şükela:  tümü | bugün
  • özledim demenin başka halidir.
  • içimden söylerim bazen. emin olamadım ama sanırım en sevdiğim ezginin günlüğü parçasıdır.
  • (bkz: türk kahvesi)
  • 'terliklerimle geldim sana'dan sonra, bildigim en naif davet-icabet cümlelerinden biri. söyleyebilen mi yoksa gelen mi daha asil onu bulamadım ama, söyleyemeyen mi gelmeyen mi daha göt onu biliyorum.
  • en içten davetlerden biridir. bir küçük kahve anını sevdiğinle yudumlayabilmek adına bir tekliftir, reddedilmez.

hüsnü arkan'ın sesinden dinlerken davete icabet etmeyen bir sevdicek varsa hüzün gelir girer o fincana o ayrı.
  • çıkmayacak bir falın kaçırdığı uykuların ezgisi.
  • bu sözlerle davet edilen bir insanın nasıl olur da gitmesine, bir şeylerin oldurulamamasına izin verilir anlayabilmiş değilim. her dinlediğimde korkutuyor bu sebepten. dokunaklı hoş bir parçadır efendimiz.
  • ay nerde doğsa oradaydık
    dallarda zerdali çiçekler
    savrulup gider rüzgar esince
    bütün bir bahar böyle geçti

anlardım aklından geçenleri
    sustukça konuştuk sanki
    sevdaymış meğer o içimizde
    yıllardır uyuyan deli
    sessizlik sensin geceleri

fincana kahve koydum gel
    bugün şeytana uydum gel
    ay doğdu dağın üstünden aman aman
    dallarda beyaz çiçekler

dağıldım gecenin karasına
    artık kimse kıramaz beni
    o kül gibi deniz o sessiz kız
    kayıp bir sandala binip gitti
    ne sen söyledin derdini
    ne ben sevdiğime inandım
    unut geçen eski günleri
    bunca yıl sonra nasılsın?

anlardım aklından geçenleri
    sustukça konuştuk sanki
    sevdaymış meğer o içimizde
    yıllardır uyuyan deli
    sessizlik sensin geceleri

fincana kahve koydum gel
    bugün şeytana uydum gel
    ay doğdu dağın üstünden aman aman
    dallarda beyaz çiçekler

sözlerine sahip hüsnü arkan'dan başka bir erkek sesine yakışmayacak sıcacık, inceden çağrı yapan özlem şarkısı. seneler sonra bir araya gelmenin şarkısı.

ezginin günlüğü-fincana kahve koydum gel
  • ne güzel şarkıdır, ne güzel sözlere sahiptir. "fincana kahve koydum gel, bugün şeytana uydum gel" ne güzel bir davettir. hüsnü arkansen ne güzel bir adamsın, nasıl yazıyorsun bu sözleri, nereden aklına geliyor. her şarkında ayrı bir anlam yüklü.