*

• henüz türkiye mağazasında bulunmamaktadır.
  • ios için app store türkiye mağazasına gelen mozilla'nın gizlilik odaklı yeni mobil tarayıcısı.

kendisini kullanmasanız bile safari entegrasyonu ile cihazlarda takip edilmeyi engelleme sorununu çözebilen bir app.

entegre ettim memnunun.

kendisini kullanmak için bir takım geliştirmeler yapılması gerekiyor. mobil bile olsa tarayıcılarda üstün özellikler arayan bizleri şimdilik memnun edemeyecektir.

kendisi engellemeler yaparak mobil verinin korunmasına da yardımcı olan bir app. mobil internet konusunda sıkıntı yaşayanlar gereksiz ve üçüncü parti sitelerden gelen reklam, tracking gibi özellikleri bu tarayıcı vasıtasıyla devre dışı bırakıp biraz daha uzun süreli verinin keyfini çıkarabilir.
  • ios, firefox'ta android'deki gibi eklenti kurulumuna izin vermediğinden böyle ek bir uygulama yapma yoluna gitmişler. android versiyonunda bir çok eklenti kurabiliyorsunuz tıpkı pc'deki gibi. uygulama safari ve firefox tarayıcı ile entegre çalışabiliyor ama aynı özellikleri biraz sorunlu çalışan opera vpn de vaat ediyor. adından da anlaşılacağı üzere vpn artısı ile.
  • bugün itibarıyla android sürümü de çıkan internet tarayıcısıdır.
  • performans konusunda aşmış browser, sanki telefon şaha kalkmış. garantisi bitmiş android telefonunuzu rootlayınca "ben bu telefonu bir sene daha kullanırım" dersiniz ya işte öyle bir his bıraktı.
    sırtındaki yükleri, ağırlıkları atmış rahat bir gezinti keyfi için dahi yüklenir.
  • videoları tam ekranda bile izleyemesenizde gizlilik konusunda ustadır.
    edit: tam ekran özelliği gelmiştir.
  • mozilla , malumunuz eli kolu reklamcılık tanrıları tarafından bağlanmış bir "firma" olduğu için ancak android 'e port edilmiş ve yayınlandığı günden beri de severek kullanıyorum bu zımbırtıyı.

ancak özellikle bir takım forumlarda sorun yaşadığına şahit oldum. şu an firefox focus'tan arch linux forumlarına girdiğinizde gönderilerin içeriklerini göremediğinizi ve sayfa şemalinin fazlasıyla bozulduğunu göreceksiniz. bir de elbette eklenti desteği yok ama bu bir sorun değil zaten builtin adblocker 'la birlikte geliyor. fakat ülkemizin güzellikleri sağolsun wikiwand gibi eklentiler gerçekten işimize yaratabilmekte. non-issue bir not benimkisi.

bu örnek harici birkaç minik hiccup hariç, mükemmel bir mobil tarayıcı alternatifi. özellikle de duckduckgo 'da hemencecik arama yapıp bir şeylere bakmak istiyorsak.
  • anı yaşayıp geçmişinizin hatırlanmasınızı istemiyorsanız ve neredeyse her tıkınızda çıkan reklamları istemiyorsanız, sizin için gayet uygun olabilecek bir tarayıcı uygulamasıdır.
    girdiğiniz sitede engellediklerini reklam olarak değil de takipçi olarak isimlendirmektedir. bu nedenle, nasıl yani diye tıklayıp bakarak reklamların tıklanmasa bile girdiğiniz yerlerden veri topladığını; bunun yanında ekran üzerindeki parmak hareketlerimizin takip edildiğini, ayrıca sosyal medya paylaşım butonlarının da takip için kullandığını okumama vesile olmuş uygulamadır.
  • geç olsa da bulduğum tarayıcı çok işlevsel siriyle silmesi çok kullanışlı
  • sözlük'ü açtığınızda en az 15 "takipçi" engelleyen browser. seviyorum seni.
hesabın var mı? giriş yap