şükela:  tümü | bugün
 • vin diesel'i saçlı izleyebileceğimiz film. (hem de kumral)
 • senaryosu tamamen gercek olaylardan esinlenerek yazilmis olan bir filmdir.. amerika, kendi topraklarina duhul etmis italyan mafyasiyla mucadele etmekte, bu ugurda neredeyse tum kalabalik italyan ailelerinine suc orgutu muamelesi yapmaktadir.. dangil dungul bir insan olan, firlamanin onde gideni bayrak sallayani sifatlarina sahip vin diesel daha once avukati yuzunden 30 sene yediginden, amerika'nin o tarihe kadar gordugu en buyuk durusmada kendi avukatligini kendi yapmaya kalkar.. ne de olsa hayatinin yarisindan fazlasini hapiste gecirdigi icin durusma ortamlarinda deneyimi vardir.. sonuc olarak klasik avukat kalibinin disinda olan, kagittan degil kalbinden konusan, bazi bazi haddini asip juriye beldenasagi fikralar anlatan vin abi bazilarinin sempatisini, bazilarinin ise -ozellikle patavatsiz tavirlarinin davaya zarar verdigini dusunen diger avukatlarin ve o avukatlarin temsil ettigi diger aile bireylerinin- nefretini kazanir.. cok basarili bir film olmasa da dialoglarin gercek mahkeme kayitlarindan alindigi dusunulunce "yuru be abi" derken buluyor insan kendini..

  bu arada tum italyan aile uyelerinin birarada oldugu bir sahnede, herifin birinin elinde portakal goreceksiniz.. godfather'a cakilan bu selami alip, basimizin ustune koyuyoruz..

  mevzu o degil de, sacli vin diesel ne pis bir seymis arkadas..
 • filmekimi kapsamında gösterimini sabırsızlıkla beklediğimiz, hakkında bir şeyler okudukca hafif kara film havasını barındırdıgı düşünülen entersan ve güzel olmasını umdugum film. detaylı bilgi için:

  http://www.iksv.org/…i_2005.asp?day=3&fid=15&sid=14
 • yönetmeni 82 yaşındaki sidney lumet 'nin hürmetine bile olsa izlenmesi gereken film.
 • herşey bir yana jürinin ne kadar sağlıksız kararlar aldığını gözler önüne serecek şekilde savcının içerde delirip/köpürerek söyledikleri o kadar doğru ki:

  --- spoiler ---
  biliyor musunuz bugün jürideki
  kadından bir laf duydum?

  onun için sevimli dedi.

  sevimli mi?

  bu insanların lanet
  olası sorunu nedir?

  bu şerefsizlerin ona maliyetinin ne olduğu
  hakkında bir fikri var mı acaba?

  evinde ya da kızının dairesinde
  bir çivi çakılsa...

  lanet olası her iş ona bu "sevimli"
  adamlar yüzünden daha pahalıya mal oluyor..

  beton taşıyan bir kamyon görüyor,
  onun için para ödüyor.

  lokantadaki çöpler alınıyor,
  onun için de para veriyor.

  fransa'dan parfüm alıyor,
  italya'dan eldiven alıyor.

  hepsi için daha fazla ödüyor
  sırf bu adamlar yüzünden.

  bu şerefsizlerin adam öldürdüklerini
  söylemeye gerek bile yok!
  --- spoiler ---

  film adalet sistemi ne kadar yavşak işliyor çok da güzel göstermiş, aile maile sevgi mevgi hikaye.
 • bildik bir konuyu, bildik bir mahkeme salonu dekoru ile i$lemesine ragmen; vin diesel, linus roache, alex rocco gibi aktorlerin etkili oyunculuguna, the station agenttaki performansina yakin bir sade oyunculuk sergileyen peter dinklagein e$lik etmesi sonucunda, uzun bir dava surecini bile rahatlikla izlenebilir bir hale getirmi$ film.
 • tamamen farkli bir vin diesel portresi ile karsi karsiya kaldigimiz, kendisinin oyundulugunu cok guzel bir sekilde ortaya koydugu, gercek mahkeme tutanaklarindan alintilar yapilarak sidney lumet tarafindan cekilmis olan bir mahkeme filmi. vin dieselin canlandirmis oldugu giacomo jackie dee dinorscio adli sahis gercek hayatta varolmus birisidir.
 • (bkz: hakim bey)
 • vin diesel abimi, gözümdeki "aksiyon filmlerinin kaslı oyuncusu" imajından kurtarıp bambaşka bir yere koymama yardımcı olmuş bir film. hayret yahu, o nasıl oyunculuk, o nasıl ses tonu? çok yaşa emi vin.