şükela:  tümü | bugün soru sor
  • burgeri güzel olan mekan (fireroom olanı denedim). fiyatı tam ayarnda, üzerine bir lira bile koysan fazla kaçabilir. şimdi biz bunları yazıyoruz ya, o fiyat artar.
  • evimin dibinde olmasına rağmen sürekli 1 saat sıra beklemek zorunda olunduğu için bir türlü gidememiştim. ama hep ilginç gelmişti, konteyner gibi bir cam mekanın içinde aşırı yemek yiyen kalabalık insan grubu. tam karşısında 2 kebapçı ve dönerci restoranı sinek avlarken insanların bunun başına üşüşmeleri ilgimi çekti. sonra hazer şefin olduğunu öğrendim. neyse sonunda 1 saat beklemeceler, adını sıraya yazdırmacalar derken girip yemek yiyebildim. normal şartlarda hamburger insanı değilim ama yediğim en şahane hamburger olabilir. on üzerinden on verebilirim. ayrıca o kadar minik mekanın havalandırması şahane olmuş koku ya da duman rezaleti yaşanmıyor. sanırım karşısındaki boş mekanda kendisine ait, daha da genişlerse müşterisi de aynı oranda genişleyecektir ama ben konteyner konseptindeki sokak lezzeti olayını sevdim, büyüdükçe aurasını kaybedebilir.
  • hamburgeri güzel patatesi çok kötü mekan. bir de garsonlar ya da yemeği hazırlayanlar ya çok salak ya çok yeteneksiz. 2 farklı defa 1 menüyü unuttu mallar. 2 kişi gidip sipariş verdiğinde normalde ne beklersin? ya aynı anda gelir ya maks. 1-2 dakika oynar. burada arkadaşınki geldi benimki gelmedi. arkadaşın yemeği bitti ben hala bekliyorum. sordum unutmuşlar. hemen atıyoruz diyor bir de. artık götüne sokabilirsin canım o menüyü. 2. kez de bir şekilde 40 dakika falan sürdü siparişin gelmesi. herkes yemeğini bitirsi arkaşınki yok. sorduk ızgaradaymış. yine unutulmuştu yani.
    velhasıl kelam giderseniz siparişinize dikkat edin. sizden sonra gelen masalara yemekler sizden önce veriliyorsa geçmiş olsun sizinki araya kaynamış demektir.
  • kerhane tatlisi guzel amma kadikoyde daha ucuza yapiyorlar hem de daha taze
    (bkz: kerhane tatlisina churros diyen ispanyollar)
  • beyaz yakalilarin fafori mekani. iceridekilerin yarim ekmeklerini bitirmelerini beklerken disarida telgraf makaralarindan yapilmis masalarda cuvara icebilirsiniz.
  • yarın eski iş arkadaşlarımla ilk defa deneyeceğim mekan. neymiş, neyin nesiymiş diye ilk önce her zamanki gibi ekşi'de aradım, fazla bilgi bulamadım. bir kaç güne görüşlerimi siz değerli suserlerle paylaşırım...

eddie: evet gittik, gördük, yedik, puanım max 70-75. neler yedik? aktif karbon ekmekli fireroom burger: ekmeği çok beğendim, eti de güzeldi ama harika diyemem. aramam ve bir daha yemem kısacası. yanında sunulan patates 3 üstteki entryde belirtildiği gibi kötüydü, bence acilen normal patates kızartmasına geçmeliler.
    kokoreç: muhtemelen çoğunluk beğenerek yiyordur ama ben (bkz: ozzie's kokoreç)'de kokoreç yediğimden beri başka kokoreci beğenemiyorum. buradaki kokoreçteki problem bence aşırı baharata boğulmuş olmasıydı.
    sosis: çok beğendim, mekana giderseniz mutlaka deneyin. hardal yiyemeyenlerdenseniz sipariş verirken hardal istemediğinizi belirtin çünkü el yapımı hardalı standart olarak içine sürerek servis ediyorlar.

fazla da çeşit denememişiz aslında, idare edin işte *
  • hazer amani nin ataşehir de açtıgı mekan. acıbadem hastanesinin hemen yanında. genel olarak türkiye ve dünya mutfagının sokak lezzetleri bulunuyor. örnegin izmir in meşhur kokoreççisi asım usta nın kokoreci bulunuyor. taco , ev yapımı sosis, hamburger çeşitleri bulunuyor. bugun deneyimleyeceğimdir. editlerim durumu
  • bugün 2. kez gittim ve görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

ilk seferimde fireroom burger ve taco brisketi denedik.

fireroom burger, sanırım son yıllarda yediğim en lezzetli hamburgerdi. ekmeği, köftesi ve sosuyla birlikte orgazmik bir lezzet. aynı şekilde yediğim en kötü patates kızartması da maalesef bu hamburgerin yanındaydı. aşırı yağlı, bazıları fazla pişmiş cips şeklindeki patatesler günün tek kötü yanıydı. taco brisketi de oldukça başarılı.

ikinci turumda daha çok yiyebilen bir arkadaşımla gittiğim için biraz daha çeşit deneme fırsatımız oldu.

dana kaburga etinden yapılmış hamburgerlerini denedik. sanırım ismi fatboy. menü güncel olmadığı için isminden emin olamadım. aktif karbon ile yapılan siyah bir ekmeği var. kaburgalar güzel pişirilmiş, lezzetli bir hamburger, ortalamanın üzerinde ancak bir fireroom burger değil. patates aynı başarısızlıkta.
    peşinden sosisliyi denedik. ekmeği, sosu, sosisi son derece leziz. favorilerimden birisi oldu.
    son olarak taco üçlemesini aldık. brisket (sanırım fatboy ile aynı içeriğe sahip. yanılıyor da olabilirim.), dana dil ve kokoreç. dana dili sevmediğim için yorum yapamıyorum ama brisket ve kokoerç'in tadı damağımızda kaldı.

sonuç olarak bütün arkadaşlarıma önerdiğim, muhtemelen sık sık yeni kişileri zorla götüreceğim muhteşem bir mekan olmuş. çalışanların güler yüzü ve ilgisi de mekanı yücelten unsurlardan.
    gidiniz, deneyiniz.
  • turkiyede aktif karbon uretimi yapan erhan dogudan, aktif karbonun sindirilemez bir madde oldugunu ve cok sert oldugu icin dis macunlarinda kullanilmasinin da dis minelerine zarar verecegini soyluyor.

twit serisi
  • evim ve isyerimin dibinde olmasina ragmen ilk defa is arkadaslarim vesilesiyle bugun gitmek gafletinde bulundum. calisanlar asiri ukala, mekan ufak ve ciddi olarak soguk. temizlik yapiliyor diye bildigin insanlari sogukta bekletiyorlar ve insanlar sogukta bekliyor azicik acele edeyim donmasinlar gibi bir anlayistan kat ve kat uzaklar. gelmeden bilmiyordum masterchief diye bir yarisma varmis da oradaki bi eleman mi acmis ne... alti bos bir suru hava-civa yani.(bkz: kifayetsiz muhteris)

lezzet hk. yedikten sonra ediyleyecegim fakat servis, musteri memnuniyeti gibi konularda sinifta kaldi.

lezzet editi: 5/10
    fire burger adli burger 33 try
    fiyat/performans yerlerde

bu tarz mekanlar nasil bir illuzyon olusturuyorlarsa bulunmaz hint kumasi izlenimi yaratip zihinlerde, istemedigi kadar musteri cekmeyi basariyorlar tuhaf..