şükela:  tümü | bugün
 • kredi çekerken bankaların kontrol ettiği kredi notunuzu öğrenebileceğiniz yeni site. https://www.findeks.com/

  (bkz: kkb)
 • yavaş yavaş da olsa amerikadaki mint'e doğru gidilebileceğini gösteren sistem. kkb baya atılım yaptı, olması gerektiği gibi tabi.

  yakında kişisel finans danışmanı rolünü üstlenecektir bu ve diğer entegre uygulamalar ile birlikte.

  örneğin bkm ekspress ile internetten parfüm alacaksınız, ödemeden önce notification atacak, bak emin misin kozmetik harcaması için doğru zaman değil x ödemen yaklaşıyor/harcamalarındaki payı üç ayda %150 arttı (sevgili bulma) gibi.

  ama olay entegrasyonda işte. mesela takasbankla entegre olup bireysel emekliliği dahi göstermesi gerekir. hadi bankalardan alamadık mevduat bilgilerini diyelim. onu da elle giriversin kullanıcı. e kkbde zaten bütün borç bilgileri var. bes'i de ekledik mi. finansal varlığımızın tüm öğeleri sistemde kayıtlı olacak. bkm ile birlikte çalışılması şart gerçi. o nasıl olacak bilmiyorum.

  yalnız notlar bana biraz şişirilmiş gibi geldi. yani bankalara gönderdiği not mesajıyla buraya çıkarttığı arasında fark var gibi. daha ayrıntılı bakmak lazım tabi. benim notum bankada 1400 küsür bir şey çıkıyor burada 1700e dayanmışım. barem falan farklıdır belki. o zaman da ne anlamı var?
 • bankalarin internet sitelerinden 5 liraya ogrenebileceginiz seyi bedavaya veriyor

  edit: simdi tekrar girdigimde bana ilk verdikleri raporu verdiler. anlasilan ilk uyelikle birlikte ilk rapor ucretsiz. sonrasinda yenilmek istediginizde para vermeniz gerekiyor.
 • bankaların internet sitelerinden 5 liraya öğrenebileceğiniz şeyi 2.3 tl'ye veren site..
 • kullanmak isteyenler için ufak bir bilgi:

  2,3 tl'lik ödemeyi kredi kartı ile yapmak isterseniz kartınızdan çekip findeks hesabınıza yatırıyor; dolayısıyla almak istediğiniz raporu ödeme olmadığı için vermiyor. sonra dönüp findeks hesabınızdan ödeme yapmak isterseniz de "genel bir hatadan dolayı raporunuzu veremiyoruz" diyor.

  şaka mıdır nedir nedir amına koyim?

  edit: bir iki gündür neden bu entryim oylanıyor diyordum, ilber ortaylı meselesini bugün farkettim. editleyelim de sonra kurumsal imaj falan kanzuk başımıza bela olmasın. istediğim raporu aldım ama bana 10 liraya mal oldu. yukarıda bahsettiğim saçmalıktan ötürü sadece bir kere kullanacağım rapor için haybeden 9 küsür lira kartımdan çekti. yaklaşık 4-5 gün süren denemeler sonucunda raporu verdi. budur yani olayı.
 • ilber hocayla reklamları başlamış buralar karışır ben söyleyim..
 • sonunda, ilber ortaylı'nın gülmesi ile yaran bir reklama sahip site.
 • ilber ortaylı'nın yer aldıgı reklam filmleri buradan izlenebilir: http://youtu.be/pmatx2a33ai | http://youtu.be/0p6v4r0jmyy

  baya olmuş yani özellikle aptal rolu oynayan hanimefendi içine çekerken yarmıştır:)
 • dün 7.5 tl mi alan firma türkiye standartlarının %69 unun üstünde bir kredi puanım var ama bana verdiği limit 1600 tl demekki o yüzden %69 un üstündeyim bir imkan verin ben nasıl düşürüyorum o puanı bak