şükela:  tümü | bugün
 • pek muhterem jöleli yamağın dile getirdiği çağrıdır. bakın abartmıyorum ekonomi bu herifin saçma sapan teorileri yüzünden battı. faiz lobisi, döviz lobisi, kör havuz sistemi gibi bugün temel reis'in ağzına sakız olan her kelime ve jargonun mucidi budur.

  bir halttan haberi olmadığı halde bir şey biliyormuş gibi konuşup seminerler düzenleyerek damat berat dahil herkese ders verip yalan yanlış şeyler uyduran da budur.

  bakın bu sefer de büyük bir pişkinlikle ne yumurtlamış :

  --- spoiler ---

  10 ağustos tarihe “türkiye’nin finansal 15 temmuz’u” olarak geçti. 15 temmuz 2016’da karşımıza çıkanların sahipleri, bu sefer “finansal köpeklerini” saldılar üzerimize! ne yapacağız? teslim mi olacağız? birbirimize mi düşeceğiz?
  asla! asla! asla!

  canımızı almaya geldikleri gün gelen cellatlara nasıl karşı koyduysak ve hepsini tarihten sildiysek, bu sefer gelenlere karşı da sonuna kadar savaşacağız! onları da diğerleri gibi tarihin çöplüğünde bırakacağız!

  sevgili dostlar, gün, birbirimize “sen, ben” deme günü değil! 15 temmuz akşamı ülkemizi fiilen işgal etmek için karşımıza geçenler ve sahipleri şimdi yeni bir yöntemle geliyorlar!

  sevgili dostlar, sorun dolar değil, sorun ekonomi değil, sorun finansal değil! sorun, bazı sapık küresel oluşumların, bazı devletlerin yönetme erklerini de kontrol ederek türkiye’ye kast etmeleri! büyük türk milleti’nin bir ferdi olarak, bir vatandaş olarak, herkese seslenmek istiyorum; sorun kimin iktidar olduğu, kimin bakan olduğu, kimin merkez bankası başkanı olduğu da değil!

  bu sapkın küresel zümre için tek bir hedef var; türkiye, türk milleti... tekrar ediyorum; sebep-sonuç ilişkileri farklı algılansa-algılatılsa da tek hedef türkiye! lütfen bunu hepimiz anlamaya ve anlamlandırmaya çalışalım.

  15 temmuz fiziki işgal denemesinin yeni sürümü olan bu dalganın ilk amacı devlet-hükümet-halk arasında derin çatlaklar açmak, sivil itaatsizliği körüklemek, ülkemize olan inancımızı kırmak ve son olarak yeniden fiziki işgale kalkışmak! kurtuluş savaşını vermiş bizler, bu gerçeği acilen kavramalı ve gerekli bütün tedbirleri hep birlikte sorgulayıp, tasarlayarak hayata geçirmeliyiz!

  iktidar-muhalefet, faklı siyasal düşünce gibi kavramların arkasından bu ülkeyi yıpratmaya çalışanlar ve birliğimizi bozanlar, bu sürecin “ali kemal’leri” olacaklar! ve tarih onları asla affetmeyecek! tekrar ediyorum; türk milleti ve türkiye cumhuriyeti son 1000 yılın en ağır saldırılarından biri altında!

  sonuç: büyük türk milleti’nin bir ferdi olarak, tam bağımsızlık yolunu ikinci kez açan sayın cumhurbaşkanımızın çevresinde kilitlenerek, hep birlikte bu dalgayı da atlatacağımızdan eminim! iyilerin ve doğruların gözle görülmeyen orduları vardır!

  onların dolarları, füzeleri, uçakları olsa da bu millet onları bir kez daha tarihe gömecek! önemli not: türkiye’nin dostu olan amerikan halkına da seslenmek istiyorum.

  malesef devlet mekanizmalarınızı ele geçirip kontrol eden bazı küresel güçler, amerikan halkının imkanlarını kullanarak türkiye’yi tahrip etmeye çalışıyorlar! buna “dur” diyecek vicdan ve ses yine amerikan halkı içinden çıkacaktır... amerika, türkiye’yi tamamen kaybetmeden ses verin!

  --- spoiler ---

  karikatür gibi yazı
 • dünya liderine sahip olduğunu unutmuş jöle beyanı. reisinin bir sözü ile dolar hoop 0.85 tl olacakken bu kavga ne diye
 • minareye kılıf uydurma çabasıdır. dış borcu 400 milyar dolara dayandıranlar, ihracat rakamının ithalatın yalnızca yüzde 67'sine yetecek hale gelmesine yol açanlar, fed genişletici para politikası uygularken 10 yıldır ülkeye yüksek faizle çekilen ikraz sermayesini üretken yatırımlara dönüştürmeyenler, vatandaştan alınan trilyonlarca lira vergiyi çarçur edenler, finansal 15 temmuz'un sorumlularıdır. o halde, önce bu politikaların sorumlularının yargılanması gerekir. madem ortada yeni bir müdahale var, ülkeyi bu müdahaleye karşı kim savunmasız hale getirdiyse, yanlış ekonomi politikalarıyla kim yönettiyse önce o kişilerden hesap sorulsun.

  jöle beyinli olmak kimseye insanları aptal yerine koyma hakkını vermez!
 • ekonomiden iktisattan çok fazla anlamam( okumadık onun bölümünü) uzman olmaya da gerek yok.şimdi bir yerdesin.hayatta kalmak için ihtiyacın olan gıdaların hammadesini üretmek yerine dışardan almaya çalışırsan.üretim yaptığın yerleri hiç paraya satarsan.devamlı tüketirsen. elde avuçta hiç bir şey kalmaz. bununla birlikte tasarruf eylemi gerçekletirmezsen ( kredi kartını kolay elde edebilmek, kolay kredi çekebilmek gibi) ve böyle şeylere teşvik edersen kusura bakmayın da siki bir güzel elimize alır tutarız.bu durumu da dış mihraklar, lobiler demek biraz saçma bir durum.
 • eyvah eyvah. bunlar bu kadar yaygara yapmaya başlamışsa işler fena sarpa saracak demektir. önce şu man adasındaki bavullar dolusu dolarlarınızı getiriverin hadi. oradan başlayalım bu işe.
 • 15 temmuzun olacağını da 10 ağustosun olacağını da senelerce söyledik ve hep tek cevap aldık : vatan haini..
  mesela bu jöleli ibne de meşhur özür dilesinler videosunda 'o nokta noktalar' diyordu bize..bu üsluba mı yansak söylediklerine mi karar veremedik..şimdi de gelmiş sen ben yok diyor..yarrağımı yok jöleli, mal mıyız lan biz?
 • madem bugünün geleceğini biliyordun neden tedbir almadın demezler mi adama diyeceğim durum.
 • son 1000 yılın en büyük saldırısı. tabi olm manyak mısın, her gün taramalı atom bombasıyla saldırıyo kafirler. 1000 yıl önce de talas savaşı vardı, o da fenaydı bak.
 • yiğit bulut'un egzosuna tişört tıkayarak çözebiliriz. darbe sonlandırmak için en etkili yöntemdir.
 • facetime'dan yapılmadığı sürece umrumda olmayan çağrı.