şükela:  tümü | bugün soru sor
 • national geographic channel'in aslını yaşatır tad ve tarzda harika bir kurgu ile ekranlara getirdiği hapishaneden kaçış öykülerini konu alan programı.

  "daha önce nasıl yakalandıklarını anlatmıştık, şimdi de nasıl kaçtıklarını anlatıyoruz" fragmanı ile anlatılmaktadır. zaman itibari ile bu aralar p.tesi 22.00 de yayınlanmaktadır.

  ek:
  program ve yayınlanacak bölümleri hakkında:
  http://natgeotv.com/tr/firar-hikayeleri/hakkinda
 • hapishaneden dahilikle kaçan kişilerin aynı dehayı kaçtıktan sonra gösteremeyip sinir ettikleri program.şeytanın aklına gelmeyen yöntemlerle kaç, sonra güpegündüz leş gibi bir kıyafetle koşarken yakalan.yüzde 80 i bu şekilde yakalanıyor.ancak kaçma aşamasında ortadaki şans faktörü çok ilginç.her programda şu cümleyi duyabilirsiniz. "sonra yere yattık. üzerlerimizde ayakkabılarını bağladılar ama bizi görmediler.görseler yanardık" vs..
 • (bkz: breakout)
  nat geo'nun en başarılı belgesellerinden biri. film tadında oluyor bazı bölümler.
 • hapisteyken macgyver kesilen adamların kaçtıktan sonra mr.beane bağladıklarını gösteren,
  başlangıçta nefes kesen, sonlara doğru sinir bozan hikayelerdir.

  bu arada "insan isterse ve azmederse her şeyi başarabilir" lafının en canlı kanıtları sayılabilirler.
 • kacarken einstein, kactiktan sonra tablet reyiz olan insanlarin anlatildigi tv belgesel serisi.
 • orjinal adı breakout olan ve finalde her firarinin yakalandığı belgesel serisi.

  bir mahkum gibi düşünelim. 20 yıl ya da müebbet yemişsin. parmaklıklar ardında yapacak hiçbir şeyin yok. yeme içme uyuma gibi temel ihtiyaçlar sadece. fakat bununla da kalmıyor. tecavüz ve öldürülme korkusu var. etrafın müptezel dolu. özgürlük gibi temel hakkından da yoksunsun. düşündükçe ağır basıyor. nihayet ölümü göze alıyorsun. senin haftalarca aylarca planını yaptığın gece gündüz üzerinde düşündüğün kaçış planını gardiyan düşünmez ki. o günlük işine gelir. rutinini yapar. belki geçmiş kaçışların eğitimini alır ya da tecrübesi vardır. lakin memurlar açığı göremezler. gördüğü açığın da önlemini alır. fakat bir mahkum kaçmışsa ya bir açık vardır ya da kendi açık yaratmıştır. zaten kaçtıysan hep kaçak olarak yaşayacaksın ya da suçlu iadesi anlaşması olmayan bir ülkeye kaçak yollarla göç edeceksin. zor işler. allah kimseyi hapse düşürmesin.

  sonunda kaçış olduğu için şu seriyi (bkz: kabusa dönen yolculuklar) daha çok seviyorum.
 • harika bir kurgu belgesel filmi. bence “prison break” ten iyi.sonunda hepsinin yakalanması bazen sinir bozabiliyor.bir şeye daha dikkat edilmiş suçluların çoğu basit suçlardan içeride , yani cinayet ve tecavüz gibi suçlar işlememişler.o yüzden bazılarının yakalanması sinir bozucu dedim.tek sorun hapisten kaçabilecek zekaya sahip insanlar neden suç işleyince yakalanıyorlar?