şükela:  tümü | bugün
  • the game awards 2019’da en iyi strateji oyunu ödülünü almış nintendo oyunu. fire emblem awakening ve echoes oynamış biri olarak haketmiştir diye düşünüyorum.

edit: karantina sagolsun oyunu az once bitirdim. toplamda 50 saat uzeri oynamisim. cok begendim. fire emblem dili ve edebiyatina asina olanlar icin biraz kolay gelebilir, nitekim bunu 3ds'teki awakening gibi switchte seriye yeni baslayacaklari dusunerek yapmislar. normal modda bile zorluk egrisi bi turlu yukselmedi. elestirebilecegim bir sey varsa o da budur. ilk kez fire emblem oynayacaklar icin bir sorun yok. dusunmeden alin. seriye social simulator faktoru cok yakismis, basta bu ne lan simulasyon istesem animal crossing oynarim demistim; ama alismam cok kisa surdu. cok guzel olmus. ben de edelgard ile baslayip dorothea ile evlendim. shamir'i shambala'da kara topraga gomdum ve daha bir suru sey.

kisacasi; harika olmus, dusunmeden baslayin.
  • hakkında entry olmaması çok ama çok üzücü olan,nintendo switch'e özel bir turn-based strateji/jrpg oyunu. aynı zamanda the game awards 2019'da en iyi strateji ödülünü almasının yanında "player's voice" ödülünün de sahibidir.
    benim için ise sekiro shadows die twiceile birlikte 2019'un en iyi oyunudur.
    sıra tabanlı savaşların yanında persona serisinden aşina olduğumuz kısıtlı zamanda karakter geliştirme/karakterin arkadaşıyla ilişkileri geliştirme kısmı benim için oyunun en eğlenceli yanıydı. tüm arkadaşlarım artık benim arkadaşım olmuştu ve hiçbirini savaşta kaybetmek istemiyordum. her karakterin hikayesini dinleyerek onları kendime daha da yakın hissediyordum. oyuna başlayan her erkek gibi tabii ki ben de edelgard'ın hanesini seçtim *. bernedetta'nın kendine güvenini kazanmasına yardımcı oldum, ferdinard'a her şeyin soyluluk olmadığını öğrettim, shamir ile evlendim gibi gibi..
    japon işlerini seven herkesin oynaması gereken bir oyun.
  • fire emblem serisi bağımlısı olan birisi olarak keşke param olsa da oynayabilseydim,videolarını izlemekle yetiniyoruz.
  • şu oyunu, ortak alabileceğim bir kul bulamadım!
  • nintendo switch'deki en iyi oyundur. evet, super mario odyssey ve the legend of zelda breath of the wild dahil.
  • bayagidir bilirim fire emblem serisini ama hic oynamamistim. uzaktan bakimca ilgimi pek cekmemisti acikcasi. ancak gecen gunlerde three houses alayim, en azindan bi denemis olayim bu seriyi dedim ve o gunden beri basindan kalkamiyorum :)

bitirince detayli editleyecegim burayi
  • inanır mısınız fire emblem awakening’i iki tur bitirmeme, dcl’lerine çökmeme rağmen bu oyunu beceremiyorum. anlayamadığım şekilde çok zor geliyor ve tutorialları bile geçemedim. aksi gibi awakening için en zor fe oyunu olduğunu söylüyorlar. şaştım kaldım..
  • nintendo switch sahibi olmadığım için videolarını şu modda izlediğim oyun.

hesabın var mı? giriş yap