şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gün itibari ile fenerbahçe kadın basketbol takımı başantrenörlük görevine getirilmiştir.
 • fenerbahçe kadın basketbol takımının yeni antrenörü. 80 doğumlu, istanbul üniversitesi ile 2 yıllık bir lig deneyimi var ama ciddi bir başarısı yok. f4 öncesi çok enteresan bir tercih.
 • ekaterinburg'a karşı çok iyi bir devre arası işi çıkardı.

  kupayı alırsa, george dikeoulakos'a da bir teşekkür çakması lazım.
 • fenerbahçe kadın basketbol takımının başında, yakın doğu üniversitesine karşı önce seride 2-0 geriye düştüler. durum öyleyken fırat okul için tehlike çanları çalıyordu. an itibariyle durumu 2-2'ye getirdiler, şuan için o çanlar sustu.

  son iki maça ilişkin güzellemeyle başlayayım; takım george d. zamanında hiç yapmadığı kadar disiplinli savunma yaptı, antrenör rotasyonunu geniş tutmayı başardı, maç içinde hamleleriyle mental olarak hazırlıklı olduğunu gösterdi. bunlar görece genç yaşında kadın basketbolunun beklentileri en yüksek kulübünün başındaki biri için çok olumlu göstergeler.

  fakat -ki bu çok büyük bir fakat- eğer kadın basketbolunun en saygı duyulan, fenerbahçe'nin başarılarında çok fazla emeği (14 kupa) olan zafer kalaycıoğlu'na maç içinde art arda "s*ktir git lan oradan" diye bağırıyorsa, karakter olarak ergin ataman'dan hallice olduğunu tescillemiş olur. en başta yaş olarak kendisinden çok büyük, spora verdikleri bakımından kendinden çok yukarıda ve her şey bir yana rakip takımın antrenörü olan kalaycıoğlu'na göstermesi gereken saygının binde biri yoktu.
 • elinde parker, gruda, quigley gibi starlar, birsen gibi bir yerli yıldız var. finalde güç bela 2-2 yaptık, iş son maça kaldı. bu şekilde olmamalıydı. bilemiyorum altan, bilemiyorum...
 • isterse obradoviç'ten daha kaliteli bir koç olsun ileride. ama eğer zafer kalaycıoğlu'na gerçekten "siktir git lan" dediyse, bir zahmet gitsin başka takımda koç olsun. böyle bir koça ihtiyacımız yok bizim.
 • takımın başına igor tudor gibi gelmiştir. lakin türk spor basını bahsini bile etmez.
 • bugün yakın doğu maçında tv başında ben nasıl takımı seyrediyorsam oda parkede seyrediyor.

  7 dakika boyunca 3 sayı attık, hazret daha yeni mola almayı akıl etti.
 • fenerbahçe koçu olamayacak seviyede biri ne yazık ki. 2 yıldır binbir emekle açılan farkın 4-5 dakikada kapanmasına sebep olduğu en az 10 maç vardır. bir o kadar da takımın çok uzun dakikalar boyunca sayı bulamadığı ama bu şekil şemal kardeşimizin kenardan bön bön izlediği ve sonu krizli geçen maçlar var.

  ayrıca kendisinde gereksiz bir yerli hayranlığı var, tüm çalışmaları ve planları yerliler üstüne. tuğçe canıtez, ayşe cora falan prensesleri. ayşe cora'yı nasıl doldurduysa, nasıl yetki verdiyse kız kendini harden zannediyor. bunların ana parça değil tamamlayıcı unsur olabileceğini, bunlarla hiçbir şey kazanılamayacağını anlayamıyor bu janti kardeşimiz. yabancılar sığıntı gibi takımda. elinde dabovic gibi bir silah var, kıza çizilmiş bir set bile yok. bu yerlilerin tanrıçası nevriye'ydi, en üst düzeyleri birsel, esmeral ve ışıl'dı, onlar bile yabancılar olmasa hiçbir şey kazanamazlardı kariyerlerinde. işin temeli yabancılar, sen yabancıları iplemezsen, 2 kıta dışı hakkının ikisini de "olmuş pişmiş kısalara" kullanmazsan babayı alırsın ve kovulursun.

  ayrıca yerli yersiz aldığı teknik faullerden de gına geldi artık, böyle hareketler yapmak isteyen adam buyursun gitsin ormanspor'a, doğal ortamında istediği gibi davransın. fenerbahçe kadın basketbol takımı ekaterinburg ile birlikte avrupa'nın 2 devinden biri. birkaç senedir berbat berbat kadrolarına rağmen sadece forması bile f4 yapıyor, final oynuyor. takım yıllardır yağcılıkla, yalakalıkla görevde kalan bir sarışının oyuncağı olmuş. aziz böyle tipleri ve onların getirdiklerini seviyor. ama böyle bir takıma bu kadar kapasitesiz bir hoca yakışmıyor.
 • birkaç sene önce hiçbir kariyeri olmayan polonyalı bir davar gelmişti takımın başına. oyunu okumayı geçtim kravatını bile bağlamayı bilmiyordu sığırın evladı. işte bu kardeşimiz onu bile iyi anmamızı sağlayacak rezillikte bir koç. daha kötüsü getirilene kadar en kötüsü bu. teşekkürler aziz ve yanındaki yalaka sürüsü.

  edit: maç sonrası başkana teşekkür etmeler, galibiyeti başkana hediye etmeler başlamış. hemen kapmış işi didem akın'dan. başkanı gibi de koltuk sevdalısı belli ki. müstehak bunlar bize.