şükela:  tümü | bugün
 • olması gereken olay.
  suçlular açık cezaevinden izin zamanı ayrılıyor bir daha da dönmüyor. suç işledikleri zaman bu kişilerden haberimiz oluyor.

  çok kısa bir zamanda önce taksim'de itü mezunu halit ayar ardından ordu'da 20 yaşındaki gencecik ceren özdemir sebepsiz yere katledildi. katledilmelerinin tek sebebi o esnada orada bulunmalarıydı. yarın bir gün aynı şeyin bize, ailemize, arkadaşlarımıza ve sevdiklerimize olmayacağının hiç bir garantisi yok. binlerce firari içimizde dolaşıyor. oysaki devlet bu kişileri ifşa etmiş olsa ordu gibi bir yerde bu şahsın tespit edilip bulunması 6 saat bile sürmezdi. katilin temasta bulunduğu tanıdıkları bile yardım ve yataklıkta bulunmaktan suçlu olmamak için firariyi ele verebilirdi.
  halk olarak devletin hapiste tutmayı, infazını gerçekleştirmeyi beceremediği firarileri bilmek hakkımız. kendimizi koruyabilmek için buna ihtiyacımız var. zira devlet vatandaşını koruyamıyor.
 • paylaşılsın da muhtemelen bir kısmının firar ettiği ancak dışarıda suça karıştıklarında ortaya çıkıyordur. o kadar sıkı takip etseler zaten bunlar firar edemezdi.
 • bu kampanyayı desteklemek bile sıradan bir vatandaş olan bana, devletin görevini yapamadığını çağrıştırıyor, ancak en azından potansiyel katilleri, tecavüzcüleri tv’den, internetten görebilir ve teşhis edebilirsek bir canı kurtarma şansımız olabilir.

  o halde kamuoyu baskısı gerekiyor. biz de bu güzel başlığı açan susere destek vererek belki bir şeyler yapabiliriz, haksız mıyım ?
 • hapisten izin almanin sacmaligindan bahsetmis miydim?

  cenazeye gittiklerinde 4 tane jandarma koluna giriyor adamlarin, izin nedir anasini satayim. oldu olacak devlet tatile gondersin.

  sayin tecavuzcu beyfendi, bu yil uslu oldugunuz icin antalyaya tatil hakki kazandiniz. bir tecavuz hakkiniz da var. choose wisely.
 • hapisten izin almak saçmalık değil insan haklarının gereğidir. mevcut düzenlemeden haberi olmayanlar atıp tutuyor. bir mahkum cezaevine girer girmez izin alamıyor. gasp hırsızlık uyuşturucu gibi yüz kızartıcı suçlarda iyi halli hükümlü denetimli serbestliğine son 1 sene kala açık cezaevine naklediliyor. bunun amacı açık cezaevinde mahkumun meslek sahibi olması, ıslah olması ve topluma uygun hale gelmesidir. kansızların yaptıkları diğer hükümlülere mal edilmemeli.
 • bence işe yarayabilir. hatta olayı bir adım ileri taşıyarak cinayet, tecavüz gibi suçlardan arananlar bile yayınlanabilir.

  nasıl yapılır, bence en iyi yol trt günün belirli saatlerinde göstereceksin, canlı ihbar hattını görenler bilenler arasın diyeceksin. müge anlı, esra erol vb programlar izleniyor. bir kişi bile yakalansa veya bir kişi bile kurtulsa proje amacına ulaşır.
 • devletimiz olsaydı en başta bu durumda olmazdık. sorunun kaynağından çözüm talep etmek bir işe yaramayacak ama ümit fakirin elmeği. up
 • hatta aranıyor ilanları billboardlara avm'lere asılsın. ödül avcıları posterleri çekip alsın ve kaçağı yakaladığında ilanla birlikte şerife getirip teslim etsin, ödülünü kapsın.

  (bkz: wanted)
  (bkz: elliot belt)
 • firarileri halkla paylaşmak yerine, saldırgan olabilen topluma zararlı ve bu nedenle mahkum olan kişilere izin verilip dışarı salmasanız?
  çocuk katili bir adam neden izinli olarak dışarı salınır? çocuk katili bir adamın bırak dışarı çıkmasını, koğuşta ki diğer kişilerle bile bir arada tutulmaması gerekir.
 • kesinlikle katıldığım öneri.

  cezaevlerinde yer kalmadığı için devletin bu konuları çok takmadığı da sıkça konuşuldu. fetöcüler yüzünden diğer katiller serbest bırakılıyor olabilir.