• cehape zihniyetinin neden old...
    pardon yanlış başlıkmış.
  • (bkz: carte d'or fındık rüyası)

sırf şu kalktı diye sinirliyim karadenizlilere.

ucuzlatın şunu.
  • yemeyerek desteklediğim fiyattır.

100 lira olur umarım.

yiyeni siksinler demişmiydim.

gidin ceviz tüketin. alın kabuklusunu 5 liraya da bir kıracak alın 15 20 liradan ceviz yiyin.
  • türkiye'den ithal edilen çiğ fındık içinin norveç'te türkiye'dekinden daha ucuz olduğuna bergen'deki bir markette rastladığımı bana tekrar hatırlatan durum.
  • hayret biri çıkıp dememiş.

(bkz: ben hep 20 liralık alıyorum)
  • üreticiden 7-8 liraya alınan fındığın halka lüks olmasıdır.

nasıl bir ülkede yaşıyorsak, üreten dahi şöyle kavrulmuş bir fındık dahi yiyemiyor.
  • biz geçen senenin fındığını 8 liraya satmaya kıyamadığımız için hâlâ evde bekletiyoruz. ama memnunum durumdan. ispanyol çiftçisi tr piyasası ile 20 liranın üstüne karşılık gelen fiyattan sattığı fındık için isyan ediyor. ürünü alan tekel de bizdekiyle aynı: ferrero. varın siz düşünün türkiye'de dönen rantı. hiçbir devlet böyle tecavüz ettirmez halkına, böyle satmaz çiftçisini. hangi yöneticinin nasıl bir çıkarı olur ki göz yumar buna? nasıl ikna ediliyor bürokrat sınıfı siz anlayın artık.

biz yıllardır farkındayız akp'nin soktuğu kazıkların. ne zaman ayılacak büyük resim koleksiyoncuları diye beklemedeyiz. garip bir haz alıyorum fındık fiyatları düştükçe. az bile sikiyorlar böyle toplumu. varsın benim de bir ton fındığım yansın. su veren itfaiye düşünsün.
hesabın var mı? giriş yap