şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 30 km'lik ve 130 virajlık mide bulandırıcı bir yol. yolun zorluğu o denize rağmen çekilir bence. çoğu insan antalya'dan marmaris'e, fethiye'ye muğla'ya giderken bu yolu değil yayla yolunu kullanır. ama demre, kaş ve kalkan'a gitmek isterseni bu yolu kullanmak zorundasınız. yolun sonlarına doğru beymelek'de mavi yengeç yemeden de geçmemelisiniz.
  • cennetten onceki cehennem.
  • gördüğüm en kötü yoldur efendim. yanlış anlamayın virajı boldur. yan tarafta oturan için güzel manzaralar çıkabilir ama arabayı kullanan için büyük dikkat gerektirir. gördüğüm kadarı ile bazı yerlerde 4 şeride çıkarmak için çalışmalar yapılıyordu.
  • harika bir yoldur, bırakın görülmeyi öyle virajlar var ki bağırsanız sesiniz duyulmuyor. mikemmel anılarım var bu yol ile alakalı.

bu yol üzerinde bir insuyu mağarası var. yabancı turistler pek rağbet gösteriyor ama biz yüzüne bile bakmıyoruz. ayrıca bu yolun hep böyle kalması çok önemli, demre-kaş arası yol çalışması yapıldıktan sonra kaputaş'ın içine sıçıldı. rica ediyorum buralar aynı kalsın. finike'de de benzer sebeple liman yapıldı bok oldu güzelim sahil.

çekemeyen gitmesin çocuklar.
  • dünyanın en güzel yoludur, sağınız deniz, solunuz dağdır. deneyimin maksimize edilebilmesi için arkadan itişli ve görece büyük hacimli bir otomobil gerekmektedir. otomobilin içinde ve bagajındaki her şeyi bir yere sabitlemeyi unutmayın.
  • seyir zevki için mükemmeldir. yolu eskiden çok dardı ama şimdilerde idare eder.

özellikle andrea doria koyu (şimdilerde altuncan hatun kadınlar plajı), gökliman ve çağıllı plajları daha bir çok güzelliğiyle görülmeye değerdir.
  • arabadan indiğinizde, sarhoşluk hissi verir. sadece finike demre arası değil, kaş' tan itibaren böyledir.
  • mükemmel marmaris-datça yolu'ndan sonra gözüme kestirdiğim yol. zaten yanılmıyorsam datça ile başlayan muazzam ve bi o kadar tehlkeli d-400 yolunun bir devamıdır sanırım bu yol.
  • manzarası en güzel yollardan biridir. o yüzden gündüz bu yol bir harikadır; tabii arabayı siz kullanmayacaksınız. yeni hali bitti mi bilemiyorum ama bana göre bir diğeri de antalya mersin yolu dur.
  • paşaya bir şey yetiştirmiyorsanız manzaranın keyfini çıkartabileceğiniz yoldur. severiz ailece.