şükela:  tümü | bugün
  • -aka- fin greenall. ninja tune etiketi altinda boy gosteren, ingiltere orijinli muzik adami. $imdi, ilgili plak firmasinin ortama saldigi urunlere baktigimizda nu jazz, hip hop, ambient, chillout ve downtempo kivaminda albumler ve sanatcilar gormekteyiz. gel gor ki, fink bu skaladan oldukca uzakta. her ne kadar elektronik muzik produksiyonu ve dj'lik mevzulariyla ha$ir ne$irligi bulunsa da fink aslen harika $arki soyleyen ve kendine has bir klasik gitar teknigi bulunan, saglam bir "singer-songwriter". slap ve fingerstyle'in degi$ik tekniklerini kendine ozgun bir yorumla harmanlayan adamimizin gitarini dinlemek benim icin bir zevkten de ote. gercekten de denk geldigim en esasli tekniklerden birisi oldugunu soyleyebilirim. urettigi muzikte agirlikli olarak folk, indie, blues, jazz, gospel ve dub etkilerini duyumsamak mumkun. album ve konserlerde kendisine e$lik eden bir basci ve davulcusu oldugu bilgisi de sabit. elektronik elementler nadiren ve cok geri planda olarak sunulmu$. gene bir nitelik olarak, fink muzikte minimalizmi ve dogalligi seviyor, bu cok net. enstrumanlarin ve vokalin onune gecen bir filtreleme/perdeleme veya fx durumlari falan oldugunu zannetmiyorum, kulaklarim beni yaniltmiyorsa. sahne, muzigi dinlediginiz odanin icinde bir koseye kuruluyor sank! ve bu his muzikte -i$itme anlaminda- kaliteyi maksimumda arayanlari, hatta high-end/hi-fi fanteziler pe$inde ko$anlari oldukca tatmin edici duzeyde; tum albumun ba$tan sona hucum teknigiyle kaydedildigini du$undurtecek kadar hem de. gerci pek oyle oldugunu da zannetmiyorum. bu ahkamlarin dayanak noktalariysa 2006 senesinde cikarttigi iki numarali "biscuits for breakfast" ve bu senenin bahar aylarinda piyasaya surulen, dumani uzerindeki dort numarali albumu "sort of revolution". kendini tekrar yok, geli$im ve kalite zirvede. bir muziksever icin orgazmdan daha zevkli ba$ka ne olabilir ki?

cift sayilardan gittik, en kisa zamanda fink'in debutunu ve 3 numarasini da edinmek elzem gibi gorunuyor.
  • berlin cikisli, londra devamli bir muzisyen.. 8 albumluk muzik hayati ve easy elektronik notalari mevcut..
    dileyene bir kuple;
    http://www.finkworld.co.uk/
  • 10 maçta 107 gol yiyen güvenspor un hocasının anlatımıyla domino'su. * *
  • (bkz: michael fink)
  • fink dünyanın en tatlı müziklerini yapan adamların top 5 ine girebilecek birisidir. zaten dinleyince kendinizi fink'in büyülü dünyasında buluyorsunuz. basit sözlü şarkılar ve yumuşak notaların ustası olan fink kalplari yumuşatan çikolatalar gibi günde en az bir doz alınması gereken bir müzisyendir.
    yoksa (bkz: biscuits for breakfast) diye başka birisi şarkı yapsa bi taraflarımızla güleriz, ancak söz konusu olan fink olunca şaheser gözüyle bakmamızı sağlayacak tınıları ve yumuşak sounduyla bizleri mutlu etmeye yetiyor.
    neticede bence biraz ruhunuzu hafifletmek, biraz gülümsemek için fink'in şarkılarını dinleyebilirsiniz.
    www.myspace.com/finkmusic

fink'in şu anda çalıştığı müzisyenler:
    guy whittaker : bass
    tim thornton : davul
  • ne varsa brit'lerde var dedirten bir başka müzisyen.

dinleyiniz, çaktırmadan dinletiniz.

müzikte zorlama yoktur, müzik hoşgörü dinidir.
  • ingiliz blues-indie rock muzisyeni. kendisi gitarist. 3 kisilik bir grubu var.

house m.d. 8.2'nin sonuna yesterday was hard on all of us ile outro olmustur, pek de guzel olmustur.
  • 1 şubat'taki konseri beklediğim gibi temiz ve güzel geçti.

yalnız şarkılara seyirciden daha çok eşlik beklerdim söz anlamında. seyirci reaksiyon manasında kötü değildi de hemen hemen hiçbir şarkıya eşlik edilmedi; onu enteresan buldum.

sort of revolution, looking too closely ve berlin sunrise özel olarak güzeldi.

bir de babylon üst kattaki oturma hedelerine sırtına dayayıp gözleri kapatıp müziği hissetme anlamında verimli oldu.
  • folk, blues, ındie, post ve rock civarlarında dolaşan enfes grup.

enfes bir eserleri için sizi şöyle alalım https://www.youtube.com/watch?v=atczhqnxhrm
  • ilk dinledigim gun (bkz: bugun) ve hatta ilk dinledigim sarkisindan sonra (bkz: perfect darkness) bana "onumuzdeki 10 yil dinleyecegim muzigi bulmus bulunmaktayim" dedirten ingiliz muzisyen.

bu arada, tesekkurler spotify.