şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fırat kalkanı operasyonu'ndan sonra muhtemelen tsk'nın tel abyad'dan girerek başlatacağı 2. operasyonun adı.
 • "kalkan, kılıç, sonu ne ola bu işin?" diye düşündürendir.

  uluslararası kamuoyunun onayı olmadan da zordur.
 • umarım sadece referandum için göz boyama değildir.

  türkiye'nin artık günü kurtaran hesaplardan vazgeçip, uzun vadeli planlar yapıp, kararlılıkla uygulayarak pkk'yı bitirmesi lazım.
 • bugün itibariyle başlamış olan operasyon... allah mehmetçiğin yanında ve yardımcısı olsun...
 • (bkz: fırat yatağanı operasyonu)
  ayrıca;
  (bkz: yatağan)
 • bugün türk topçularının kürtlerin işgal ettiği bölgeleri vurmasıyla yeniden akıllara gelen operasyon.
 • operasyon adlarından anlaşılacağı üzere fırat kalkanı operasyonu türkiye topraklarını müdafa amaçlı bir operasyondu.

  fırat kılıcı operasyonu'nun amacı ise güney sınırımızda bir terörist devletin oluşmasını engelleme amaçlı bir taarruz olacaktır.

  uzun zaman sonra türk silahlı kuvvetleri'nin yapacağı taarruza tanık olacağız gibi görünüyor. hakkımızda ileri-geri konuşan düşmanlara büyük bir cevap olacaktır. umarım mehmetçik sağ salim bu operasyonu başarıyla tamamlar.

  tanrı türk'ü korusun ve yüceltsin!
 • ülkemizin güvenliği, huzuru ve bekaası için hayati önem taşıyan operasyondur.an itibariyle tsk'nın afrin'e girmek üzere olduğu veya büyük bir taaruzun eli kulağında olduğu öne sürülüyor. allah tüm mehmetçiklerimizin ve ordumuzun yardımcısı olsun. tümden bölgeyi sarmak isteyen abd-israil kukla koridorunu bitirmek amacındayız ve bu lanet terör örgütlerinden çok çektik. bu son darbe olsun onlara inşallah. ancak bölge her an değişen ve hassas dengeler üzerine kurulu. her an itlerin sahibi abd-israil ile boğaz boğaza gelebiliriz. karşıda yılların birikimi bir yapı ve arkasında sahibi nato var. işler o hale gelebilir ki rusya yanında hiç beklenmedik şekilde suriye rejimi ve iranla da ittifak halinde bulabiliriz kendimizi. batı defteri tümden kapatılmak zorunda kalabilir. zor ve her şeye gebe bir sürece giriyoruz, allah yardımcımız olsun.
 • tıpkı fırat kalkanı gibi güneyimizde kürt devleti kurulmasın diye değil, bu devleti barzaniden başkası kurmasın diye yapılan operasyondur. askerlerimiz ne için canlarını veriyor bilin istedim. şu sıfatlara bir bakın allasen, hiç güneyimizde kürdistan kurdurtmak istemiyorlarmış gibi bir halleri var mı?
  http://i.hurimg.com/…0/55ea8bf8f018fbb8f8871422.gif

  bundan 100-200 sene sonra tarih kitapları bu dönemden türkiye güney komşuları ırak ve suriyenin parçalanmasına yardımcı oldu ve kürdistanı kendi eliyle kurdurdu diye bahsedecek. bu açıdan bakınca zamanında pyd'ye verdiğimiz destek de anlam kazanıyordur herhalde, kuzey suriyedeki kürt varlığı tamamen biterse, barzani bu bölgede nasıl hak iddia edecekti? güneyimde bir kürt devletine izin vermiyormuşum gibi çek panpa.
  http://img7.mynet.com.tr/…-024dc8411df8-640x360.jpg