şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yardımsever bir veterinerin devreye girmesini beklediğimiz kampanya.
 • insanlık nereye gidiyor ya ? bir hayvan için yok kampanya, yok para. o vahşi doğayla mücadele eder zaten,boşverin ya.
 • facebooktaki yardımrail ve patirail gibi gruplar bu tip yardım kampanyalarını çokça destekliyor orada da yazılırsa eğer umuyorum bu sefer de güzel sonuçlanacak, şimdiden up olsun.
 • yardımsever bir veteriner hekimin el atmasını umduğum kampanya. ayrıca başlık altına yazılan yorumlar da insanın canını sıkan türden. onun da yaşamaya hakkı var. imkânı olan yardım edebilir etsin de. bunun nesine tepki gösteriyorsunuz anlamış değilim. ..
 • bu pisiyi kurtararak dünyayı değiştirmeyecek, ama onun dünyasını değiştirecek olan kampanya. sırf birşey yazmış olmak için yazan insanlara inat desteklenmeli.
 • ayagindaki damar yolunu gormemle icimin ciz etmesi bir olan turta'nin kurtulusuna giden yol icin gerekli olan kampanya. umarim en yakin zamanda aranilan kisi bulunur.
 • kedilerde fip ne yazık ki ölümcül bir hastalık. her kedide bulunan corona virüsünün evrimleşmesi ile oluşan, tam olarak nasıl gerçekleştiği belli olmayan, teşhisi çok zor bir illet. ben kedimi fipten kaybettim. o zamanlar gittiğimiz veteriner hekim kurtarır diye çok bekledik, ben de biraz inat ettim ancak inanılmaz acılar çekerek öldü. şimdi diyorum ki keşke dili olsaydı da konuşsaydı, belki o kalitede yaşamak yerine ölmeyi tercih edebilirdi.

  turta'ya dönersek, bence izlenmesi gereken yol "kediye test yapalım fip mi anlayalım " diyen veteriner arkadaştan bir uzaklaşalım. özel hastane veteriner hepsi aynı, "testler pahalı mı pahalı, dayayın testi" mantığı ile hareket etmiş olabilir. yoksa "corona var" demek , "kedinin burnu var" demek ile aynı şey. istanbuldaysanız hiçbir veteriner kliniği ile uğraşmadan, iyi bir üniversitenin veterinerlik fakültesinin yolunu tutmanızı öneririm. en detaylı bilgiyi oradan kendini gerçekten bilime adamış insanlardan alırsınız diye düşünüyorum. eğer turta dönülmez bir yolda ise, bence siz de huzura erdirmenin ya da erdirmemenin mukayesesini yapıp bir karar alabilirsiniz.

  geçmiş olsun turta.
 • turta diyince önce endişelendirmiş *,veteriner diyince bir nebze rahatlatmıştır. bizimkine hiç bir veteriner bakmazdı.

  bu vesileyle de turtaların ne kadar narin olduklarını bir kez daha görmüş olduk.

  yazar olanı da zaten kayıp, umarım iki turta’da sağlıkla aramıza döner.
 • (bkz: up) (bkz: up)
  takibinde olacağım kampanya. önce veteriner vs netleşsin, sonra gereken yardım bir şekilde toplanabilir diye düşünüyorum.
 • elimden geldiğince destek vermek istediğim kampanya. hayvan sahiplenmek de evlat edinmektir, yaşamayan bilemez. bu tarz kampanyalara laf edenleri kendi kriterlerine uygun konularda yardım ederken de göremezsiniz, oturdukları yerden konuşurlar sadece. ben kediye yardım edeyim, sen bebeğe yardım et, öteki muhabbet kuşuna, bunun yarışı mı olur? niyetin üzüm yemek değil ama biliyorum, bağcıyı dövmek.