şükela:  tümü | bugün
  • fonehome adlı oldukça uygun fiyatlı uygulama ile uzun süredir takip edebildiğiniz ideviceları izleyebilmenin mobile.me altyapısı ile entegre yeni yolu. bahsetmiş olduğum uygulama fiyat/performans ve desteklediği cihaz çeşitliliği açısından find my home çözümüne karşı iyi bir alternatiftir. zira kendisini 3gs ile uzun süredir mutlu/mesut kullanmaktayım

https://www.myfonehome.com/
  • iphone'u caldirinca, hirsiza "senin anani skerim lan, getir telefonu" diye mesaj atabiliyorsunuz bu program ile. tabii hirsiz getirmez, o ayri konu.

ayrica 3g ve wireless kapali ise, bir skim bulamiyor me.com.
  • artık ücretsiz bir servis olarak, 4.2 versiyonuna yükseltmiş bütün iphone 4 kullanıcılarına sunulmuştur. evet, 4.2 sürümüne yükseltmiş olan iphone 4 kullanıcılarına. 4.2 kullanan 3gs kullanıcısıysanız benim gibi ''yarramı ye'' cevabı alıyorsunuz steve amcadan.

nasıl yapayım ki diyenler şuraya göz atmalıdır.
  • 3gs üzerinden eklemeye calışanlara "senin cihazın desteklenmiyor dedik ya kadeşim" diyen servis. 3gs de kullanabilmek için; iphone 4 yada ipadde tüm işlemleri tamamlayın, sonra bu hesabı 3gs'de kullanın ( iphone 4 deki hesabı daha sonra silebilirsiniz.)
  • apple çok güzel bir düşünceyle bu servisi kullanıma sunmuş. dediğim gibi, fikir çok güzel. telefon çalındı veya kayboldu haritadan görüp mesaj atıp, ses yayıp, kitleyebiliyor hatta her şeyi silebiliyoruz.

ancak apple adamlarının atladığı bir nokta var maalesef; telefondaki find my iphone özelliğini şifre girmeden deaktif edebiliyoruz. bizim edebilmemiz önemli değil ama hırsız telefonu çalar çalmaz (hırsızlık anlamındaki çalmak) find my iphone seçeneğini direk kapatabilir. bari apple id şifresini soraydın kapatmak için be

sonra ara ki bulasın..
  • patronunuzun şifresini biliyorsanız -ki account'u benim aldığım düşünülürse biliyorum- nerede olduğunu öğrenmeniz gayet kolay uygulama. aslına bakılırsa, her bakıldığında bir uyarı mesajı yollaması bu tip istismarları engellemek için daha doğru olacaktır.
  • "gps'i olmayan fakat wifi üstünden internete bağlı durumdaki bir ipad'in lokasyonunu nasıl buluyo lan bu?" diye düşünüyorsanız benim gibi, şunları okuyup şaşırın;

https://discussions.apple.com/…193?start=0&tstart=0

nokta atışı yapıyor üstelik.
  • telefon kapali oldugunda uygulamanin calismamasi sahane. turkcell'i aradiginizda sizi iphone uzmanlarina baglayip, "baska bir hatla telefon acildiginda ve internete baglanildiginda bu uygulamayi kullanabiliyor muyum?" soruma da "kullanabilirsiniz herhalde" demesi? uzmanlik bizim isimiz.
  • az once telefonumu caldim, sonra icloud'dan "find my iphone" deyip, yerini tespit edip mesaj gonderdim "nerede oldugunu biliyorum, geri getir telefonumu" diye. sonra tirsip, telefonu cekmeceden geri cikardim, bos vaktim vardi, psikopatlik edip kendimi sicirttim.

evet cuk kadar boyum var, kel ve gobekli babacan tipimden dolayi kimse benden korkmuyor.