şükela:  tümü | bugün
 • diyarbakır yenişehir ilçesinin belediye başkanı. 1971 doğumlu anlı son yerel seçimlerde %55 oyla belediye başkanı seçildi. bu haftasonu yapılan dtp toplantısında ahmet türk'ün yerine geçecek yeni genel başkan adayı olarak belirlenmiş.
 • yaşanabilecek tartışmaların içinde yer almamak için dtp genel başkanlığı adaylığından çekilmiştir..yeni aday için;

  (bkz: nurettin demirtaş)
 • sürpriz bir şekilde, ömer faruk ersöz'ün belediye başkanlığı için aday olmasının engellenmesi sonrasında, dtp'nin bingöl adayı olarak gösterilmiştir.

  ne diyelim, yaratan tamamına erdirsin.
 • bingöl'de şu ana kadar açılan sandıklar gösteriyor ki akp nin mebbus sevdalısı adayının önde gitmesiyle başkan seçilemeyektir. bingöl halkının görüp görebileceği en kaliteli başkan olabilirdi. yazık oldu.
 • yeni kurulan barış ve demokrasi partisinin genel başkanlığı için adının geçtiğini öğrenince heyecanladığım, ülke siyasetinin geleceği açısından fazlasıyla umut veren sağlam karekterli, koca yürekli insan.
  1971 diyarbakır doğumlu, hukuk fakültesi mezunudur. 2007 yılında yapılan dtp kongresine 10 gün kala parti yönetimice kendisine danışılmadan "tek aday" olarak gösterilmiş ancak kendisi bu şekilde başkan olamayacağını belirtip "kimse bana rol biçmeye çalışmasın. bu şekilde partinin başına gelmek istemiyorum" mesajını göndererek kendi benliğini önplana çıkarabilmiştir.
  %72 lik oy oranı ve 3 milletvekili temsiliyle bingölde siyasi saltanatı elinde bulunduran ak partiyi 2009 yerel seçimlerinde tabiri caizse tek başına bozguna uğratmış ve ak partinin oy oranını %40 lara kadar düşürmüş, başkanlığı çok az bi farkla kaybetmiştir.
  şahsi kanaatim, kendisi bdp'nin başına lider olarak gelirse bdp geldiği gelenekten sıyrılıp, kendi kabuğunu kırıp tüm ülkede ciddi şekilde yapılanması olan bir parti haline gelecek ve her kesimi kucaklayan bir parti anlayışını benimseyecektir.
  ahmet türk'ün siyaset sahnesinden akıl almaz bi şekilde silindiği güzel ülkemizde kendisine ne kadar tahammül edilir bilemiyorum yalnız kendisini büyük bir heyecanla bdp'nin başında görmek istiyorum.
 • kürt meselesi için mükemmel bir tespit yapmış insan.

  "bizim kuşak barış için son fırsattır, bizden sonraki kuşaklar barış yapmayacak kadar öfkeliler birbirlerine."

  kaynak: ahmet altan, taraf gazetesi, 7 mart 2010.
 • an itibarıyle kck ana davasından tahliye edilen siyasetçi. bu defa gerçekten edildi. darısı diğerlerinin başına.
 • ezgi başaran'la yaptığı röportajda son gelişmeler hakkında makul yorumlar yapmış siyasetçi:

  http://www.radikal.com.tr/…gi-basaran&categoryid=77
 • kaçak elektrik konusunda hürriyet'e konuşan diyarbakır büyükşehir belediye eşbaşkanı.

  --------
  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26882190.asp

  diyarbakır büyükşehir belediye eşbaşkanı fırat anlı, “kaçak elektrik kullananların parasını ben niye ödeyeyim” diyenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu söylediğimizde, şöyle konuşuyor: “bu bakış açısıyla haklılardır. bu bir dayanışma ve özveri ise insanların iradeleriyle bunu yapmaları en doğrusu. ankara insanlardan gasp ediyor, problem bu. hep bölge üzerinden konuşuyoruz, kaçak başka yerlerde de var. istanbul’daki insanlara sorsalar ‘siz bu insanın her ay 5 liralık enerji ücretini karşılamayı kabul eder misiniz’, ben inanıyorum ki çoğu ‘tabii ki kabul ediyorum’ diyecektir. ama bu yöntem doğru değil.
  --------

  yok artık arkadaş hırsızlığı artık vicdanlara seslenerek mi normalleştiriyoruz nedir bu yahu? ben niye başkasının elektriğini ödüyorum? akşama kadar boş evin 2 ay ödemediğim faturaları 3. ayda ödemeye gidip boru gibi 700 tl yi denkleştirirken başkasının derdi niye beni alakadar ediyor?

  hükümetin özelleştirmeden önce ve sonra kaçak elektrik konusundaki tavrı ortada; (bkz: #38237036)

  verginin vergisi ve bunun gibi bir çok yük vatandaşın sırtında. bunlar yeni bilinen şeyler değil lakin iş bundan sonra daha da ilginçleşiyor;

  --------
  "bizim burada bir sürü sıkıntımız varken, üçüncü köprü benim cebimden çıkan parayla yapılıyor. şırnak’taki, muş’taki, rize’deki, toroslardaki tüm bu ülkedeki insanların cebinden çıkan parayla sayın başbakan kendi tercihini yapıp, üçüncü köprü ya da istanbul’a üçüncü havaalanı yapabiliyor. "
  --------

  ahaha süper yahu, insanlar başkasının faturasını ödemeye isyan ederken ırkçı faşist oluyordu, burada yapılan köprü için benim vergimle yapılıyor diye ufaktan bozuk atan bir başkan var. şimdi burada malum yerel yönetimlere, yerel bütçe, kaynakalara atıf var desem o da olmayacak. öyle bir durumda merkezden kaynak aktarımı olmaz ise bazı bölgeler batar çünkü... çok tuhaf bir açıklama olmuş.

  devamıda ise dedaş'ın açıklaması mevcut;

  dedaş sözcüsü, ödeme güçlüğü çeken aboneden tahsil edemedikleri paranın sorun olmadığını belirterek, “asıl büyük üreticilerle sorun yaşıyoruz. bölgede israfın ve kaçak kullanımının en önemli nedeni, elektrik tüketiminin 30 yıldır çok önemli ölçüde bedelsiz olarak kullanılması. kamu eliyle tolerans tanınmış. vatandaş bedelsiz elektrik kullanmayı kendisinde bir hak olarak görüyor. yoksul da böyle görüyor varlıklı da. zaten parasını ödemek zorunda hissetse bu kadar fazla elektrik kullanamaz. sabah evden çıkarken akşam geldiğinde serin olsun diye klimalarını açık bırakanlar var” diyor. dedaş sözcüsü mehmet gökay üstün, diyarbakır, şanlıurfa, mardin, batman, siirt ve şırnak’ı kapsayan dicle bölgesinde elektrik tüketiminin türkiye ortalamasının 2.2 katı olduğuna dikkat çekerek, “kaldı ki bölgemizde ağır sanayi ve büyük çaplı sanayi kuruluşları olmamasına rağmen bu kadar fazla elektrik tüketiliyor” diyor. üstün’ün diğer değerlendirmeleri şöyle: “bölgemizde 2013 yılında 19 milyar 250 milyon kwh elektrik tüketildi. 6 ilde tüketilen bu elektriğin tam 8 milyar kwh’si gereksiz olarak tüketiliyor. yani boşa harcanıyor. 6 ilde toplam tüketimin yüzde 75’i kaçak olarak kullanılıyor. tahsil edilemeyen miktar 4 milyar 900 milyon liraya ulaşıyor.”

  (bkz: #24672240)