şükela:  tümü | bugün
  • finans & yatırım sektöründe iyi bir aracı kuruluşta çalışıyorum, aylardır hatta yılı geçkin bir start-up projesi fikrim var.
    foreign exchange (bkz: forex) ve vadeli işlemler ve opsiyon piyasası (bkz: viop) ülkemizde avrupa’da asya’da amerika’da kısacası tüm dünyada ilginin üst düzey olduğu, sürekliliği hep varolmuş ve varolmaya devam edecek olan piyasalar, bir örnekle devam edecek olursak, forex’te günlük işlem hacmi 6 trilyon dolar. işim, ilgim ve gelecek kariyer planlamalarım hep bu piyasalar üzerine kurulu olduğu için ister istemez kafa yoruyorsunuz. benim mütevazi ve gelecek vadeden start-up fikrime gelecek olursak biliyorsunuz ki bankaların yatırım kuruluşları ve aracı kuruluşlar, sermaye piyasası kurulu (bkz: spk) tarafından lisanlı ve denetimi altında, yatırımcılara hizmet veren finans kuruluşları. benim projemin anafikri, aracı kuruluşlardan önce yatırımcıyı analiz etmek ve küçük eğitimlerle yatırımcıyı piyasa hakkında bilgilendirmek. projemin kaba halini şu şekilde açıklayayım, tamamen online bir yazılım üretilecek. pc ve mobil destekli application yaratılacak ve yatırımcıların tercih sebebi şu olacak; ön eğitim aşamasından sonra yatırımcının piyasadan beklentisi analiz edilerek hacimsel grafikleri oluşturulacak ve her ay düzenli şekilde yatırım danışmanlığı yapılacak hatta büyük çaplı aracı kurumlarla anlaşma sağlanıp yatırımcının yatırımlarını o aracı kurumlardan yapması sağlanabilir bu şekilde küçük çaplı pr’ımızı da yapmış oluruz. projenin kazancı ise, aylık veya yıllık açılan hesaplardan gelecek. (tabiki öncelikle deneme bir sürüm ile başlangıç yapılır, yatırımcı kazanılır ve aktif hesabını açar)

sizlerin de fintek start-up fikirlerinizi merakla bekliyorum.