şükela:  tümü | bugün
  • kürdistanın yumuşatılmış şeklidir.
    göt ile popo arasındakine benzer bir durum söz konusudur.
  • hayırlısıyla elden çıksa da fazlalıklarımızı oraya göndersek. istanbul ve izmir baya boşalacaktır o günden sonra. korkmayın ama arkadaşlar oralar da güzel, artık özgür olacaksınız kendi ülkenizde oralarda hem fena mı?
  • bugün adının anılmıyor oluşu büyük bir çelişkidir. türkiye'nin kırmızı çizgisi fırat'ın batısı olamaz. doğrusu türkiye'nin sınır hattının başından sonuna güneyi olmalıdır.
    fırat'ın orası burası boş bir söylem. etnik temizlikçi, istilacı ypg/pyd gibi terörist gruplar fırat'ın doğusuna çekilince sorun bitmiş mi olacak?
  • (bkz: #62547042)
  • suriye ordusuyla birlikte ne zaman girileceğini merak ettiğim lokasyon.
  • muhtemelen rusya destekli resmi suriye hükümeti'nin islamcı isyancıları bitirmesinden hemen sonra ypg'nin firatın doğusunda kalan bölgelere odaklanmaya başlamasından sonra başlayacaktır.

rusya+türkiye+iran+suriye+avrasya ülkeleri, abd+kürt koalisyonuna biraz büyük kaçar.
  • es geçilmemesi gereken bölgedir. kürdistan kurulacağına suriye devam etsin. oralarda sadece kürt halkı yaşamıyor. suriye karıştı diye fırsattan istifade her yerde devlet kurmaya çalışan teröristlere mahal vermemek lazım. aynı şekilde türkiye'den korkusuna bu teröristlerin topraklarına yerleşmesini isteyen esad'a da mahal vermemek lazım. bugün buralarda kurulacak bir devlet, yarın diyarbakır'ı da ister. öz be öz türk yurdu olan bitlis'i de ister.

türkiye'de ki ayrılıkçılara tavsiyem aklınızı başınıza devşirin. bu işin sonu tehcir olur. modern kameralarla izlenebilen dünyada doğrandık, katliama uğradık yalanlarını da diyemezsiniz.

türk kürt kardeş ise tam da bu sıralarda haykırmak lazım. haykırmayan kürtten de türkten de art niyet aranır.
  • münbiç'ten sonraki hedef. münbiç operasyonundan sonra tsk'nın artık karadan destek vereceğini sanmıyorum, çünkü gerek olmayacak. karadan öso'yu gönderip hava desteği verildiği sürece öso kendi başına halledebilir buradaki teröristleri diye düşünüyorum. dümdüz arazi, öso'nun daha iyi savaştığı alanlar bunlar. yani sözün kısası şudur: öso fırat'ın doğusuna geçecek, bazı orospu çocukları da mal mal bakacak.
  • türkiye membiç ve afrin zehirli yemlerine takılmışken, ırak kürdistanı, deir-ez zor'daki petrol kuyuları, türkiye'deki kürtlerin yoğun olarak yaşadığı şehirler ile komşu bölge.

yok efendim düz arazi, yok efendim öso'cu abilerimiz olayına fazla güvenmeyin, ösocular bildiğin paralı asker, adamlar üç gün içerisinde taraf değiştirir.
  • türkiye için asıl sorun olan bölgedir.