şükela:  tümü | bugün
 • basında sadece rakamsal olarak yer alan askerler. "2 aylık evliydi, 5 aylık çocuğu vardı, terhisine 3 gün kalmıştı" gibi hikayelerle hiç karşılaşmıyoruz.

  bugüne kadar 18 asker.

  2 askerin rehin alınmasını da bugün öğrendik.

  şimdi kesin bir dalyarak da çıkıp "ölen değil şehit olan diyeceksin" der. çomar olmak bunu gerektirir çünkü.

  götü sıcakta olan orospu çocuklarının işine yaramaz bu zavallı askerlerin ölümü. ama yine de "şehit" denmesini dikte ederler.
 • en basit tabirle kilis'e, antep'e füze atılmasın, çocuklar ölmesin diye kendi canından vazgeçmiş kahramanlardır. onlara minnettarız. allah onlardan razı olsun.

  gtü sıcakta olup hicbir işe yaramayan o. çocukları bilmez ama bu ülkede gönüllü olarak suriye'ye gitmek isteyen, gerekirse bir an bile düşünmeden ölmeyi göze alan milyonlarca insan var. 18 değil binlerce insan ölse bile geri kalanlar bir an dahi tereddüte düşmeden bu yola devam ederler.
 • bu askerlerimizin şehadetlerini sorgulamak en büyük insanlık ayıbıdır. kendilerine şükran borçluyuz.
  fakat akp'nin genelde dış politikasını, özelde suriye politikasını sorgulamak en doğal hakkımızdır.
  tayyip erdoğan'ın burnunun önünü görmekten aciz kapkara cahil bir insan olduğunu, akp'nin türkiye'nin görüp göreceği en liyakatsiz kadrolardan müteşekkil olduğu gerçeğini görmezden gelmek zorunda değiliz.
  evet akp'nin daha doğru ifadeyle rte'nın suriye politikası çıkmaz bir sokaktır. hem suriyeli insanlara hem türkiye'ye en büyük belaları getirmiş ve getirecek kuru inada dayalı bir öngörüsüzlüktür.
  bu vatanperver insanlarımızı bu yanlış, bu müflis politikalara kurban vermeye devam edeceğiz gibi görünüyor maalesef.
  ne diyelim halkımız böyle istiyor.