şükela:  tümü | bugün
  • 28 ekim 1956 doğumlu norveç' li psikiyatrist, psikoterapist. oslo üniversitesi hastanesinde bir fizyoterapi projesine başkanlık ediyor. aslen adı yazılırken a' nın üzerinde bir yuvarlak işareti var ama sözlük malum böyle şeylere izin vermiyor. alkol ile ilgili ilginç bir teorisi var. skarderud teorisi. oslo üniversitesinde özel ihtiyaçlar eğitimi bölümünde profesör.
  • 27 ekim 1956 doğumlu norveçli bir psikiyatrist , psikoterapist , yazar ve profesör. tıp çalışanı kimliğinin yanında yazarlık; film, sanat ve edebiyat eleştirmenliği kimliğine de sahip olan skarderud; psikiyatri, psikoloji, kültür, edebiyat ve film alanlarında çok sayıda bilimsel makale, kitap ve kitap bölümü kaleme almıştır.

    insanların kanında % 0,05 optimal miktarda alkol ile doğmadığı, halbuki bu kadarcık miktarda çakırkeyif olsalar işlerinde daha yaratıcı ve gündelik yaşantılarında daha mutlu olacaklarını savunduğu skarderud kuramının sahibidir. aynı zamanda druk ya da another round olarak bilinen 2020 yılı danimarka yapımı filmin ilham perisidir.