şükela:  tümü | bugün
  • sibel alaş'ın en klasikleşmiş şarkılarından biridir ve söylerken sanki tekerleme gibi şarkı gözükse de bayağı anlamlı sözleri vardır ve her dinlenildiği zaman sibel alaş keşke yeni album çıkarsa diye özlem duyulmaktadir..
  • "tutamazlar ki"'sinin ki'si tonlama bakimindan muhimdir. benzer temali eglenceli bir baska sarki icin; (bkz: onu alma beni al)
  • her ne kadar anlam bütünlüğüne uymasa da; "tutamazlar ki kaçarım zaten" dizesi "tutamazlar geyik açarım zaten" şeklinde söylendiğinde daha güzel olduğunu düşündüğüm şarkıdır (bkz: yanlis anlasilmis sarki sozleri) ama her şeye rağmen çok güzel bi kadının, çok güzel söylediği, çok güzel bi şarkısıdır:

bir kere değse şu ellerin ellerime
    sabır bitmekte
    sordular ama varmadım isteyene
    zaman geçmekte
    gel kulun olayım al götür odana
    yar bir an daha
    dayanamam bu geceye firarım ben

bir kere değse şu ellerin ellerime
    bak sende aklım
    sordular ama varmadım isteyene
    ben sende kaldım
    gel kulun olayım al götür odana
    yar bir an daha

çel şu kulun aklını allah'ım
    alıp da kaldırsın beni dağlara
    ele rezil olurum vallahi
    gelin edecek beni dedim eşe dosta

hadi yarim hazırım dünden
    hele yarim beni al benden
    tutamazlar ki kaçarım zaten
  • fem ve adam şarkılarından farklı olarak, bende hüküm sür ile aynı tarzda hareketli ve mükemmel altyapıya sahip sibel alaş şarkısı. yıllar yılları kovalıyor bu kadar güzel sözleri geçtim, bu kadar güzel müziğe sahip şarkılar çıkmıyor arkadaş yok yani. nerelerdesin sibel alaş özledik seni !

http://www.youtube.com/watch?v=zqsclxpaspq&ob=av3e
  • walkmen'den dinlenen güzel şarkılar kategorisindedir. candır.
  • adam'ın can dostu. yine karşı tarafta kavuşulamayan bir adam, ama bu sefer daha hareketli bir müzikle güzel sözlerin sunumu. sibel alaş deyince akla gelen ikinci şey.
  • dinlediğimde nostalji rüzgarına kapılıp kendimi unuttuğum güzel sibel alaş şarkısı. bir anda 16-17 sene öncesine ışınlandım, böyle güzel aydınlık bir yaz geldi gözümün önüne. sonra hatırladım. o yaz dedemin köydeki evinde kalıyorduk, ben bir başıma bahçede dolanır, oraya buraya tırmanır dururken sürekli bu şarkının nakaratını söylüyordum. hafıza enteresan bir şey, sadece hatırlamakla kalmıyorsun o yaşın heyecanını, umutlarını, hayallerini bire bir yaşıyorsun zaman yolculuğu yapmışçasına. bir kaç dakikalığına 14 yaşında oldum, önümde uzun ve olasılıklarla dolu bir hayat vardı, kuş gibi hafif ve umutla doluydum. sonra şarkı bitti ve ben 16 senenin yükünü sırtlandım tekrar.
  • yillardir "tutamazlar geri kaçarım zaten" diye yanlis anlamisim ben bunun sozlerini.
    90'lar turkce pop'un, muzigin altin caginin en guzel orneklerinden.
  • "ben sende kaldım" diye bişey diyor arada sibel alaş. ahh ahh.
    değeri bilinmeyen şarkılardan.
  • sibel alaş'ın insanı mutlu eden güzelim şarkısı. sözlerine ilk başta dikkat etmiyor insan ama dikkatli dinleyince, onlar da ayrı bir tatlıymış. bende hüküm sür ile peş peşe dinleyince daha bile keyifli oluyor.