. reaction from everywhere, from washington and certainly from around the world has gues..."

hypnotherapist:
    "open your eyes, nicholas."

nicholas:
    "aaah!"
  • dream theater'ı sadece eleştiren bir kısım müzik otoritesini(!) sadece susturan parça.
    kısaca (bkz: saheser)
  • şu anasını bacısını siktiğimin şarkısını konser setlist'lerine alsa şu adamlar, ara ara birtakım coğrafyalarda çalsalar fena mı olur kardeşim. ya kırk yılda bir çalıyollar ya da gidip medley şeyediyoruz ayağına tonla güzel parçanın anasını sikiyolar, finally free'yi de araya katık ediyorlar. yemin ederim çok ayıp. petrucci'nin yeni halinden korkmasam çok temiz sövecem de, can bu da amına koyim.
  • eğer bu şarkıyı hayatınızın bir döneminde bir kere bile dinlemişseniz isterseniz bir daha hiç dream theater dinlememiş olun, bir şekilde "open your eyes nicholas," mısrasıyla yıllar öncesinden gelip yeniden gözlerinizi açar.

"you are once again surrounded by a brilliant white light."
  • bir progressive albümde nası final yapılır 101'in tamamını oluştursa yadırganmayacak parça.

victoria'nın tostumu yedim odamda bekliyorum repliklerini söylerken arkadan çalan müziğin neşesi, ama olayın verdiği asabiyet, cinayetten duyulan pişmanlık, ihanetin getirdiği suçluluk duygusu...

open your eyes nicholas.
  • 12 dk. surmesine ragmen hic sikmayan, mukemmel bir sarki. " i'd take my own life before losing you " sozu beni en cok etkileyen kismi.
  • sonlara doğru coşan davullara ve nakaratına hasta olduğum, uzunluğuna rağmen hiç sıkmayan, en sevdiğim dream theater parçasıdır..
hesabın var mı? giriş yap