• altın kartal* anlamına gelen bir harman* iskoç viskisi.

tarz olarak highland ve speyside yöresinin özelliklerini taşıyan bir viski demek yanlış olmaz sanırım.

yani tat olarak limonumsu turunçgiller, ballı tatlı aromalar hissediliyor.

şişe üzerinde peated (isli) ifadesi var ancak bu konuda beklentiniz çok yüksek olmasın, zira bir islay viskisi gibi değil. zaten adamlar da hafif isli gibi bir ifade yazmışlar şişeye. defalarca koklayıp yudum yudum o kokuyu ve tadı aramama rağmen çok zor hissediliyor. benim gibi islay tercih edenler için tek eksiği bu.

ancak sonuç olarak fiyat performans oranı muhteşem. kıbrıs fiyatı geçen ay 70'lik şişe 45 tl gibiydi. bu fiyat için viskinin kalitesine göre bedavadan bile ucuz denilebilir.

bence pek çok kaliteli ve pahalı highland ve speyside viskiden eksik kalır yanı yok.

imkanınız olursa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

diğer viski yorumları için : (bkz: #60703155)
  • alkollü içki olarak tüketilse de benim için şerbet kategorisindedir. tadı oldukça güzel fakat şişeyi görmeseniz ve direkt bardakla gelip tatmanızı isteseler viski içtiğinizi anlamanız oldukça zor.

yukarıda belirtildiği gibi isli olup olmadığını anlamak konusunda da oldukça zorluk çekiyorsunuz.

kadehe %30 vodka ve %70 redbull, meyve suyu vs. karıştırıp içtiğinizi düşünebilirsiniz. haricinde viski içerken kalple ciğer arasına ateş hattı çekenler için pek tatmin edici değil.
hesabın var mı? giriş yap